הבלוג של yaronm

yaronm

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מאוקטובר 2014

10/09/2015

רבים חולמים על “בית עם גינה וכלב”, אך אלה שהתברכו בגינה מבינים כי גינה, על מנת להיראות מטופחת ונעימה, צריכה טיפול מסור מאוד. חלק חשוב מהגינה אשר רבים לא יוותרו עליו הוא דשא. דשא יכול אמנם להיות דשא סינתטי, אך אלה שרוצים את המראה והתחושה של העשב הירוק הזה, לא מוותרים על דשא אמיתי. דשא, כמו כל צמח אחר דורש טיפול כמו סילוק עשבים שוטים והשקיה לא מבוטלת. בנוסף דורש נסיך הגינה גם תספורת קבועה. אילו מכסחות דשא ישנן? לפי מה לבחור מכסחת דשא?

מי מספק את כוח הפעולה?

כמו כל מכשיר המבצע עבודה, צריכה ספק כוח כלשהו על מנת לפעול. הפשוטה ביותר היא מכסחת דשא ידנית אשר העבודה עימה מזכירה את העבודה עם שואב אבק ידני. היא מתאימה לשטחים מצומצמים ולגינות קטנות ומחירה זול לעומת חברותיה. מכסחת אחרת היא המכאנית המופעלת באמצעות בנזין. זוהי מכסחת חזקה עימה ניתן לעבוד גם בשטחים גדולים אך היא רועשת יותר מחברותיה, פולטת עשן וחייבת אספקת דלק באופן קבוע. מכסחת דשא חשמלית היא האופציה החלופית ובגינות הביתיות גם הנוחה יותר. משקלה נמוך יותר בהשוואה למכסחת המכנית והיא גם זולה יותר הן במחירה הראשוני והן במחיר התפעול השוטף. החיסרון שלה הוא שהיא מחוברת לכבל כך שהתנועה איתה מוגבלת לשטח מצומצם יותר. גם העובדה שנדרש שקע חשמלי מגביל את המקומות בהן ניתן לעבוד עימה. עם זאת, בגינות הפרטיות ישנו תמיד שקע והשטח אינו גדול מדי כך שיתרונותיה עולים על חסרונותיה.

לכסח את הדשא לגובה הרצוי

הבדל נוסף בין מכסחות דשא הוא הגובה אליו יגיע הדשא לאחר הקיצוץ. כדאי לבחור מכסחת דשא בה ישנן מספר אופציות לבחירת הגובה הרצוי, כאשר גובה הקיצוץ המירבי יהיה 6 ס”מ או יותר. בקיץ כדאי לשמור על דשא גבוה ככל שניתן ולא לקצוץ יותר מהשליש הראשון שלו.

עצמאית בשטח?

פרמטר נוסף על פיו תוכלו לבחור את מכסחת  הדשא הטובה ביותר עבורכם הוא האם היא מבצעת עבודה עצמאית ומתנייעת לבד או האם נדרשת דחיפה שלה. במילים אחרות: האם עבודתה דומה לעבודה עם שואב אבק סטנדרטי או לרובוט המנקה בעצמו. כמובן שמכסחת המתנייעת לבד תעלה מחיר גבוה יותר ולכן כל עוד מדובר על גינות פרטיות בגודל סטנדרטי וכאלה בהן משטח הדשא מישורי מכסחת רגילה תספיק.

עוד מהבלוג של yaronm

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

טלוויזיה במבצע

בישראל של שנת 2014, כולנו מופצצים מדי יום בשורה ארוכה של פרסומות לרכישת מוצרי צריכה שונים ומגוונים. גם שוק הטלוויזיות למכירה אינו מקופח כמובן, כאשר מודעות שונות בדבר "טלוויזיה במבצע" מלוות אותנו בחוצות העיר, על גבי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך לבחור עדשות מצלמה

צלמים מקצועיים יודעים כי כאשר רוכשים מצלמה עדיף לרכוש גוף מצלמה פשוט יותר ועדשות מורכבות ולא להיפך. למצלמות DSLR, לעומת המצלמות הקומפקטיות שמקומן מתחיל להיות מוטל בספק, ישנו מקום משמעותי בתחום הצילום. זאת למרות המצלמות...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה