הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

המלצה חמה מאוד על “זרים מושלמים”, סרט איטלקי זוכה פרס האוסקר האיטלקי השם על השולחן, תרתי משמע את העובדה שגם החברים הכי קרובים והזוגות הכי מוצלחים מנהלים חיים סודיים שלמים והם למעשה זרים זה לזה וכלל לא מושלמים

18/02/2017

סיטואציה שיגרתית המוכרת לכולנו: שלושה זוגות חברים ועוד חבר נפגשים לארוחת ערב בביתם של אחד הזוגות. הגברים הם חברים משכבר הימים וגם בנות הזוג מכירות היטב והנה בליל ליקוי ירח, הם מגיעים בזה אחר זה לדירתם היפה של המארחים. מרגע הכניסה מתחילים החברים לדבר בשפת החברות שלהם, עקיצות קטנות לצד בדיחות פרטיות. החברים מתכנסים לשולחן, היין נמזג לכוסות, מנות האוכל הטעימות זורמות לשולחן (הסרט הוא איטלקי והאוכל נראה מפתה). מן מפגש כזה שכולנו היינו בו אתמול או בשבוע שעבר, אז מה כבר יכול להשתבש?!

וכמו אצל כולנו הטלפונים הניידים ברקע, מסיחי דעת. המארחת שהיא פסיכולוגית שולפת ממוחה משחק חברתי בו היא מציעה שכולם יניחו את הטלפונים שלהם על השולחן, וכל שיחה, הודעות ס.מ.ס, ווטצאפ ותמונות שיתקבלו, ישותפו באופן מידיי ויחשפו לאוזני ולעיני כולם, הרי כולם חברים טובים של כולם וכולם יודעים הכל על כולם, נכון?!

המשתתפים קצת בהלם ובאלם מהצעתה של המארחת, אך מי יעז להתנגד? הרי זה שיתנגד, ברור שיש לו מה להסתיר ולהם אין! וכך בזה אחר אחר, מונחים אחר כבוד, המכשירים “הקופסאות השחורות” כפי שקוראת להם המארחת במרכז השולחן, ומכאן העניינים רק מתדרדרים.

ההודעות, השיחות והתמונה שמקבלים החברים הופכים מייד לנחלת הכלל. כל הנושאים הכי רגישים ואישיים מוצאים את דרכם החוצה, ומתברר שמתחת לחזות הבורגנית השבעה, מתרוצצים המון סודות, המון!

הערב שהיה אמור להיות כמו היין האדום שנמזג לכוסות, נינוח, עשיר, אלגנטי וטוב ללבב, הופך לחומץ, שנאמר נכנס יין יוצא סוד והסודות הם כמו אגרופים לבטן.

אני בכוונה לא נכנסת לפרטים, שכן אותם תרצו לראות בעצמכם. מבטיחה לכם שתצחקו וגם תבכו ובין לבין תעלה בקרבכם התהייה מה מסתתר בקופסה השחורה של הסובבים אתכם? האם אתם באמת יודעים הכל על האנשים הכי קרובים אליכם???

ולחברים בסרט מתברר שהם כזרים זה לזה ובכלל לא מושלמים וכשם שהירח מוצלל בזמן ליקוי ירח, מוטיב החוזר בסרט, כך הם חייהם מוסתרים דווקא מפני הקרובים להם ביותר.

התמונה באדיבות יח”צ הסרט

Perfect strangers

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה