הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

אזאטשו לוב פאטל, פקיר הודי שבסה”כ רצה לקנות מיטת מסמרים באיקאה בפריז, הגיע למחוז חפצו, ומשם במסע הזוי עבר לבריטניה, ספרד, איטליה ולוב ….כשאיקאה מסמלת בעיניי את הגלובליזציה ומשאת נפש הבורגנים הגרים בכפר הגלובלי שלנו, לרהט את ביתם כמו בקטלוג של איקאה שהוא בוודאי אחד מחמשת הספרים הכי נקראים בעולם…  והנה, אפילו הפקיר ההודי שאמור להיות חסר שאיפות בורגניות וקפיטליסטיות ורצון לצבירת רכוש הוא חלק מהשאיפה הזאת! והכניסה שלו לארון, לדעתי, אין בה כלל רמז למיניות שלו, אלא רמז לרצון של אנשים ברחבי העולם לחיות כמו בקטלוג.

הפקיר, הדמות הראשית בסיפור, הוא יותר אומן תעלולים זריז ידיים ובעל תחבולות מאשר איש בעל יכולות על טבעיות מוצא את עצמו נע ונד בעולם, ומפעם לפעם גורלו הולך ומשתפר.

שמו של הפקיר אזאטשו (שאין לי מושג איך מבטאים זאת), והוא בעל רגישות לשונית גבוהה ובעל אוצר מילים רחב ומוצא לכל שם חדש ובלתי מוכר חרוז משעשע כסוג של תומך זיכרון במסעותיו, וזה חלק די משעשע בסיפור, אם כי בהמשך זה מלאה.

למעשה, אזאטו הוא סוג של פורסט גאמפ הודי, שאומנם בניגוד לפורסט (המוצג בסרט כאדם בעל מנת משכל מוגבלת), הוא בעל אינטלגנציה תקינה ואף גבוהה, אבל הוא מייצג את האיש התמים לכאורה, שכל כוונתו היא לאסוף כמה פרוטות כדי להתפרנס ולחיות והנה הגורל, אלוהים או בודהה מזמנים לו, כדרך אגב, הרפתקאות מסעירות והוא למעשה מגשים חלומות של רבים.

בתחילה קראתי את הספר בשטף ובחיוך, ועברתי בשלום את צרפת, ספרד ואפילו איטליה, אבל כבר מאיטליה התחלתי מעט להשתעמם, אבל המשכתי לקרוא כי הייתה לי הרגשה שהפקיר הזה יזכה בכל ורציתי להיות נוכחת בשמחה!

ייתכן שמעבר לעלילה ההרפתקנית זהו ספר רוחני, והעניין הוא לא מסעותיו של הפקיר אלא הוא כמו הספר “הנזיר שמכר את הפרארי” (פקיר מתחרז עם נזיר…), שהוא, בעצם, מדריך רוחני להגשמה עצמית. “הפקיר” מנסה לרמוז לנו כיצד יכולים להתגלגל חיינו גם בלי כוונה, בלי לסיים תואר שני או בלי לעשות אקזיט מטורף, פשוט נוכל נגיע אל האושר ואל ההגשמה בכך שנזרום והאושר יימצא אותנו.

אבל, מי מאיתנו יכול לסמוך על כך?….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה