הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

כצפוי מספר חברותיי המורות הגיבו על הפוסט שלי המדבר על חופשת פסח והמורות, ובהכללה על חופשותיהן של המורות. אני מוסיפה כפוסט המשך תגובות שעיבוי את טענותיי ההגיוניות והרגשיות כלפי מקטרגי חופשות:

מיטב כותבת: נקודה למחשבה… סדר יום של מורה- מלמדת בבית הספר, מגיעה הביתה מניחה את התיק רצה לאסוף את הילדים, הולכת איתם לפארק, חוגים, חברים, שיעורי בית, מקלחות, ארוחות ערב, משכיבה אותם לשון , מסדרת את כל הבלאגן בבית ואז מתחילה משרה נוספת- לשוחח עם הורי תלמידים, להכין, מערכי שיעור ליום המחרת, לבדוק עבודות או מבחנים של התלמידים, למלא דוחות על ילדים, לעדכן במנבסנט מה לימדתי, לשוחח עם הפסיכולוגית של בית הספר על ילד שממנו מודאגים, להכין חוזר להורים… בקיצור לא נגמר הולכים לישון חושבים על התלמידים … אז בפעם הבאה שאתם מתלוננים הורים יקרים חשבו על כך שאתם מניחים את התיק ב 5 בערב ואנחנו לא!

ויקי כותבת: תגובות האנשים מקוממות ורק מי שנמצא בתוך המערכת יודע להעריך את מה שהמורות עושות. הדשא של השכן תמיד ירוק יותר, והקנאה …כן תכונה אנושית…. מה עם כל המתנות, סופי שבוע, החזקת רכב וטלפון ועוד הטבות רבות שסקטורים רבים בציבור נהנים מהם….עד שלא יפנימו שההורים שולחים את היקר להם מכל אל אותם מורים מידי יום ביומו במשך 12 שנים ויפסיקו לזלזל, מצב המורים לא ישתנה.

ואני מוסיפה עוד נקודה למחשבה ומודה לחברתי טל שהזכירה לי שהרבה פעמים אין לנו זמן ללכת לשירותים!!! כן, כן, אותו צורך בסיסי שגם מלכת אנגליה נצרכת לו. תעשו חשבון בסיסי: ההפסקה “הגדולה” היא בת 20 דק’. אני מלמדת בקומה שלישית אי שם בקצה ביה”ס. כשמצלצלים אני לא עפה לחדר המורים, אני סוחפת איתי את הילדים שיירדו למטה ולא ישארו לבדם במסדרון ללא השגחה ובדרכי מטה אוספת עוד ילדים. אני מגיעה לחדר מורים ועכשיו התור לקפה ( שעליו, כאמור, שילמתי בכספי ), כמובן שעד שאני מגיעה המים כבר לא רותחים ואז עליי להחליט האם לשתות קפה בטעם פיפי או לחכות לרתיחה הבאה וכך אצות שלא לומר טסות להן במהירות דקות 20 ההפסקה היקרות. הצלצול לעלייה לכיתה מפתיע אותי כשאני עדיין אוכלת את הכריך, ואופס, שוב אין זמן לשירותים!!! אז במה לבחור? למות מרעב במשך שעתיים נוספות או לסבול בזמן הזה מלחץ בשלפוחית???

כן, חברים וחברות, הבה נהיה קטנוניים ולא יכולתי שלא לבחור לסיום העניין את דבריה של רותם: “הלשונות הרעות יכולות להמשיך לצקצק בקנאה. מה אכפת לנו, אורית? מחר יוצאים מעבדות לחירות!!

ולסיום סיומת: מישהו פעם חשב מה קורה עם פגרת חברי הכנסת??? מצורף קישור להנאתכם http://www.themarker.com/news/1.1571334

ושוב חג שמח וחופשה מעולה לכל חברותיי באשר הן!

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה