הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

לשעות המנוחה במזגן או לטיסה ואם אתן אוהבות מותחנים, אתן מוזמנות לקרוא את ספר מתח המשובח “הילדה” מאת פיונה ברטון, אשר גם כתבה את הספר “האלמנה” שזכה גם הוא לשבחים כמותחן פסיכולוגי.

18/07/2017

כאשר קיבלתי את הספר מקהילת הקוראים המשפיעים של ידיעות אחרונות, הדבר הראשון שתפס את עיניי היה הכריכה הירוקה שבמרכזה גזיר עיתון שעליו רשום הילדה ומתחתיו המשפט “אפשר לקבור את הסיפור… אבל אי אפשר להסתיר את האמת”. בתור חובבת מותחנים המשפט הזה סיקרן אותי מאוד וממש חיכיתי לזמן פנוי שאוכל כבר לקרוא את הספר ואכן לא התאכזבתי.

הילדה הוא מותחן מותח באמת. מספר טרגדיות ותעלומה מאוד גדולה, משליכה על חייהן של מספר נשים ומשנה את חייהן. הדמויות הראשיות שכולן נשים, מתוארות היטב עד שממש יכולתי לדמיין אותן.

להבחנתי המכנה המשותף לכל הדמויות הנשיות הוא, שהעולם איננו מקום בטוח לנשים הללו ולא משנה מה השכלתן, מעמדן, מצבן המקצועי, הכלכלי וכמובן הריגשי.

הסופרת בונה את המתח בהדרגתיות ובהתמדה והוא נשמר היטב ממש עד לסוף. הספר לא רק מותח הוא גם עצוב. אותי לפחות העציב, למרות שבהחלט יש נימה אופטימית בסופו.

ממליצה בחום וכמובן שעכשיו ברצוני לקרוא גם את “האלמנה” ספרה הקודם של פיונה ברטון אשר יצא בעברית.

התמונה נלקחה מאתר הוצאת פן

 THE CHLID

עוד מהבלוג של אורית יפרח

Thumbnail

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות