הבלוג של ירון ייני

מסכים להסתכל ומספר

גבר עם ניסיון - בן 54, גרוש ואב לארבעה נדירים. במערכת יחסים עם קרן (גם היא ג+4). איש עסקים מקצועי - רואה חשבון, מוסמך במינהל עסקים בהתמחות מימון, מאמן עסקי אסטרטגי. מגשר - שימשתי 6 שנים-שתי כהונות כנציג ציבור מעסיקים בבית הדין... +עוד

גבר עם ניסיון - בן 54, גרוש ואב לארבעה נדירים. במערכת יחסים עם קרן (גם היא ג+4). איש עסקים מקצועי - רואה חשבון, מוסמך במינהל עסקים בהתמחות מימון, מאמן עסקי אסטרטגי. מגשר - שימשתי 6 שנים-שתי כהונות כנציג ציבור מעסיקים בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה. מבין בהצלחות והגשמות של מטרות. עוד יותר מבין בכישלונות - מסיים שנה של קריסה אישית, רואה את האגו הגברי ואת הריחוק שהוא גורם. מסוגל לצחוק על עצמי באמת. נחמד. חתיך.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאוקטובר 2011

סיור לימודי בעוטף עזה בסוף קורס עמוס במידע וכל שנשארתי עימו הוא ההבנה שצריך לשנות את ההקשר שבו אנו חיים. שלום של ילדים. השקט יישאר אותו שקט והאירועים המלחמתיים יהיו אותם אירועים אבל ההקשר יהיה אחר ואז אולי יהיה כאן עתיד אחר לילדים שלנו.

13/08/2016

יום שישי בלילה לאחר יום חם ומתיש של סיור בעוטף עזה.

יום של ניגודים לא אפשריים לא הגיוניים, גדרות שסוגרות על ישובים וגדרות של גבול ומולם שדות חרושים, רגבי ענק, בתרונות בארי היפהפיים, שאמורים להכיל חיילים כשטחי כינוס בעימות הבא ובעיקר שקט. שקט לא הגיוני.

מה יש לכתוב  שלא נאמר? כל ילד יודע לדקלם את ה  WIN WIN ואת הכסף ששוכב על הרצפה ועדיין כולנו עבדים של הנרטיב , של הסכסוך הבלתי נגמר, של ההסברים המפורטים, מתי ולמה נכשלנו ומדוע זה לא אפשרי. לכל מילה יש ישר סט תגובות מוכנות. הכל כבר נאמר ועדיין.

כל יום שעובר מראה לנו איך העולם משתנה בקצבים יותר מהירים, הכל משתנה ונראה שכל האלימות והפחד הם אחיזה הגיונית בעולם ישן שנגמר ואשר מתעקש להישאר כאן בכוח לא מובן.

מעבר לגדרות הגבול הרחוק קרוב, בתים גבוהים, הריסות של אחרים, מזבלה בוערת שהעשן העולה ממנה מתייחס בזלול לשלטים לגדרות ופשוט עובר ולמצלמות הרבות בבלונים אין שום אמירה לגביו.

עשן המזבלה עובר את הגדרות בזלזול מוחלט

שאול אריאלי (אל“מ במיל. מפקד החטיבה הצפונית בעזה לשעבר. ראש המנהלת להסכם הביניים בתקופתם של פרס ונתניהו וראש מנהלת השלום בתקופתו של ברק),

העביר קורס כל כך מקיף של על הסכסוך והסיורים שערך סביב ירושליים והסיור המשלים היום לעוטף עזה רק עשו לי את השלום הרבה יותר נגיש.

תחנה שניה נחל עוז

13892344_10154382597978398_6065591657933577041_n

כותב, כאילו תפקידי לרשום כמה מילים ואז כולם יבינו כמה זה קל. או שאני צריך להתבגר ולהבין שכמו שסכסוכי שכנים ללא הכרות מוקדמת והיסטוריה הופכים לאלימים ואנשים דוקרים היום והורגים סתם מישהו שהעיר להם על שקט, או אלימות של גירושין, ירושה, נהיגה על כביש היא רק הדגמה לעוצמות המתפרצות מאיתנו, אז מה אני רוצה מסכסוך מהותי של כל כך הרבה שנים.

אני רואה את השלום, הוא מיידי ועדיין ייקח לו לחלחל ולהיטמע שנים. זה שילוב ואסביר את שאני רואה.

השלום הוא בן שני העמים אבל לא יקום ולא יהיה לבד אלא עם הרבה שותפים.

אכלתי חומוס בעזה בסוף שנות ה 80 האם אוכל חומוס בעזה שוב?

והיום , כשעזה הייתה כל כך רחוקה עם תווך מלא גדרות, אני יודע לאמר שהנרטיב שלנו והנרטיב שלהם, לא יכולים להשתלב.

האתוסים והאנדרטאות – ביקרנו היום באנדרטה של עוצבת הפלדה ובזו של פעולות התגמול של שנות ה 50, רק מראים מה ימשיך להיות כאן וגם בזו של מלחמת העולם הראשונה.

אין אמון. אין הסכמה. יש פחד. ועדיין זה לא הגיוני.

אנו רואים את השינוי בעולם הערבי, הג’ודוקה המצרי לא לחץ את היד והיום זה כבר לא עובר חלק. וגם אם כן, זה מצריך עבודת המשך. שלום זו התחלה, זה הבסיס שעליו נחנך דורות ונעשה את העבודה.

יש שני מצבים של אמון –

אמון שקיים ועליו בונים יחסים, כמו ילדים וזוגיות, ישנה התמסרות וגדלים לתוכה. אין ברירה זה האמון שיכול ליצור שלום והמתבקש כאן. הוא הצהרתי, הוא תקווה, הוא מבוסס עתיד ועליו נחנך ונבנה הוא האמון של התחלה.

האמון השני מגיע מספק – אני לא מאמין ואני מבקש ממך לגדול ולהוכיח שאתה ראוי לאמון וכל מה שקורה מאושש את האי אמון וספק והזהירות המתבקשת. זה אמון של עורכי דין, של הזהירות והניסיון של המבוגרים, זה המצב הנוכחי. לא יהיה אמון לא יהיה שלום, העתיד יהיה כמו העבר. הרתעה ועוד הרתעה ועוד גדרות ועוד…

אני מכוון כאן לאמון הראשון. ואין לנו יכולת להאמין לבד, כי אנו מבוגרים. אנו צריכים עזרה מצד כולם. אמון של הכרזה, של הצהרה, של עולם חדש.

נצטרך את כל מדינות ערב, את האמריקאים והרוסים את כולם ועדיין.

נכריז על שלום, ומדינה פלשתינאית עצמאית ומפורזת עם החלפת שטחים – הכל כבר סגור ומוסכם וידוע ואז ניקח את כולם שיתמכו, בחינוך, בשיקום, בניהול השוטף. כן צריך להכניס תרבות ארגונית שאיננה ועוד ועוד ועוד. את כל מה שצריך נביא אחרי.

אבל הכל כבר ידוע. וכלם חכמים ויודעים מה לא יעבוד וגם למה זה לא יעבוד. ויגידו שאני נאיבי.

אז צריך אנשים שיסתכנו ויתנו אמון, יאהבו וגם כשנתאכזב, נדע שצדקנו.

הגדרת ההצלחה צריכה לעבור שינוי להגדרה של פס רחב ולא נקודתית (אכתוב על זה בנפרד).

הכל יהיה כמו עכשיו רק הנתיב משתנה. יש לנו כל כך הרבה אנשים טובים וכל כך הרבה יכולות שכל הצרות והמכות בדרך לא ישנו, כי אנו הולכים לחנך לשלום, את כל מי שלא רוצה.

ביד אנזק שמענו היום סיפורים על התורכים והאוסטרלים במלחמת העולם הראשונה.

שמענו סיפורים על הפלישתים שדחפו את שבט דן מאזור עזה לצפון המדינה.

שמענו על התיישבות יהודים בעזה במאה השניה לספירה ועד ש ב 1799 בגלל הצרפתים! היהודים עברו לחברון שבה שרדו עד לפרעות. כל כך הרבה עברנו, אי אפשר עם העבר המפואר הקיים בתוך הדם שלנו לעשות שלום.

סיור לימודי שלם בסוף קורס עמוס במידע וכל שנשארתי עימו הוא ההבנה שצריך לשנות את ההקשר שבו אנו חיים. שלום של ילדים.

השקט יישאר אותו שקט והאירועים המלחמתיים יהיו אותם אירועים אבל ההקשר יהיה אחר ואז אולי יהיה כאן עתיד אחר לילדים שלנו.

האוויר מזוהם, אקוויפר החוף מזדהם, שפעת החזירים,הבעיות מגיעות אלינו, עוד מעט הכל יתפוצץ, אי אפשר לא לטפל. נביא את כולם את כל העולם, שיקימו להם מערכת הטפלה למים וחשמל שיעבוד 24/7 ומפעלים וחקלאות ועוד. כן, יצטרכו להעביר כאן עם שלם שחי מתמיכות לעבודה שמפרנסת. לא אנו, אחרים שיתמכו בשלום ביננו. זה לא הגיוני המצב הקיים, כל המעברים שאפשרו עבודה וקשר סגורים, כאילו אם נשים תחבושת לא יהיה נמק ברגל. נבקש שהשדות מהצד שלנו יהיו אפשריים גם מהצד השני.

13921215_10154382597938398_8203429241161570650_n

בואו נעשה שלום מיידי בהכרזה, הכל ברור – הגבולות, החלפת השטחים, ונקבע תקופה של שנים שלמות של פעילות נפרדת של חינוך ובניה. אמן.

אני – ירון שלום ייני, שירתתי כחיל מקצועי בחיל המודיעין, בסדיר ובמילואים ברמת הגולן, ג’בל ברוך במלחמת לבנון ואף בהדרכה, ביצירת יחידות חדשות ואף במיון וקבלה של מלש”בים לצבא.

אבא לשני קצינים לוחמים ביחידות מיוחדות, לבת שמשרתת בחברון ולבת בת 12.

עוד מהבלוג של ירון ייני

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מיניות בסלונה

הגעתי בראשון אחר הצהריים הביתה מותש מנסיעה ארוכה, סופשבוע מדהים עם אלה וחברים בפריפריה שבצפון, בית הלל המופלאה כמו שכולנו זוכרים – אבובים, הליכה על גדות החצבאני ובשמו הישראלי שניר, טיול במטעים הכולל טעימות, טבע ללא...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מחירי הנדל"ן בכיוון עליה בלבד

הבהירות של סוף שבוע בגליל העליון לגבי הכיוון היחיד של מחירי הנדל"ן בתל אביב ובישראל - למעלה סוף שבוע מקסים אצל חברים בגליל העליון, שהייה עם חברים נוספים שלהם שגרים באזור הבהירה לי בצורה פשוטה מדוע מחירי הנדל"ן יוסיפו...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה