הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

לפעמים בתום יום עמוס, כדאי להתנתק ולצלול לתוך הטלוויזיה, זה מרגיע ולעיתים גם ממכר. לפניכם שלוש המלצות שלי על סדרות שאני אוהבת במיוחד.

13/09/2016

 לפעמים בתום יום עמוס, כדאי להתנתק ולצלול לתוך הטלוויזיה, זה מרגיע ולעיתים גם ממכר. לפניכם שלוש המלצות שלי על סדרות שאני אוהבת במיוחד.

חוק וסדר – מדור מיוחד: סדרת בת של “חוק וסדר” שהיא סדרת  דרמה משטרתית משפטית. הסדרה עוסקת בפתרון פשעי מין. בעונה שאני צופה אוליביה בנסון היא מפקדת היחידה, ואחראית על צוות של שלושה בלשים: ניק הגרוש שלומד כל פעם מחדש כיצד לנהל את הכעס שלו ובעברו רומן מפוקפק, אייס טי הוא הבלש טוטאלה, אשר מראהו כמנהיג כנופיה, אך ליבו רך כחמאה, אמנדה המתמודדת עם שדים מעברה ועם שד ההתמכרויות, אך ניכר שהיא מצליחה במאמצים רבים להתיישר והבלש החדש בצוות, שמפרק לפרק מבסס את מעמדו כבלש מסור ואיכפתי. בכל פרק עלילה מרתקת אחרת, ובלשים המסורים והרגישים, אך הנחושים בעזרת התובע המחוזי ברבה, עושים את מיטב מאמציהם להביא את האנסים והמענים לדין, ולרוב הם מצליחים.

מדוע אני אוהבת לצפות בסדרה? בניגוד לסדרות משטרה אמריקאיות אחרות שבהן הסוף הוא תמיד טוב ובתום 50 דקות הפרק מוכח שהחשוד אשם ודינו נגזר, בסדרה זו לא תמיד זה כך, ונושאי הפרקים מעוררים מחשבות עגומות על פשעי מין ועד כמה הם קרובים לפתחנו. אולי אפשר להקרין פרקים נבחרים בסמינרים למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה שונים, ולאחר הצפייה לעורר דיון ולהגיע לתובנות.

הסדרה שזו לה העונה ה-16 (מתוך 18)  משודרת בערוץ 1 בימי שני בשעה 22:45

מקום בלב: דרמה רומנטית המתרחשת באוסטרליה בימים שלאחר מלחמת העולם השנייה. הדמות הראשית, , שרה, הינה אישה אוסטרלית, אשר חייתה באירופה בזמן מלחמת העולם השנייה, נישאה ליהודי והתגיירה ולכן הגיעה למחנה ריכוז. היא ניצלת ובתום המלחמה, כשחשבה שאיבדה לנצח את בעלה, היא חוזרת לאוסטרליה ובשלוש עונות הסדרה, הנמצאות, כרגע ביס, אנו עוקבים אחרי פתלתלות חייה, כשבכל פרק מחדש היא מפגינה נוכחות מגנטית של אישה כריזמטית, חזקה וגם רומנטית. דמותה מעוררת התנגדות בלב מתנגדיה והערצה בקרב אוהדיה.

מדוע אני אוהבת את הסדרה? העלילה על פניה, נשמעת כרומן רומנטי, וכל רצוננו הוא ששרה יקירתנו תתאחד עם אהוב ליבה לנצח לחיי אושר ועושר, אבל במבט יותר חקרני, הסדרה חושפת עולמן של נשים בתחילת שנות ה50, החותרות לעצמאות ולאושר בדרכן ועל פי התנאים שלהן.  וכמובן, קיימת הנקודה היהודית שמידי פעם צצה בסדרה כפלשבקים לזמן השואה ואפילו בהתמודדות עם אנטישמיות באוסטרליה באותה תקופה.

וכאן ההזדמנות לומר תודה לאחותי, שהכריחה אותי לצפות בסדרה: תודה, אביבית, צדקת. הסדרה סוחפת ונכנסת ללב.

 שלוש עונות הסדרה נמצאות בV.O.D  בערוץ  Binge

 באוסטרליה יצאה העונה הרביעית ואני ממתינה לה בקוצר רוח.

Naval Criminal Investigative Service: NCIS

ובעברית שירות החקירות הפליליות של חיל הים.

הסדרה מטפלת ברציחות הקשורות לחיל הים האמריקאי ומסתבר שיש שם המון שכאלה. הקאסט מרוכב משלושה בלשים ובראשם המפקד הקשוח, הקול וגם החתיך הרי הוא מארק הרמון הזכור לנו לטוב מסדרת בית החולים “שיקגו הופ”. הבלשים הם טוני, הפלרטטן הסידרתי, אבל כשצריך הוא נותן עבודה ומקצועי מאוד, מקגי שהוא חנון המחשבים, אבל יודע להיות קשוח כשצריך והפתעה: זיווה דויד, סוכנת המוסד לשעבר שהיא גם יפה וגם קטלנית. יש בסדרה דמויות משנה נוספות כמו בסדרות: הפתולוג שהוא איש אשכולות ואשת המעבדה שהיא גותית רגישה והם מוסיפים עוד נופך משעשע לעיסוק הלא משעשע בפתרון תעלומות הרצח.

מדוע אני אוהבת את הסדרה? הסדרה איננה לוקחת את עצמה ברצינות. על אף העיסוק בפתרון תעלומות רצח. מערכת היחסים בין הדמויות מבוססת על הומור. תמיד ברור מי הם הטובים ומי הם הרעים וכמובן שהטובים תמיד מנצחים והכי כיף כשהסוכנת זיווה מדברת בעברית. מומלץ כממתק לפני השינה.

הסדרה, עונה 9 (מתוך 13) משודרת ביס אקשן ימי א’ – ה’ בשעה עשר בלילה.

האם אתן שותפות לבחירות שלי ואם לא, סדרות אתן אוהבות? אשמח לשמוע

“מקום בלב”. שרה וג’ורג, האם יתאחדו בעונה הרביעית?

מקום בלב שלי

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה