הבלוג של yaronm

yaronm

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מאוקטובר 2014

בארץ חמה כמו שלנו, אחד האתגרים עימם אנו צריכים להתמודד לפחות חצי מהשנה הוא קירור הסביבה שלנו. בישראל רוב ימות השנה הם ימים שטופי שמש. בקיץ מתווספת לכך גם הלחות ובעונות מעבר ישנם ימי חמסין בהם החום עולה גם על 35 מעלות. בקיצור, אתגר לא פשוט. בימינו כמעט בכל מקום סגור, פרטי או ציבורי ישנם מזגנים או מערכת מיזוג מרכזית, אך האם אלה עושים את עבודתם באופן מושלם? לא בהכרח. לעיתים דווקא מאוורר רצפה פשוט עושה את העבודה טוב יותר או משלים את עבודת המזגן.

ערבול האויר ליצירת טמפרטורה אחידה

אמנם מזגן מקרר את האויר ולא רק מסיע אותו ממקום למקום, אך להסעת האויר ממקום למקום ישנה חשיבות רבה ביצירת תחושה קרירה ונעימה יותר. מאוורר רצפה מערבל את האויר ומזיז אותו ממקום למקום. הדבר מאפשר לאויר בחדר להיות אחיד בטמפרטורה שלו, זאת בניגוד למזגן שמקרר את האויר שבסביבתו וכזה נהיה קר הוא שוקע מטה ואילו האויר החם עולה למעלה. כאשר אויר חם עולה למעלה אנו מרגישים את החום באזור הפנים והדבר יוצר חוסר נוחות. לכן, ישנם מצבים בהם מאוורר עדיף על פני מזגן. שילוב של השניים הוא אידיאלי: כך גם ישנו קירור אויר וגם פיזור של האויר הקר בכל רחבי החלל.

מאווררים ככלי זול ויעיל

מאוורר רצפה, תקרה או מאוורר על עמוד היו כלי נפוץ ביותר בעבר, לפני שמערכות מיזוג האויר תפסו מקום מרכזי בתחום הקירור. לא ניתן להתעלם מן העובדה שמאוורר הוא כלי נייד, נוח מאוד להנחה או התקנה, אין לו עלות התקנה בכלל או לכל היותר מחיר סמלי. בנוסף המאווררים צורכים כמות קטנה של חשמל. גם אם מפעילים מאוורר רצפה או תקרה במקביל למזגן, בסופו של דבר יש חסכון בחשמל כי המזגן יעבוד פחות קשה ויוכל “לנוח” לעיתים קרובות יותר. כל עוד המזגן בסטנד ביי הוא אינו צורך חשמל. מאוורר הוא כלי מצויין גם למקומות בהם לא ניתן להתקין מזגן כמו מחסנים או מתקנים חקלאיים דוגמת לולים או רפתות או במצב בו מעוניינים לצנן את האויר בחוץ, למשל בגן אירועים.

עוד מהבלוג של yaronm

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

טלוויזיה במבצע

בישראל של שנת 2014, כולנו מופצצים מדי יום בשורה ארוכה של פרסומות לרכישת מוצרי צריכה שונים ומגוונים. גם שוק הטלוויזיות למכירה אינו מקופח כמובן, כאשר מודעות שונות בדבר "טלוויזיה במבצע" מלוות אותנו בחוצות העיר, על גבי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך לבחור עדשות מצלמה

צלמים מקצועיים יודעים כי כאשר רוכשים מצלמה עדיף לרכוש גוף מצלמה פשוט יותר ועדשות מורכבות ולא להיפך. למצלמות DSLR, לעומת המצלמות הקומפקטיות שמקומן מתחיל להיות מוטל בספק, ישנו מקום משמעותי בתחום הצילום. זאת למרות המצלמות...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה