הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

לכבוד שבוע הספר, כתבתי פוסט ובו ריכזתי המלצות לחמישה ספרים שקראתי לאחרונה. קיראו ותיהנו

01/06/2017

מזמינה אתכם לקרוא את המלצותיי לשבוע הספר, אשר לכבודו כתבתי סקירה ובתוכה המלצות לחמישה ספרים שקראתי לאחרונה ואני חושבת שהם מעניינים:

  • גיבור / אריק צ’רניאק / הוצאת ידיעות / 2017

מה יקרה בישראל ביום בו הכל ייצא משליטה?! מי יקום על מי במלחמת גוג ומגוג? האם החוסן הלאומי לעד יעמוד לרשותנו ולזכותנו? והאם נועם גיבור טייס הקרב הוא באמת גיבור?

עם שאלות אלה ואחרות הדנות בימי אסון ומלחמה מבחוץ ומבית, מתמודד באומץ הסופר אריק צ’רניאק, שכנראה מביא לסיפור מחוויותיו וממחשבותיו כטייס קרב לשעבר בחיל האוויר.

הספר שהוא ספר הביכורים של צ’רניאק, מותח וסוחף וקשה להניחו מהיד. ראו הוזהרתם! יש בו חלקים מאוד לא נוחים לקריאה והיו כאלה שיצאו נגד תרחישי יום הדין  שהסופר מיטיב לתארם, אך דווקא הם מעוררי מחשבה.

ממליצה בחום ומחכה לספרו הבא של הסופר.

התמונה נלקחה מאתר ידיעות ספרים

גיבור

  • תחנה אחת עשרה / מאת אמילי סנט ג’ון מנדל / הוצאת משכל 2017 / מתורגם

נגיף שפעת קטלני מכלה את מרבית תושבי כדור הארץ. הנותרים מתאספים בחבורות, המנסות לשרוד בעולם בלתי טכנולוגי בעליל, אך “הישרדות לא תספיק” שזהו המוטו של הספר.

להקת אומנים, הסימפוניה הנודדת, מנסה להביא לפזורות האנשים מעט מהקולטורה של העולם הישן והספר עוקב אחר מסעותיהם וסיפורם האישי של גיבורי הספר חושף לפנינו את חייהם לפני, בתוך ואחרי המגפה. למרות שהעלילה רצה אחורה וקדימה בזמן, הקורא לא מתבלבל וצמא לדעת מה יהיה בהמשך.

כמו בספר “גיבור” של אריק צ’רניאק, העלילה מותחת ומרתקת ומעניין לקרוא את שני הספרים בזה אחר זה וההשוואה בין התוהו ובוהו הישראלי והשלכותיו עם התוהו ובוהו העולמי ותוצאותיו מאוד מעניינת.  ואין ספק ששני הספרים יכולים להפוך בקלות לסרטי אסונות מרהיבים.

ממליצה בחום לחובבי הז’נאר המתאר דיסטופיה ובעצם לכולם.

התמונה נלקחה מאתר ידיעות ספרים

תחנה אחת עשרה

ואם בסוף העולם עסקינן, הרי לפני כשבעים שנה במשך שש שנים התחוללה מלחמת העולם השנייה אשר גבתה מחירים גבוהים. מיליונים נרצחו ונטבחו באכזריות שעד היום קשה להסבירה, מיליונים אחרים נפצעו, וגם מי ששרדו חייהם שונו ללא היכר. מי שרוצה לקרוא על ימיה האחרונים של מלחמת העולם השנייה, על ההפסד הצורב של הנאצים ומנגד על המנצחים והניצולים, מוזמן לקרוא את הספר:

  • “חמישה ימים שזעזעו את העולם” מאת ניקולס בסט / הוצאת כתר 2014 / מתורגם

ייחודו של הספר שאיננו דן רק במהלכים הצבאיים והדיפלומטיים שהביאו לסיום המערכה הנוראית, אלא, מביא את סיפוריהם האישיים של הנאצים מחד ואישים שונים מכוחות הברית בימים האחרונים של המלחמה. הכניסה לפרטים אלו, רק מחדדת את תחושת האימה והסלידה מהנאציזם ומהנאצים מחד וההקלה מאידך, שהנה גם מלחמה עולמית מזעזעת זו הגיעה לסופה הגם שהיה מר מאוד!

