הבלוג של yasmin

אוצרות

אמא לשניים, כותבת תוכן, צרכנית תרבות, מאפרת ויזמית.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מפברואר 2013

צילום: יח"צ מוזיאון הילדים הישראלי

צילום: יח”צ מוזיאון הילדים הישראלי

 

תערוכה אינטראקטיבית חדשה לילדים במרכז ‘בגובה העיניים’ – מוזיאון הילדים בחולון.

(הכותבת היתה אורחת בסיור עיתונאים בתערוכה במוזיאון. )

תתקיים בין התאריכים  14/1115 – 31/8/16, מיועדת לילדים בשני מסלולי גיל: 3-5 ו – 5-9.

כמה כיף שיש מוזיאון לילדים. הנגשת מושגים מעולם האמנות והחינוך לצריכת אמנות הם דברים שילדים אינם נחשפים אליהם עד לגילאים הבוגרים יותר. בחולון החליטו לפני מספר שנים לקחת את האמנות ולהנגיש אותה לגילאים הצעירים. תערוכה חדשה שעולה בימים אלה במוזיאון הילדים בחולון נוגעת בנושא  אמנות הרחוב. למעשה, אמנות שבאופייה הטבעי מתרחשת במרחב הציבורי – אורבני. לילדים הצעירים ניתנת הצצה לשלל מושגים מאמנות הרחוב.  ניתן כאן מקום של כבוד לאמנות הרחוב. אמנות אשר משקפת  את שפת היומיום, הצהרות פוליטיות וחברתיות, הצהרות אישיות,  וביטוי עצמי ייחודי, כשהרחוב משמש להם מסגרת וסטודיו טבעי.

התערוכה פותחת חלון הצצה לאמנויות שאינן סטריליות במקורן, ואינן מוצגות בדרך כלל בחלל מוזיאלי. כחלק מאג’נדה חינוכית, המדריכות מדברות על אמנות הרחוב שמקבלת אישור להשתמש במרחב הציבורי להצגתה ובעוברים ושבים כקהל שלה.

במהלך הסיור במוזיאון הילדים עוברים בין חדרים המעוצבים בקפידה ומותאמים לקבל ילדים.  הם חווים התרחשויות החושפות אותם לאמנויות שונות שבחלקם הם מתנסים בעצמם. התערוכה היא אינטראקטיבית ולכן הילדים משתתפים באופן פעיל על ידי שיחה, יצירה ותנועה על ידי המדריכים.

כך למשל, התחנה הראשונה שלנו היא הצגה. הילדים מובלים לאולם ומתיישבים כצופים מול במה, כאשר שחקן הציג בפנינו תיאטרון רחוב. הדמות של השחקן נראתה כדמות ליצן מקרקס רחוב מאולתר, הצחיקה וריתקה את הילדים והמבוגרים גם יחד. היה מקסים לראות שהטריקים הישנים באמצעות אביזרים פשוטים עדיין עובדים בעידן המסכים והמולטימדיה.

במסלול הגדולים, השתמשו באביזרים מעולמם של הילדים בעידן הנוכחי והשתמשו במחשבים ומסכי מגע על מנת לתת לילדים לעצב ציורי קיר בעצמם. התוצרים הודפסו וחולקו לילדים. בנוסף, התנסו גם בציור באמצעות גירים על הרצפה, וחלקם גם קיבלו תחפושות והפכו להיות “פסלים חיים”.

התערוכה עוצבה ונאצרה ע”י סמדר גופן וורד עוזר- נקודת מפנה- סטודיו, האמנים המציגים הם מבכירי האמנים הפעילים ברחוב בימינו.

לפרטים נוספים אודות פעילות המוזיאון היכנסו לאתר מוזיאון הילדים

עוד מהבלוג של yasmin

תצוגה מקדימה

מוציאה לעור - אורנה פיטוסי

את אורנה אני פוגשת בביתה בתל אביב. בית שנראה בדיוק כמו שהייתי מדמיינת שיהיה לה. חלל גדול ומלא אוויר, תקרה גבוהה, ישן ויפה. את פניי מקבלת  לילי המדהימה, כלבה ענקית ולבנה (אל...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

"מוציאה לעור" - לימור ברק וחמישה טיפים למתחילות להתאפר

  מודה, לימור ברק היא אחת החברות הטובות שלי. אנחנו מכירות פחות משנה ולמרות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מוציאה לעור - עדי ארקליס

אני מכירה אותה מספר חודשים, ומהרגע הראשון התאהבתי בה. הקול החמים והאיכפתי ששידר לי מההתחלה שאני בידיים טובות גרם לי לרצות להיות במקום שהיא נמצאת.. בזכות כמה שיחות טלפון בודדות הבנתי ש"גיבור תרבות" יעשה לי טוב. אין לי דרך...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה