הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

אמא, אמא שלי! סבתא שלי ז”ל קראה לה באידיש “שטיק גולד” זאת אומרת חתיכת זהב וכן, כזאת היא אמא, אמא שלי שתבל”א! חייה התחילו אי שם בגבול פולין רוסיה בזמן המלחמה הגדולה, כשהוריה נמלטו מציפורני הנאצים ובקור הנורא ובדרך לא דרך הם עברו את הגבול מפולין לרוסיה ומצאו מקום שכוח אל לגור בו. מטבע הדברים נולדה להם תינוקת. התינוקת הזאת זכתה למגירה כמיטה ולשק כשמיכה, ומכיוון שעד מהרה יבש חלב אמה וחלב אחר לא היה בסביבה, באינסטינקט כמעט חייתי הרתיחה האם הצעירה סמרטוטים שאותם טבלה במי סוכר ואת הסמרטוט הלח הייתה נותנת לתינוקת הרכה שמצצה את המתוק המתוק הזה בתאווה רבה והפלא ופלא שרדה, וזאת אמא, אמא שלי שככה החלו חייה, בהישרדות וכך המשיכה אותם כשבכל שלב בחייה נאלצה להתמודד עם האתגרים הלא פשוטים של החיים שאלה בעצם מילים מכובסות לחיים קשים!

כל חייה טיפלה באחרים! כשהיה צורך כלכלי (ועוד איך היה!) עבדה כמטפלת בתינוקות, אחר כך טיפלה באמה, בסבתא, סבתא שלי שחלתה באצלהיימר, מחלה ארורה ואכזרית, אחר טיפלה באביה, סבא, סבא שלי שחלה במחלת לב ובמקביל טיפלה באבא, אבא שלי, שלקה במחלות סרטן שונות שקודם הכריעו את נפשו ובתהליך איטי ומר הכריעו גם את גופו ולפני כשש שנים כשהלך לעולמו, קיבלה סוף סוף שחרור והחלה סוף סוף לטפל בעצמה.

ובכל זאת ולמרות הכל שלושה ילדים נולדו לאמא, לאמא שלי ואני הבכורה. גרתי בבית לסירוגין עד גיל 27 ועד שיצאתי סופית מהבית כל לילה אמא, אמא שלי הייתה באה לכסות אות ולתת לי נשיקת לילה טוב, בכל יום כשהייתי חוזרת מהלימודים ומאוחר יותר מהעבודה חיכתה לי ארוחת צהריים חמה והיום אני מבינה שאלה פינוקים, אז קיבלתי את זה כמובן מאליו.

והיום אנחנו מדברות יום יום בטלפון, שיחות קטנות של החיים שלנו, ומתראות בסופי שבוע, לא תמיד! כבר שלושה שבועות לא ראיתי אותה, את אמא, אמא שלי ופתאום בעקבות הפוסט נורא בא לי לראות אותה, את אמא, אמא שלי!

אמא, אמא שלי, אני מאחלת לך שתמשיכי בבריאות טובה ליהנות מחייך ואני חושבת שכבר הרבה זמן לא אמרתי לך זאת וזאת ההזדמנות: אני נורא אוהבת אותך! ואין ספק שסבתא צדקה, את עשויה מזהב טהור ואשריי שאת אמא, אמא שלי!

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה