הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

את הפוסט אני מקדישה לאמא שלי הנשמה הטובה שהביאה לנו היום אוכל כי הכל ארוז ואין מקום לזוז… לאחי היקר אודי שעשה שרירים עזר ופירק ארונות ומדפים, ולאחיינית התקתקנית אוסנת שעזרה לארוז ביעילות ובעוז וכמובן לבעלי ולילדים שלנו שיחד אנחנו עוברים עוד מסע בחיים והפעם החיים על אריזות מעולם לא נראו קלים… המשך יבוא…

30/11/2013

זה מוזר לעבור דירה! כבר 15 שנים לא עברתי דירה! והנה הגיעה העת! כן, דווקא בחנוכה.

מדליק לערוך חנוכת בית בחנוכה, אבל עד למסיבה הדרך עוד קצת ארוכה מפני שעכשיו אנחנו בשלב האריזות ואלה הן 15 התובנות שהגעתי אליהן בעצמי תוך כדי אריזה וגם הודות לחברותיי המנוסות במעברים. לפניכן כל התובנות, תובנה אחת  לכל שנת מגורים בדירה שממנה אנו נפרדים:

1. להתחיל לארוז מוקדם ככל שניתן, כך אפשר למיין בנחת את כל הרכוש שנצבר למה שלוקחים ולמה שמעיפים.

2. להכין מלאי של חומרי אריזה: מסקינג טייפ, ארגזים, עיתונים או יריעות פצפצים לאריזת כלים שבירים.

3. זה הזמן לגלות קשיחות לב ולא ליפול לסנטימנטליות מיותרת: כבר אמרו חכמות ממני שבגד שלא לבשנו שנתיים, כבר לא נלבש, אז להעיף! מחבת חלודה וספל סדוק, כמובן שלהעיף וגם את כל מכלי הפלסטיק שחסר להם מכסה או שהם נראים כבר עייפים למראה.

4. ברוח הצדק החברתי ובשאיפה לקיימות בגדים וחפצים במצב טוב ניתן להציע לחברות או לתרום ואם אין ברירה אפשר לשים ברחוב, מניסיון כשתחזרו אחרי 10 דק’ כבר לא יהיה להם זכר ושריד!

5. בשבועות לפני המעבר לא כדאי למלא את המזווה בקניות – כרגע אין מלחמה באופק! כשמגיע זמן המעבר יהיו פחות דברים להעביר ובמקביל זה הזמן לאכול את כל הקורנפלקס שקניתן במבצע 2 +1 ולעשות פשטידות מכל שימורי התירס והפטריות שהיו תקועים על המדף ללא דורש. וכדאי שתהיה בקהל אמא תומכת שתביא איתה אוכל חם למורעבי האריזה.

6. אם ילדיכן בגיל מתאים, תנו להם ארגזים והוראות מדויקות לאריזה. זה חוסך זמן ועבודה ונותן לכן הרגשה שאתן אימהות שמפתחות אחריות אצל ילדיכן. ברור שהילדים ינסו להתחמק בעזרת התירוץ האולטימטיבי “עוד חמש דקות”, וכאן צריכה לבוא לידי ביטוי האסרטיביות ההורית, זאת אומרת שאחרי צרחות ואיומים על החרמת המחשב / האייפוד / אייפד ונישול מדמי הכיס, המתבגרים נכנעים ואורזים!

7. לא כדאי ליצור קופסאות כבדות מידי, גלו רחמים ואל תשכחו שמישהו צריך לשאת את הקופסאות האלה!

8. חפצים שבירים יש לעטוף במשנה סבלנות וזהירות.  למשל: כדאי להצמיד בעזרת ניילון נצמד כל 2 -3  צלחות למניעת תזוזה וחיכוך מיותר ולרפד בעיתונים או במצעים או במגבות.

9. יש לכתוב באופן ברור על הקופסה מה היא מכילה ולאיזה חדר היא מיועדת, כך כשנגיע ב”ה והמובילים אל היעד, כל קופסה תונח אחר כבוד במקומה. כמובן שיש לכתוב את מילת הקסם שביר + חץ המורה על הכיוון שבו יש להניח את הקופסה במקרים שיש לכך חשיבות.

10. אפשר להשתמש במדבקות צבעוניות למיפוי החדרים. לדוגמה: מדבקות אדומות = מטבח, ירוקות = חדר שינה  וכו’ וגם זו דרך להקל על ריכוז הקופסאות במקומן הנכון כפתיח מוצלח לפריקה המסודרת.

11. באותה הזדמנות כשמרוקנים מדף / ארון / פינה, כבר תעבירו ניגוב אבק בעזרת המגבונים הכי פשוטים, וכך תחסכו זמן לניקיון עתידי בעת שתמסרו את הדירה לבא בתור שיתגורר בא ( הרי לא תרצו שיחשבו עליכן שחייתן בג’יפה חלילה… ).

12. טפלו בשינוי הכתובת במקומות הנחוצים, העבירו את קווי הטלפון הנייחים, האינטרנט והכבלים בזמן! התעסקות מעצבנת ששוב תדגים לכם כיצד פועלת הבירוקרטיה במיטבה, אבל נחוצה ביותר!

13. הכינו לעצמכם ולילדיכן ( ואם הם בגיל המתאים שיואילו להכין לעצמם ) תיק ליומיים שלושה כמו לטיול אוהלים, כולל תחתונים, גרביים, כלי רחצה, מטענים וכל דבר אישי שהוא חשוב שיהיה זמין באופן מיידי. אל תשכחו שגם התרופות שלכן, צריכות להיות בהישג יד!

14. מספרו את הארגזים והכינו רשימת בקרה.

15. והכי הכי חשוב: קחו אוויר ונסו להעביר את התקופה הזו בשלווה יחסית וזאת בעצם העצה הראשונה שהייתי צריכה לכתוב וקודם לעצמי!…

שיהיה לי ולנו בהצלחה!

עוד מהבלוג של אורית יפרח

Thumbnail

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות