הבלוג של המקום של יפעת

המקום של יפעת- לכל תכשיט יש סיפור

"לכל תכשיט יש סיפור ומאחורי כל סיפור יש אדם". יפעת לשם- ארגמן, צורפת ומעצבת תכשיטים, בעלת המקום של יפעת, אוספת סיפורים מרגשים של תכשיטים שהגיעו לשדרוג. www.yifat-art.com https://www.facebook.com/yifat.art

עדכונים:

פוסטים: 7

החל ממרץ 2015

הנה אני מתחילה….

אחרי מאות שדרוגים של תכשיטים, המון סיפורים שממלאים את הלב בהתרגשות, ואחרי אמירות כמו “נו… מתי כבר תכתבי ספר”… החלטתי להרים את הכפפה ולהוציא אותם לאור- כאן בסלונה.
אז כמה מילים עלי- שמי יפעת, צורפת ומעצבת תכשיטים, בעלת “המקום של יפעת”- חנות וסטודיו לתכשיטים ומתנות במודיעין, שהתחיל מהרצון להתפרנס ממה שאני אוהבת לעשות, ומהאומץ ללכת אחרי הלב, והפך לעסק עם לב פועם שגדל וצומח וממלא אותי בשמחה וגאווה.
לצד המקום של יפעת יש לי עסק נוסף (שבילים)- להרצאות וסדנאות. מסתבר שיש בניהם הרבה מכנה משותף- הקשר עם האנשים, ההסתכלות על התהליך ועל הדרך, והסיפורים שהופכים את הכל לאישי.
חוץ מאלה יש לי משפחה אהובה, אני מתרגלת יוגה ורוקדת בלט קלסי (כן, עדיין…) ומסתבר שכשאוהבים את מה שעושים- אז יש זמן לכל…

איך כל זה התחיל?
כמו בהרבה דברים בחיים, הדברים קרו ורק במבט לאחור הבנתי שיש  כאן משהו מיוחד. הגיעו אלי אנשים עם תכשיטים עם ערך רגשי מיוחד, ישבנו ביחד, תכננו, ניסינו להבין מה רוצים לקבל וכך הפכנו את התכשיטים הישנים לעדכניים ושימושיים. זה עבר מפה לאוזן- ולאט לאט התחילו להגיע אלי מרחבי הארץ. מאז אני מתעדת את התכשיטים “לפני ואחרי” והסיפורים זוכים לאהדה גדולה בעיקר בפייסבוק.

אחד הסיפורים הראשונים היו כשהגיעה אלי אישה אמריקאית, שגרה בארץ באותה תקופה, עם 2 אבני גרנט שקיבלה מחבר ותיק. וכך סיפרה לי:
לפני 20 שנה גרתי בארה”ב וחבר נתן לי לבחור אבני חן כמתנה. בחרתי באבני הגרנט. הוא ביקש שאכין מהם תכשיט אצל צורף ישראלי. לאחר מספר חודשים החבר נפטר- ובקשתו נשארה אצלי כצוואה. במשך שנים רבות, בהן אני חיה בארץ, אני מחפשת צורף שיסכים לעצב לי עגילים עם האבנים שבידי. הייתי אצל צורפים בירושלים, בתל-אביב ואפילו באילת ואף צורף לא הסכים לקחת את הסיכון”
הרגשתי כבוד גדול לעצב עבורה תכשיט בעל משמעות!
מספר ימים לאחר שהעגילים היו מוכנים- היא חזרה לארה”ב.
כנראה המשימה הושלמה…..

עגילים עם אבני גרנט

לסיפורים נוספים- מוזמנים לבקר באתר וכמובן בעמוד הפייסבוק- לשם הם מגיעים ישר מהתנור… :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של המקום של יפעת

Thumbnail

סיפור קטן על אנושיות, אהבה ורוך

יש רגעים בחיים שנחרטים בזיכרון. רגעים לא מתוכננים, לא צפויים שקורים בזכות מפגש בין אנשים. ישבתי בסטודיו ביום עבודה רגיל כשנכנס זוג עם תכשיט שחור ומפוייח. מתחת...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

מה הקשר בין שרשרת להורדת עומסים...

תכשיטים עם סיפורים מגיעים אלי כל הזמן. הפעם זה סיפור שלי!! במקביל להיותי צורפת, יש לי עסק נוסף להרצאות והנחיית סדנאות, שנקרא "שבילים". באחת הסדנאות של קורס לעסקים, שאני מעבירה עם שותפה, נתנו תרגיל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

שלום רב שובך ציפורה נחמדת...

אני יושבת בנמל תל אביב אחרי שיעור יוגה, שותה קפה מול הים, ומנצלת עוד כמה רגעים של שקט לפני שאחזור לעבודה. התראת סמס מחזירה אותי אל השגרה...  בהודעה- תמונה של תכשיט זהב שנראה עתיק ושאלה: "האם תוכלי להכין כזה?". קצת חיפוש מוביל...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים