הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

נגיד שהייתה לכן דירה להשכרה ונגיד שהייתה לכן הצעה להשכיר את הדירה לזוג ערבי מוסלמי. מה הייתן עושות??? סיפור מהחיים על דו קיום שהתנפץ!

16/09/2014

 יש לי חברה. נקרא לה סוזן. היא נראית כמוני וכמוכן. נו, טוב, היא צעירה ממני בעשרים שנה ותמיד מטופחת, שערה עשוי וציפורניה תמיד משוכות בלק, והיא לא רק יפה, היא גם חכמה, יש לה תואר שני והיא התחילה דוקטורט במתמטיקה. אה, ופרט שולי שכחתי, היא ערביה! מוסלמית! והיא עשתה שרות לאומי! מן בחורה מבלבלת כזאת.

עזבה לפני שנים את היישוב שלה והחליטה שהיא אומנם מוסלמית, אבל גם ישראלית ועפה מן יישוב ופרשה כנפיים. בכל מקום שלמדה ולימדה החברה היהודית קיבלה אותה ברצון, החברה הכי טובה שלה, די דתייה, כך שאת החגים סוזן עושה אצלה, ולמסעדות הן בוחרות רק את הכשרות, כי החברה לא מערבבת בשר וחלב, וכך חיה לה סוזן בעיר הגדולה בדירה שכורה. בעל הדירה תמיד התייחס אליה במאור פנים, אפילו התקשר בעצמו מידי פעם לברר שהכל בדירה לשביעות רצונה וכי איפה ישיג כזאת שוכרת מעולה, בחורה צעירה ויפה, שמשלמת כמו שעון? ואם חלילה משהו היה מתקלקל מייד היה מתייצב לתקן, לשביעות רצונה של סוזן.

כך חלפו הימים ואפילו שנים, סוזן קיימה לה חיים מלאים כישראלית מוסלמית, ממש חזון אחרית הימים!

לימים הכירו סוזן בחור, והיא התעקשה שבן זוגה יהא ערבי מוסלמי, התעקשה ומצאה בחור כלבבה שיבין במקביל את רצונה בישראליות. הבחור שרת בצבא שלוש שנים, וכיום משרת בכוחות הביטחון. נקרא לו עומר, שנוצר מעוֹמַר. עומר, הבחור לתפארת וסוזן היקרה החליטו להקים בית בישראל, פשוטו כמשמעו. הם ערכו טקס חתונה אצל השייח ואז יכלו לעבור לגור ביחד. עומר עזב את דירתו ועבר לגור עם סוזן וכשהגיע העת לחדש את החוזה החליטו סוזן ועומר שהחוזה יהיה על שמו של עומר. בעל הדירה הגיע לחדש את החוזה ובאותו זמן גם ברך את הזוג הצעיר על כך שהחליטו לגור יחד, אך כשלקח לידיו את תעודת הזהות של עומר גילה כי הינו ערבי, החוויר ובלע את הרוק, מלמל משהו ונעלם. כעבור זמן התקשר אל סוזן ודיבר אליה כאל אב דואג אל בתו. “למה את יוצאת עם בחור ערבי?” ספק שאל, ספק הטיף לה, “בחורה כל כך מוצלחת, לא הייתה יכולה להכיר בחור יהודי?” הוסיף והקשה כי חשב שהיא יהודייה תמימה שנפלה ברשתו של ערבי נוכל ובאותה נשימה גם העלה את שכר הדירה וגם דרש ערבות בנקאית כפולה. סוזן יצאה להגנת עומר והיא הגנה עליו בחירוף וסיפרה על עברו הצבאי ועל תפקידו הנוכחי, אך בעל הבית לא התרשם ונשאר בדרישותיו. סוזן בלעה את הצפרדע והסכימה, הדירה נאה ( יחסית), השכנים נאים (או שלא), אבל היא כבר התרגלה והחוזה נחתם ולא ברוב חגיגיות. יממה לאחר חתימת החוזה התקשר בעל הדירה לבטלו, הטיעון הכי חזק שלו היה הטיעון הפולני “ומה יגידו השכנים?” כאילו שזה עניינו של אחד השכנים, ובכך השאיר את סוזן ואת עומר המומים ומיואשים. ביישוב של סוזן שמעו את הצרה והחלו לרקוד על דמה, כבר שנים אמרו עליה שהיא איננה יודעת את מקומה ומה לה, לבת איסלם כשרה וצנועה ולעיר הגדולה??? סוזן הרגישה ששני העולמות היהודי מכאן והערבי משם סוגרים עליה! ועכשיו מה יעשו סוזן ועומר שחייהם בעיר הגדולה בעיר ללא הפסקה. סוזן רצתה לעלות על בריקדות ולצעוק את צעקת האפלייה, אך החליטה לשמור את האנרגיות שלה לבניית משפחתה. ואני מצדיקה אותה!

מה אתן הייתן עושות במקום בעל הדירה??? והאם, בימים טרופים אלה יש מקום לדו קיום? והתשובה הרי היא בגוף השאלה!

ואני אמרתי לסוזן, תודה! תודה שבזכותה אני לומדת על החצי השני שלנו, ורואה וחווה שכולנו בני אדם והלוואי שמלבבות שתינו ייצא הגשר לשלום, הלוואי!!!

סימן שאלה מוקטן 1

התמונה לקוחה מהאתר הבא:

 http://www.adigitaldreamer.com/gallery/displayimage.php?album=19&pid=1140#top_display_media

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה