הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

אבא ואמא ובת הולכים להצביע.

14/03/2015

ביום שלישי בתי הבכורה תהיה בת 18 וחודשיים בדיוק. אתן יודעות מה זה אומר?! בתי תצביע בפעם הראשונה בחייה, אין ספק שזהו אירוע מכונן בחייה. מספר חודשים לאחר מכן, במהלך חודש יולי, תפשוט הילדה את הטריקו והג’ינס ותלבש מדים ובין לבין תוציא רישיון נהיגה.

אני חושבת על כל תהפוכות ההתבגרות שהיא עוברת בדרכה מלהיות ילדה, נערה לאישה צעירה וכולי פליאה, שמחה, התרגשות ואושר וכשאני מדמיינת אותה עומדת מול וועדת הקלפי ומושיטה את תעודת הזהות שלה, התרגשותי מתגברת.

בביתנו השיח הביקורתי לגבי השלטון הנוכחי איננו נלחש, להיפך! בעלי, מביע את דעתו בכל הזדמנות אפשרית. גם אני בעד החלפת השלטון הנוכחי, אבל אני גם מהמתלבטים, תמיד התלבטתי והיו שנים שנתתי את קולי היקר למפלגה שחשבתי שתייצג אותי בכבוד והיו שנים שהצבעתי הייתה הצבעת מחאה ולא זכור לי שאי פעם התנסיתי בחוויה הזו שבדקה ה89, אינני יודעת עבור מי להצביע. האישה שקיוויתי שתהיה ראש ממשלה, כבר לא עומדת בראש רשימתה ולכל השאר אני פשוט לא מאמינה וכשבתי מבקשת ממני לשמוע למי אצביע, כל שאני יכולה לומר לה, הוא זה: למי לא אצביע. זאת שיודעת לשאול, לא מקבלת תשובות מזאת שפשוט לא יודעת!

אני מתאמצת להכריע, איך זה ייתכן שאני עדיין לא יודעת למי להצביע? ואיזו דוגמה אני נותנת למצביעה הצעירה? אני מתלבטת, אני מהססת, מהרהרת ומערערת ואולי זהו ההליך הדמוקרטי במיטבו: שאינני מצביעה באופן עיוור למה שהצביעו בבית אבי ואינני מתפתה להצביע לזה שהוא נואם רהוט או לזה שמפריח הבטחות חברתיות או לזו אפילו לזו שמתיימרת לייצג אותי באופן הראוי ביותר, רק מפני ששתינו נשים והיא אחת שיודעת, ובהחלט קיים בקירבי הפיתוי העז להצביע למפלגה שיש בה הכי הרבה נשים, אך האם זהו באמת השיקול שאמור להנחות אותי?

הרבה מחשבות מתרוצצות במוחי ויום שלישי מתקרב בצעדי ענק. באותו בוקר נצעד לקלפי השכונתי בעלי, ואני ובתנו, אני אחבק אותה בשמחה ואראה כיצד היא נעלמת מאחורי הפרגוד, מצביעה בפעם הראשונה בחייה כאזרחית ישראלית גאה. את הצבעתה ואת הצבעתנו אלווה בתפילה חרישית שכל גבר או אישה שייקחו על עצמם לנהל את המדינה המתוסבכת הזו, שיידעו לנהל אותה ואותנו בטוב ולשלום! אמן!

 התמונה לקוחה מתוך http://www.freestockphotos.biz/stockphoto/16591

 מעטפה

עוד מהבלוג של אורית יפרח

Thumbnail

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות