הבלוג של יהודית אוליבר

yehuditholiver

שלום, אני יהודית אוליבר, אמא לארבעה ילדים נפלאים שבזכותם התאהבתי במקצוע שלי. בוגרת המסלולים להדרכת קבוצות הורים ולהדרכת הורים פרטנית במכון אדלר. שואפת לעזור להורים, לחבר אותם לכוחות שלהם ולאמונה שלהם ביכולתם. מאמינה... +עוד

שלום, אני יהודית אוליבר, אמא לארבעה ילדים נפלאים שבזכותם התאהבתי במקצוע שלי. בוגרת המסלולים להדרכת קבוצות הורים ולהדרכת הורים פרטנית במכון אדלר. שואפת לעזור להורים, לחבר אותם לכוחות שלהם ולאמונה שלהם ביכולתם. מאמינה גדולה ביצירת שינוי מייטיב במשפחה ובהפיכת הבית למקום מחזק שנעים לשהות בו ביחד. קישור לאתר שלי: www.yehuditholiver.com קישור לדף העיסקי שלי: https://www.facebook.com/YehudithParentGuidance/

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מאוקטובר 2018

אני נראית עדינה, רזה ואולי אף שברירית, אבל בעצם אני בעלת ידיים חזקות, רצון ויכולת להתמודד עם כל תקלה בבית. בגלל זה, סדנת “עשי זאת בעצמך” הייתה בדיוק בשבילי

19/12/2019

כששכרנו דירה בתל אביב, כדי להפוך אותה למקום שאפשר לגור בו, היה צורך בפעולות הכנה רבות. המון מסיר שומנים ואקונומיקה, ניירות ונעצים (היו כאלה פעם), כדי לצפות את מדפי הארונות ושכבת צבע כדי לכסות על הרבות שהיו לפני. למרות שהיינו למודי נסיון מדירות שכורות רבות בהן גרנו בעבר, שום דבר לא הכין אותנו לזרזיף המים הדק שיצא מהברז. אחרי ששללנו את האפשרות להפסקת מים יזומה, הסתכלנו, מיששנו והבנו  שאין לנו תשובות. בצר לנו, הזמנו אינסטלטור צעיר ונחמד שבא, פתח את המים ועם שלוש אצבעות סובב מסננת קטנה שהייתה מוברגת על הברז. ניתק את המסננת, הפך אותה והקיש בה מספר פעמים על הכיור, כך שיצאו ממנה כמה אבנים קטנטנות. עתה שטף את המסננת והבריג אותה בחזרה לברז. פתח את המים והפלא ופלא – זרם מים חזק ורציף שעט מתוך הברז.

עמדתי שם, נדהמת, מרגישה הכל חוץ מרגשות חיוביים ביחס לעצמי ולהחלטתנו להזמין אינסטלטור. כמובן שלקינוח גם נפרדנו מסכום כסף נאה. הרי אחרי הכל היה פה ביקור, אמנם קצר, אמנם תקלה פשוטה, אבל ביקור של איש מקצוע.

הנדיוומן לפוסט 2

צילום: גלית סבג

 החלטתי למנף את החוויה הזאת ולהופכה לבדיחה שמסופרת עשרות פעמים בכל הרכב חברתי שהוא, וגם להחלטה – לי זה לא יקרה שוב. מאז התחלתי תהליך של התמודדות עצמאית עם כל תקלה, שבר, שחרור סתימה, צביעה, הברגה, ניקוי מזגנים, פתיחת פילטרים. לימים אף הרחבתי את יכולותיי לתחום הגינון, הגיזום, ניקוי מרזבים, תליית סככות צל ובניית סוכות. זאת כבר שגרה בה אני נוסעת ל-ACE, קונה חומרי איטום ומברשות, אוטמת את אריחי האמבטיה, מתקנת את השפכטל של הקיר וצובעת.

בכל פעם שמגיע אלי בעל מקצוע, אני עומדת לידו – מתבוננת בעבודתו, מתעניינת, בוחנת ודורשת להבין. אני תמיד מרגישה שאני קצת מפתיעה אותו, שלא ציפה שאישה תביע עניין או תגלה הבנה בפעולות שהוא עושה.

אני אוהבת את ההרגשה שיש הרבה דברים שאני יכולה לעשות בכוחות עצמי, שאינני תלויה, שאני סומכת על עצמי. הרגשה של שליטה, של יכולת ותחושה פיזית טובה של עשייה.

לפוסט הדיוומן2

צילום: גלית סבג

ולמרות כל זאת, מקום אחד נותר ללא מענה, עד שהגעתי לסדנת ACE IT של אייס – קל לשדרג את הבית, בהנחיית Sisterz, האחיות סיון ומיטל, והוא השימוש במקדחה. כל מה שדורש קדיחה נדחה אצלנו במשך חודשים רבים. התמונה עומדת שעונה על הקיר, המדף מעלה אבק והמתלה של נייר הטואלט מונח על הריצפה. במשך השנים למדתי להזמין את החשמלאי שלנו גם לעבודות של תליה וקדיחה.

עכשיו אני שמחה לומר שגם את היעד הזה כבשתי ואני יכולה מעתה גם לקדוח ולתלות כל דבר, מבלי לחכות ליונתן החשמלאי. אני מבינה שזה הכרח לדעת לעשות בעצמי, הן בשל תקלות וריבוי המכשירים הדורשים תפעול והן בשל העלויות הגבוהות של ההישענות על בעלי מקצוע.

הדיוומן לפוסט 4

צילום: גלית סבג

ככלות הכל, אנו חיים בעידן בו קיים מגוון גדול של חומרים, מכשירים וכלים המנגישים לנו ועושים את ההתמודדות עם תקלות בבית למשהו ניתן לפתור בכוחות עצמנו.

אם גם אתן רוצות ללמוד לעשות בעצמכן ולא להיות תלויות באחרים, מזמינה אתכן להירשם לסדנה בקישור: סדנת  ACE IT

עוד מהבלוג של יהודית אוליבר

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ילדים וחוגים, חוגים וילדים. האם לחייב ילדים ללכת לחוגים?

השוק מוצף במגוון גדול של חוגים: חוגי מוזיקה, ספורט ומחול, אומנויות, רובוטיקה, בישול ועוד ועוד ועוד. נשאלת השאלה האם ללחוץ על הילד שלכם לקחת חוג? ואם בחר בחוג, האם ללחוץ עליו להתמיד בו? ...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הסרט שקורא לנו לעצור החפצת נשים

אני נוהגת לצפות בסרטים בקולנוע לב, הסמוך למקום מגורי. כשמערכת סלונה הזמינה את הבלוגריות לצפות בסרט "פצצה", קפצתי על ההזמנה. לא היה לי מידע אודות הסרט ואני אוהבת את זה ככה - ללכת בלי לדעת, בלי לצפות, בלי תמונה בדמיוני, להיות...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה