הבלוג של אורית יפרח

יומני היקר

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2012

המתיקות שבשכחה מאת קריסטין הרמל בתרגום: ניצה פלד בהוצאת ידיעות ספרים, הכורסא, 2013, 246 עמ’. הכינו את הממחטות לספר המשלב רומן רומנטי וחיפוש אחר משפחה שאבדה בזמן השואה. שילוב מרגש ומזכך. ממליצה בחום.

29/08/2016

קחו גרושה פגועה שהיא גם יפה וגם אופה, ילדתה בת השתיים עשרה שיכולה להרגיז כמו בת שתיים עשרה, סבתא עם אלצהיימר, אשר הסתירה במשך 70 שנה את שורשיה היהודים ואת העובדה שמשפחתה נספתה בשואה ועוד בחור צעיר וחתיך שמחפש אהבת אמת בוגרת ומה קיבלתם? מן רומן רומנטי למתקדמים, שספק אם הייתי מתקרבת אליו.

אבל, בתור פריקית של סיפורי שואה ולאור המלצות של חברות המועדון שלנו, החלטתי לנסות את “המתיקות שבשכחה”, מקסימום אעזוב את הספר (כפי שקרה לי רבות לאחרונה) והנה כבר בעמוד הראשון, נתפסתי! קראתי את הספר בנשימה עצורה, כולי דומעת, והשיא היה שכאשר הגיעה שעת השינה, פשוט לא הלכתי לישון, אלא קראתי את הספר עד אמצע הלילה, עד שסיימתי  ואני באמת לא זוכרת, מתי קרה לי כדבר הזה?!

אני מנסה לחשוב מה היה בספר שכל כך חיבר אותי לעלילתו ומה ריגש אותי כל כך? חברות יקרות, בזמן הקריאה ממש התייפחתי!

1. מסתבר שבסתר ליבי, גם אני מוקסמת מרומן רומנטי, וגם אני מייחלת לרגע שבו היפה והחתיך יתאחדו.

2. מאז “אליזבת איננה”, אני כבר לא מפחדת לקרוא ספרים שיש בהם דמויות של אנשים זקנים חולים מחלה דמנטית. שנים ברחתי מהנושא, סבתי הייתה חולה באלצהיימר וראיתי מה קורה לאנשים החולים במחלה זו, אבל, לאחר הקריאה ב”אליזבת איננה” הענוג, לא רק שאינני נרתעת מהנושא, הוא גם מעניין אותי.

3. וכן, אני כן נמשכת לקרוא על השואה. גם ספרי קריאה וגם ספרי עיון. מסקרן אותי לקרוא על התקופה, על אנשים שהיו ואינם עוד ועל ההתמודדות עם ימי הזוועות האלה. אני מרגישה שהכתיבה על הנושא והקריאה עליו הם סוג של הנצחה. אני בטוחה שלא רק יהודים וישראלים קוראים את “המתיקות שבשכחה” וכך הם נחשפים לקורות היהודים באותה תקופה, ולא בדרך דידקטית.

הבונוס של הספר מיועד לחובבי האפייה: תוך כדי הקריאה, שתולים בספר מספר מתכונים למאפים שמכינה הדמות הראשית. מתכונים שעברו בירושה במשפחה ויש להם חלק בפתרון תעלומה מרכזית בספר. מעניין אם מישהו מקוראי הספר ניסה לאפות בעקבות המתכונים ואיך יצא להם?

לסיכום: הכינו את הממחטות ותתחילו לקרוא את “המתיקות שבשכחה”, אתן עוד תודו לי.

תודה לRachel Hasenfeld על השיתוף בתמונה

 המתיקות שבשכחה

עוד מהבלוג של אורית יפרח

תצוגה מקדימה

‏‎Bring Back Our Boys

השבת, לאחר תקופה ארוכה שבה התאמצתי עד מאוד, החלטתי לנוח! לא מארחת לא מתארחת, לא כותבת ולא עובדת. סתם רציתי לנוח! והנה מאתמול התחילו לרוץ ברשתות החברתיות במיוחד בווטצאפ, שיש לומר לקח בגדול וגבר על הפייסבוק, השמועות על נערים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

נפגשנו כך: שותפים לנצח...

להיות רווקה בת 28 בתחילת שנות ה90 זה לא היה "גליק" גדול. נדמה היה כי מסביבי כולן כבר היו נשואות ואפילו אחותי הקטנה ממני בארבע שנים כבר הייתה נשואה ולכל חתונה שהייתי הולכת אליה באי רצון מופגן, כמובן, הייתי שומעת בפעם האלף את...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

חמישה הדברים שבלעדיהם אני אינני אני

דבר ראשון שבלעדיו אני אינני אני, הוא בעלי!  נשים רבות כבר יצאו נגד המילה הזאת בעלי בגלל פירושה המילוני: האם האישה הוא רכושו וכמו שהוא בעל מכונית ובעל דירה הוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה