הבלוג של יהודית אוליבר

yehuditholiver

שלום, אני יהודית אוליבר, אמא לארבעה ילדים נפלאים שבזכותם התאהבתי במקצוע שלי. בוגרת המסלולים להדרכת קבוצות הורים ולהדרכת הורים פרטנית במכון אדלר. שואפת לעזור להורים, לחבר אותם לכוחות שלהם ולאמונה שלהם ביכולתם. מאמינה... +עוד

שלום, אני יהודית אוליבר, אמא לארבעה ילדים נפלאים שבזכותם התאהבתי במקצוע שלי. בוגרת המסלולים להדרכת קבוצות הורים ולהדרכת הורים פרטנית במכון אדלר. שואפת לעזור להורים, לחבר אותם לכוחות שלהם ולאמונה שלהם ביכולתם. מאמינה גדולה ביצירת שינוי מייטיב במשפחה ובהפיכת הבית למקום מחזק שנעים לשהות בו ביחד. קישור לאתר שלי: www.yehuditholiver.com קישור לדף העיסקי שלי: https://www.facebook.com/YehudithParentGuidance/

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מאוקטובר 2018

הדעת מתקשה לתפוס ולעכל כיצד אהבה גדולה הופכת להיות מלחמה רבת נפגעים. אז מה ניתן לעשות? בואו לקרוא מה למדתי בהרצאתה של רות דיין וולפנר

16/03/2020

אני תופסת את עצמי כאדם רציונאלי – מה שאעשה, הוא שיהיה. מאמינה שמה שיהיה הוא תוצאה של פעולות שלי או של אי נקיטת פעולה על ידי. אם אני רוצה משהו, אם אני רוצה שמשהו יקרה, עלי לראות אילו צעדים עלי לעשות על מנת שהדבר הזה יקרה. אם אני רוצה משהו בחיי, עלי לפרוט זאת לדרך ולצעדים שיש לפעול על פיהם, במטרה להתקדם לעבר הדבר הזה. ברור לי, ומי כמוני יודעת וחוותה, שיש בחיים דברים שלא תלויים בי, שאני לא בחרתי בהם. אולם, גם בתוכם, יש לי בחירה בדרך ההתמודדות. כל ההקדמה הזאת באה כדי להסביר שאני פחות חיה וחווה מושגים מיסטיים שמקורם בדתות הודיות.

קארמה הוא מושג המתאר תפיסה לפיה סך כל מעשיו של האדם בעבר, בהווה ובעתיד משפיעים על עתידו. רות דיין וולפנר אימצה מושג זה בשם של ספרה “קארמה איז א ביץ’” ואת הרצאתה פותחת בהסבר של המושג. תעשו טוב – תקבלו טוב, תעשו רע – תקבלו רע.

 צילום: גלית סבג

הגעתי להרצאתה של רות דיין וולפנר סקרנית, לא יודעת ולא מכירה. ראשית התרשמתי מאישה נעימת הליכות בעלת מראה אלגנטי. אהבתי את השלווה והשקט שבאופן דיבורה ואת השפה הרהוטה והעדינה. עדיין לא הבנתי איך אותו מושג מיסטי מתחבר להרצאה ולספר שכתבה עורכת דין. חשבתי לעצמי שאני, כיועצת הורות ומשפחה, שפוגשת הורים רבים, עשויה למצוא עניין וללמוד מדבריה של מי שמלווה וליוותה זוגות רבים.

רות דיין וולפנר עומדת בראש אחד ממשרדי עורכי הדין המצליחים בארץ, מעסיקה סוללת עורכות דין ומתמחה בדיני משפחה. שנות עבודה רבות, ניסיון שנצבר בליווי זוגות במצבי משבר הובילו אותה לכתיבת ספר המכיל מקבץ מהסיפורים בהם נתקלה בשנות עבודתה. ההתבוננות והניתוח של המקרים אותם ליוותה הביאו אותה להסקת תובנות אודות מוסד הנישואין. רות בנתה תפיסה לפיה בכל אדם קיימות מפלצות קטנות, היא פותחת את דבריה בציטוט של סטיבן קינג: “מפלצות קיימות באמת. גם רוחות רפאים. הן חיות בינינו. ולפעמים הן מנצחות”. רות מונה את סוגי המפלצות וכיצד הן באות לידי ביטוי במערכת יחסים של בני זוג, מחבלות, משפיעות לרעה ומקלקלות יחסים.

 צילום: גלית סבג

צילום: גלית סבג

רות מדברת על נושא כאוב, ומפחיד מבחינתי – בגידה. הגורמים המשפיעים על התרחשותה של בגידה, האם ניתן להתגבר על בגידה והאם ניתן לסלוח על בגידה של בן או בת זוג ולהמשיך הלאה במערכת היחסים. לבסוף, מדברת רות על “מדע קבלת החלטות”, על כך שמידי יום אנו מקבלים אלפי החלטות וכי אחת ההחלטות הקשות ביותר היא ההחלטה להתגרש. רות מציעה דרכים שונות להתבונן על הדילמה, אופנים שונים לבחון אותה, במטרה לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

אני התרשמתי מכך שעל אף העובדה שרות עובדת כבר שנים רבות בתחום דיני משפחה ופגשה אינספור מקרים קשים, חושיה לא התכהו. חוויתי אותה כאישה רגישה, אוהבת אדם, כואבת את הכאב האמיתי של לקוחותיה המצויים בהליך גירושין ובעיקר שואפת לטוב. מתבוננת על מגוון ההיבטים והמורכבות שבכל תהליך פרידה ופירוק של משפחה, ההשלכות השונות ותמיד מציעה את האפשרות של פתרון טיפולי והסיכוי להישאר ביחד.

צילום: גלית סבג

צילום: גלית סבג

כמי שמלווה הורים באתגרי ההורות, לא אחת אני פוגשת את הקשיים שלהם כבני זוג. אני תמיד אומרת שכאשר מערכת היחסים בין בני הזוג היא טובה אזי, הם יוכלו לכל אתגר ולכל קושי שיתקלו בו כהורים. אני מתרשמת מהפער שבין גודל האהבה, בניית חיים משותפים, הבאת ילדים לעולם ועוצמת הכעס, הכאב, העלבון ורגשות קשים נוספים העולים בשלבי הפרידה.

עד סוף ההרצאה הבנתי כיצד מתחברים אצלי הדברים – שווה שנשאף לקארמה טובה, שנהיה עסוקים בעשיית טוב בעולמנו. לצד זה, ההיכרות  עם ה”מפלצות”, המחבלות במערכת יחסים זוגית, יכולה להשפיע על ההתנהגות שלנו. נוכל לבחור בפעולות ודרכי התנהלות אשר יסייעו לנו למנוע מאותן “מפלצות” העלולות להשפיע על פירוקו של התא משפחתי. אז הנה קארמה טובה הסתדרה לי עם התפיסה הרציונאלית שלי.

שמעתי סיפורים קשים וכואבים, שמעתי סיפורי הצלחה ויצאתי עם תובנה מה כל מי שנמצא במערכת יחסים זוגית יכול לעשות. רות וולפנר דיין היא מודל להובלה וליוזמה מקצועית ואישית ובתוך מערכת יחסים זוגית יש מקום רב ליוזמה ולהובלה.

את ספרה של רות דיין וולפנר, קארמה איז א ביץ’, תוכלו לרכוש כאן

עוד מהבלוג של יהודית אוליבר

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...