התמונה נלקחה מאתר כתר ספרים

חמישה_ימים_שזעזעו_את_העולם(1)

ואחרי שלושה ספרי הדנים בסוף העולם, הגיע הזמן שנעבור לספר יותר קל,  כמו מצוד אחרי רוצח סידרתי… למחפשים ספר מתח משובח ממליצה לקרוא את הספר הבא

  • “פיטר פן חייב למות” / ג’ון ורדון/ הוצאת כתר 2014 / מתורגם

מי שאהב את שלושת הספרים הקודמים של ג’ון ורדון: “חשוֹב על מספר”, “עצמי עיניים חזק” ו”תנו לשד לישון”, ונקשר לדמותו של בלש המשטרה בדימוס דייב גרני, ישמח לקרוא את הספר “פיטר פן חייב למות”. דייב גרני מתבקש לעזור בחקירת רצח מוזר וזאת למורת רוחה של אשתו, אך הוא לא יכול לזנוח את האתגר שהולך ומסתבך ואף מעמיד, שוב את חייו בסכנה. הספר מותח ואף כי אנו יודעים שדייב יצליח לפתור את התעלומה אנו מסתחררים מרצף ושטף האירועים שהרוצח פיטר פן מחולל.

לחובבי הסופר ג’ון ורדון והבלש דייב גרני מצפה גם הספר החמישי בסדרה “אגם הזאבים” 2016, אני בוודאי אקרא אותו בקרוב.

התמונה נלקחה מאתר כתר ספרים

פיטר_פן_חייב_למות(2)

ולסיום קצת שמחה בלב, בארונות הבגדים ובבית. אחרון חביב ברשימה הוא ספר שונה לחלוטין מהרשימה לעיל. זהו ספר המשתייך לז’אנר ספרי ההדרכה והוא דן באומנות סידור הבית – המדריך המעשי. כן, כן, זהו ספרה השני של מארי קונדו אשר ספרה הראשון “סוד הקסם היפני” היה לרב מכר עולמי ולימד המוני אנשים כיצד לסדר את הבית  ואולי גם כך להכניס סדר ושקט לנפשותיהם.

  • “שמחה בלב” / מארי קונדו / הוצאת אחוזת בית 2017 / מתורגם מפרט טיפים מעשיים לסידור הבית. תמצאו בו עצות מסודרות ומפורטות לסידור בגדים, ספרים, ניירות, קומונו (פריטים שונים) פריטים סנטימנטליים, אקססוריז וכו’ . הספר מלווה איורים כיצד לקפל את פריטי הלבוש השונים, מציע פתרונות אחסון מקוריים וטיפים לסדר ולארגון וכן עצות פסיכולוגיות להגביר את שמחת הלב. ניתן להתייחס לספר בציניות ובהתנשאות, אך אני יכולה להעיד עם יד על הלב שבעקבות הקריאה בספר, הגם שלא מילאתי אחר הוראותיה של מארי כלשונן, נכנסתי למרתון סידור הבית והעזתי להיפרד מהמוני פריטי לבוש, אקססוריז וכלי מטבח (חלקם חדשים לחלוטין, עדיין באריזתם המקורית) ולפנות מקום בארונות ובמדפים ובלב וכן זה הכניס לי שמחה בלב. אז אל תחכו עד לפסח הבא, קראו את הספר והתחילו לסדר.

התמונה נלקחה מאתר עברית חנות ספרים דיגיטלי

שמחה בלב

אלה חמשת הנבחרים שלי לשבוע הספר. קראו ותיהנו!

חג ספר שמח!

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה