הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

לנטע בתנו הבכורה והאהובה,

אתמול הזכרת  לי שביום לידתך, יום ו’ 17.01.1997, אמצע החורף, היה יום שמשי. אני זוכרת היטב איך שכבתי בחדר הלידה בביה”ח “הקרייה”, והשמש הנעימה שטפה את החלון הגדול שהיה מאחורי מיטת היולדת.

כך עבר לו כל היום, עד שהחשיך, השבת נכנסה ובתשע וחצי נולדת! כזאת קטנטנה, עם ראש מחודד בגלל הלידה ( שאז זה די הדאיג אותי… ), ואני אומנם לא ממש צעירונת, אבל אמא טרייה, לא מאמינה לפלא! זאת שלי! זאת שלנו!!!

מיד אחרי הלידה, הניחו אותך עליי. שכבת על בטנך ואבא מאחוריי קרא לך בשקט: “נטע” ( ידענו שנקרא לך נטע, הרי מי שאמורה להיוולד בחודש שבט ברור שתהיה נטע ) ואת מיד הרמת את ראשך והבטת לכיוונו!!! כאילו הכרת אותו ואת שמך והיה לך ברור מי הוא ומי את ומה שמך!

בחיל ורעדה הבאנו אותך הביתה. החורף חזר, היה קררררר וירד גשם ואת שכבת לך במנוחה בעגלה, כל הזמן לידי. הייתה לך נשימה רכה וחרישית, כמעט בלתי מורגשת. הייתי עומדת לידך, מניחה בזהירות את כף ידי על חזך ומרגישה כיצד הוא נע קלות, למעלה למטה, למעלה למטה, והייתי נרגעת ושוב חוזר חלילה… מי יודע כמה פעמים עשיתי זאת???

וכבר סיפרתי לך רבות על שנות ילדותך ועוד אספר ובכלל חיי משפחתנו הם הרפתקה מתמשכת ואנחנו עוברים חוויות עוצמתיות ומחשלות… עוברים, מתבגרים ומחכימים!

ובינתיים השנים עוברות חולפות ואת כבר בת 16!

הבת שלי, הבת שלנו בת 16!

וזה אומר הרבה דברים: תעודת זהות ובחינות בגרות, עצמאות בדרכים בדרך ל… ומ… בילויים, התמודדות עם פיתויים והיכולת לשמור על גבולות ולומר לא (שתייה, עישון ) אחריות כלפי מטלות שאת לוקחת על עצמך ( מדצ”ים ) וגם התמדה במשימות שבזכותן יש לך אפשרות להרוויח כסף, חלוקת זמנים ואיזונים בין מרכיבי חיים ( לימודים / בילויים ), הבחנה בין עיקר וטפל, עיקרי ושולי… משברים קטנים או גדולים שהרבה פעמים הם הזדמנות לצמיחה.

בקיצור גיל 16 בהחלט מהווה מיקרו קוסמוס של החיים האמיתיים שמחכים לך, ממש בקרוב, ואני שמחה שאת מתנסה בהם ומתאמנת במשחק החיים.

אני מסתכלת עלייך וממש נהנית. את יפהיפה! את חכמה! את ערכית! את חברותית! את אהודה!

את מכוונת מטרות! יש לך תוכניות לעתיד! את אוהבת את החיים!

ולנו יש ציפיות ממך! זה נובע מהשאיפה שלנו שתמצאי לך מקום טוב בעתיד מכל הבחינות וגם מתוך אמונה פנימית ואמיתית בך וביכולות שלך! אנחנו לא נוותר ונמשוך אותך קדימה!

אנו מאחלים לך יום הולדתך שמח ובילוי נעים עם חברותייך.

שנת 16 מתוקה, כיפיית ומהנה עם הגשמת משאלות בכל התחומים!

אוהבים מאוד תמיד!!!

אבא ואמא

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה