הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

סיפורי ריגול היו מאז ומתמיד חומר טוב לעלילה דרמטית ומרתקת. הספר “הטובה שבמרגלות” המבוסס על אירועים אמיתיים הקשורים לפלישה לנורמנדי ולמבצע ההטעייה שגם בזכותו שוחררה אירופה מציפורני הנאצים, הינו ספר מרתק, המזמין את הקוראים לחזור ולהעמיק בסיפור האמיתי. ממליצה בחום! תרגום מאנגלית: ניצה פלד. 494 עמודים

12/05/2018

תקופת מלחמת העולם השנייה הייתה תקופה אכזרית, טעונה ומלאת תחבולות צבאיות מרושעות ושטניות של הנאצים והתוצאות הנוראיות של המלחמה ידועות לכל.

אחת הדרכים להתמודד מול אויב, באשר הוא אויב הם מעשי ריגול ואכן הספר “הטובה שבמרגלות” הוא סיפור ריגול שבו אישה צעירה הופכת למרגלת בשירות הנאצים. המניעים שלה להיות מרגלת היו שילוב של טראומה משפחתית, פירוש לא נכון של המציאות וגם חוסר יכולת להימלט מהחלטתה השגויה לשתף פעולה עם הנאצים.
המרגלת “נטלי” נשלחת לגור באנגליה ולעבוד כאחות, מקבלת משימה להיות בת זוגו של אוון קצין במודיעין הימי הבריטי אשר שותף בלא יודעים לקנונית הטעייה רחבה של המודיעין הבריטי שמהותה שכנוע הנאצים שהפלישה לנורמנדי תתחיל מפה דה קאלה בצרפת.

בשלב כלשהו הופכת “נטלי” למרגלת כפולה העלילה מלווה את הגיבורה בחייה הכפולים והמסובכים והופכת את הקריאה למותחת במידה שממש קשה לעזוב את הספר.

הסוף ידוע לנו מראש, מפני שאנו יודעים מה קרה בסוף המלחמה, ועדיין התיאורים בספר מאוד חיים.  כמו כן אני מודה שבכמה מהסצינות בספר חשתי אמפטיה וחמלה כלפי המרגלת.

סוף הספר מפתיע לגבי דמויות המפתח וכמו תמיד במלחמה אין מנצחים, אלא כולם מפסידים!

עלילת הספר מבוססת על אירועים אמיתיים שהתרחשו במלחמת העולם השנייה סביב מבצע ההטעייה והפלישה לנורמנדי מרתקת ומזמינה עיון בסיפור האמיתי. תוך כדי קריאת הספר ובסיומו מצאתי את עצמי גולשת ברשת ומחפשים עוד ועוד מידע על הנושא, דבר המעיד על איכותו ואמינותו של הספר והעובדה שהסופר ערך מחקר מעמיק לגבי התקופה.

 ממליצה בחום על הספר.

התמונה הכריכה נלקחה מאתר הוצאת פן

הטובה שבמרגלות תמונה

עוד מהבלוג של אורית יפרח

Thumbnail

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות