הבלוג של yaronm

yaronm

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מאוקטובר 2014

כפי שכולנו יודעים, כמעט כל תושב ישראלי מחזיק ברשותו טלפון סלולרי, כאשר רבים אף מחזיקים בשני טלפונים או ביותר, המיועדים לצרכים שונים. מגמה זו נובעת בעיקרה משתי סיבות – הראשונה היא ההתקדמות הטכנולוגית המואצת, אשר הובילה ליצירתם של טלפונים חכמים בעלי פונקציות שימושיות עבור כמעט כל אדם, והשנייה היא הירידה הניכרת במחירם של הטלפונים הסלולריים לאורך השנים, אשר הפכה את הטלפון הסלולרי למוצר צריכה נגיש לכמעט כל תושב.

מסיבה זו, אין פלא שהשוק הסלולרי העולמי רק הולך וגדל עם השנים, כאשר מגמה זו באה לידי ביטוי לא רק בעולם המערבי המתועש, אלא גם במדינות המתפתחות, כדוגמת סין והודו, בהן מספרם של טלפונים סלולריים למכירה הגיעו בשנים האחרונות לשיאים חסרי תקדים. גם במדינת ישראל, הביקוש הצרכני לטלפונים סלולריים רק הולך וגובר, וישראלים רבים מתחקים מדי שנה אחר רכישת טלפונים סלולריים חדשים , בין אם מדובר במכשיר סלולרי ראשון, ובין אם כתחליף לטלפון סלולרי ישן. גדל כמו כן תת שוק נוסף עם נתח גדול של טרייד אין סלולרי, זהו שוק חסר תקדים במיוחד לאור העובדה שדגמים חדשים קמים חדשות לבקרים.

טלפונים סלולריים – שפע חסר תקדים למכירה

בניגוד לשנים עברו, בהן שוק הטלפונים הסלולריים למכירה התנהל באופן כמעט בלעדי במסגרת חברות הסלולר, הרי שבשנים האחרונות, ובעקבות הרפורמות הממשלתיות שהביאו לכניסתם של יבואנים חדשים לשוק, יותר ויותר ישראלים בוחרים לרכוש טלפון סלולרי שלא מידי חברות הסלולר, אלא מידי שורה ארוכה של יבואנים פרטיים העוסקים בתחום.

יבואנים אלו מחולקים לשתי קבוצות עיקריות. הראשונה מתייחסת למספר מצומצם של רשתות שיווק, המתמקדות בין היתר במכירת טלפונים סלולריים, כאשר במרבית המקרים מחירם נמוך באופן משמעותי מהמחירים שמציעות חברות הסלולר. בין רשתות אלו ניתן למנות, בין היתר, את “באג”, “אייבורי”, “רשת מחסני חשמל”, וכן את חברת “אייקון גרופ”, המפעילה את רשת חנויות IDIGITAL למכירת מוצרים מתוצרת חברת “אפל”.

במקביל לרשתות אלו, פועלות בישראל מספר רב של חנויות פרטיות, העוסקות בשיווק פרטי של טלפונים סלולריים, ומגלגלות סכומי כסף גדולים מדי שנה. במרבית המקרים, חנויות אלו מציעות טלפונים סלולריים למכירה במחירים נמוכים אף יותר מאלו של רשתות השיווק, קל וחומר מהמחירים הגבוהים בחברות הסלולר. מדובר לרוב במכירים הזולים ביותר של טלפונים סלולריים למכירה בישראל, ומשכך יותר ויותר ישראלים בוחרים לרכוש בחנויות אלו.

מאידך, חשוב לזכור כי לא תמיד החנויות הפרטיות מספקות אחריות נלווית עבור הטלפונים הסלולריים, מה שעלול להעמיד את הצרכן בפני שוקת שבורה בעת צרה. מסיבה זו, וטרם רכישה בחנות סלולרית פרטית, חשוב לוודא כי החנות מעניקה אחריות לטלפונים סלולריים למכירה באותה חנות, וכך לבצע את הרכישה בראש שקט, וללא דאגות מיותרות.

עוד מהבלוג של yaronm

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

טלוויזיה במבצע

בישראל של שנת 2014, כולנו מופצצים מדי יום בשורה ארוכה של פרסומות לרכישת מוצרי צריכה שונים ומגוונים. גם שוק הטלוויזיות למכירה אינו מקופח כמובן, כאשר מודעות שונות בדבר "טלוויזיה במבצע" מלוות אותנו בחוצות העיר, על גבי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך לבחור עדשות מצלמה

צלמים מקצועיים יודעים כי כאשר רוכשים מצלמה עדיף לרכוש גוף מצלמה פשוט יותר ועדשות מורכבות ולא להיפך. למצלמות DSLR, לעומת המצלמות הקומפקטיות שמקומן מתחיל להיות מוטל בספק, ישנו מקום משמעותי בתחום הצילום. זאת למרות המצלמות...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה