הבלוג של yasmin

אוצרות

אמא לשניים, כותבת תוכן, צרכנית תרבות, מאפרת ויזמית.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מפברואר 2013

החרוסת של דודה דליה היא החרוסת המפורסמת ביותר בצד של אמי. היא מגיעה לערב החג עם קופסה ענקית מהמעדן, ילדים ומבוגרים אורבים לה ומחכים לטעם המתקתק.

02/04/2017

חרוסת הוא מאכל מאתגר עבורי. כשנועה הציעה לי שנכתוב יחד, כל אחת בבלוג שלה על המאכל שעד לא מזמן כל כך אהבתי התנגדתי נחרצות. ואז החלטתי להיענות לאתגר. למצוא לי אחת ולתמיד פתרון לא פשרני לסעודת החג. תודה נועה.

דודה דליה הפכה להיות מהאחרונות שיודעות הסוד המשפחתי שלנו. מי שלמדה לבשל מסבתי והייתה יד ימינה במטבח באיראן, אנו פונים אליה לשאלות בנוגע לאוכל. ברור לכולנו שהאוכל שיוצא מידיה הוא הדבר האמתי והמקום הכי קרוב שנוכל להגיע לאיראן של אמצע המאה שעברה, או לאיראן בכלל. הסיפורים שלה לפני השינה זרקו אותנו בשנות ילדותי למחוזות לא מוכרים ומילאו את ראשינו בדימויים חזקים על חייהם של הורינו בשנותיהם כילדים ברחובות שיראז.

שנים שהחרוסת הפרסית, שהמראה האפור שלה לא מסגיר את טעמה הפופולרי במשפחתנו לא נכנסה לפי. לעיתים אני עוצמת עיניים כדי להיזכר בטעמים שנבצר ממני לטעום גם אם בא לי.

החרוסת הפרסית נשענת על אגוזים ושקדים ולשניהם אני אלרגית. לרוע מזלי הפעם האחרונה שבה טעמתי נוטלה היתה בפסח לפני שבע שנים, על מצה. זה נגמר כמעט בחנק, ומאז אני מקפידה להקשיב לרופאים.

אגוזים, פסח, חרוסת

החרוסת של דודה דליה היא החרוסת המפורסמת ביותר בצד של אמי. היא מגיעה לערב החג עם קופסה ענקית מהמעדן, כדי שיישאר לנו עוד לאכול לאורך כל ימי הפסח. ילדים ומבוגרים אורבים לה ומחכים לטעם המתקתק – מבושם כדי לחנוך אתו מצה ראשונה.

חרוסת, אגוזים,

כתוב במתכון של דודה להוסיף חרוסת ירושלים – בדקתי ומסתבר שיש אבקה מוכנה, אני הסתדרתי בלעדיה.

קראתי הרבה מתכונים, בדקתי כמה גרסאות ולבסוף עליתי על מה שטעים לי, וכן, לי יש את החרוסת שלי. לבד. כמעט בכולם יין, ברובם אגוזים, במיוחד אגוזי מלך ושקדים. אני המרתי אותם בפיסטוקים וערמונים שאני מאוד אוהבת ומותר לי לאכול! התוצאה יצאה מדהימה. תמונות ממש בקרוב.

הכמויות כאן הן ממש טעם אישי, לכן לא אכתוב אותם הפעם.

פיסטוקים טחונים

מעט שמן קוקוס

ערמונים טחונים

גרעיני חמניה או דלעת או שתי האופציות

סילאן

אבקת ג’ינג’ר

ציפורן

קינמון

הל

אבקה מעלי ורדים (שכתשתי לבד)

יין רימונים או יין אדום טעים ומעט מיץ רימונים

ואם אתם לא רגישים, כמוני, תמצאו את גרסת החרוסת של נועה כאן.

חג חירות נפלא וטעים!

עוד מהבלוג של yasmin

תצוגה מקדימה

מוציאה לעור - אורנה פיטוסי

את אורנה אני פוגשת בביתה בתל אביב. בית שנראה בדיוק כמו שהייתי מדמיינת שיהיה לה. חלל גדול ומלא אוויר, תקרה גבוהה, ישן ויפה. את פניי מקבלת  לילי המדהימה, כלבה ענקית ולבנה (אל...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

"סיפורים שמספר לי הרחוב"

  תערוכה אינטראקטיבית חדשה לילדים במרכז 'בגובה העיניים' - מוזיאון הילדים בחולון. (הכותבת היתה אורחת בסיור עיתונאים בתערוכה במוזיאון. ) תתקיים בין התאריכים  14/1115 - 31/8/16, מיועדת לילדים בשני מסלולי גיל: 3-5 ו – 5-9. כמה כיף...

תצוגה מקדימה

"מוציאה לעור" - לימור ברק וחמישה טיפים למתחילות להתאפר

  מודה, לימור ברק היא אחת החברות הטובות שלי. אנחנו מכירות פחות משנה ולמרות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה