הבלוג של ד"ר יעקב פריד

yakovfreed

ד"ר M.D יעקב פריד - רופא הומאופת בעל מרפאה פרטית וחלק מצוות "מרכז טל לאונקולוגיה אינטגרטיבית" - מרכז הסרטן - בי"ח שיבא תל השומר. מתמחה במסגרת עבודתו במרפאתו הפרטית ובמרכז הסרטן במתן טיפול הומאופתי תומך למטופלים אונקולוגיים... +עוד

ד"ר M.D יעקב פריד - רופא הומאופת בעל מרפאה פרטית וחלק מצוות "מרכז טל לאונקולוגיה אינטגרטיבית" - מרכז הסרטן - בי"ח שיבא תל השומר. מתמחה במסגרת עבודתו במרפאתו הפרטית ובמרכז הסרטן במתן טיפול הומאופתי תומך למטופלים אונקולוגיים בכל שלב במסע הטיפול וההחלמה.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאוגוסט 2014

משה היה הראשון שפנה אלי לפני שנים רבות וביקש ממני לעזור אביו שהחלים ממחלת הסרטן. אביו סבל מחולשה קיצונית בעקבות הטיפולים האונקולוגיים שקיבל ומשה ביקש שאטפל בו הומאופתית ושאנסה לעזור לו להתאושש. עד אז לא טיפלתי במטופלים אונקולוגיים. הבהרתי למשה שאין לי ניסיון טיפולי באנשים בגיל ובמצב של אביו משה התעקש שאנסה והחלטתי להיענות.

אני זוכר את הגעתו של אביו לקליניקה. איש מבוגר מאד שבקושי הלך מרוב חולשה. משה תמך בו וכמעט נשא אותו על ידיו. לשמחתנו חל שיפור משמעותי במצבו  בעקבות מתן הטיפול ההומאופתי. ההתנסות החיובית והמיוחדת הזו  הראתה לי שניתן לעזור עם  טיפול הומאופתי למטופל אונקולוגי.

עם הזמן הגיעו  מטופלים אונקולוגיים לקבל  טיפול הומאופתי תומך- לפני הניתוחים ובהתאוששות אחריהם, בזמן הכימותרפיה וההקרנות ולאחריהם. זו הייתה חוויה מיוחדת ומלמדת  להתמודד עם צרכיהם הטיפוליים המיוחדים. למדתי לשתף פעולה עם מטפלים וטיפולים נוספים שהמטופלים קיבלו, ליצור קשרים מיוחדים עם בני המשפחה להיעזר בהם ולרתום אותם לטיפול.

שום דבר לא הכין אותי לבשורה שאבי חלה בסרטן. התדהמה, ההצפה הפנימית של פחד, דאגה וכאב היו מסוג ומעוצמה שלא חוויתי קודם.

הוא איש מדהים ומיוחד אבא שלי וככה הוא גם התמודד עם הסרטן. בעיניים פקוחות, באומץ, בקבלת החלטות מושכלת, ברצון ובהחלטה להמשיך ולחיות ולעבור את כל הטיפולים הקשים  שאולי רק יאריכו קצת את החיים “כי אי אפשר לעזוב לבד את אמא ואתכם”.

לראשונה צעדתי יד ביד וטיפלתי עם טיפול הומאופתי תומך לאורך כל המסע. מהפחדים שלפני הניתוח, במהלך כאבי ההתאוששות וההחלמה שלאחריו, בזמן ההקרנות ולאחריהן. היכולת והאפשרות לטפל בו ולעזור לו הצילה אותי.

האושר לראות אותו מחלים  ומתאושש מהר – כמעט ללא תופעות לוואי, היה עצום. לקראת סוף ההקרנות  האונקולוג שטיפל בו, בירר אתו איזה טיפול הוא מקבל בנוסף שגורם לו לצלוח את ההקרנות בצורה טובה כל כך. התשובה של אבא שלי, “הומאופתיה מהבן שלי, הרופא” הייתה רגע של ניצחון עבורו ועבורי.

במאיה החמודה טיפלתי מגיל חצי שנה. בדלקות האוזניים, במחלות החום השונות, באסטמה של העור ותמיד היא הגיבה מצוין לטיפול. ליוויתי אותה בכניסה לגן, בטיפול במחלות החורף הרגילות ובמחלות שחולים ילדים בגן – מחלות פשוטות ורגילות שהיא עברה אותן מהר ובקלות. אחרי מחלת חום אחת שעברה תוך יומיים, בגיל 4, היא נשארה חיוורת  וחסרת כוחות. בדיקות הדם שלה אבחנהו לוקמיה. היא הילדה הראשונה שזכיתי ללוות לתמוך ולעזור עם הומאופתיה, במסע שהיה בו הכל ובמנות גדושות. לשמחת כולם היא כבר שוב משחקת, משתוללת ומסתרקת.

בזכותם ובזכות רבים אחרים ניתנה לי הזכות לפגוש, ללמוד, לתמוך, לטפל באנשים ובילדים נפלאים, לעזור להם בזמן מאד דרמטי  וקריטי בחייהם ולפתח את  הטיפול ההומאופתי התומך.

 במסגרת עבודתי כרופא הומאופת במרכז טל – מרכז לטיפול אונקולוגי אינטגרטיבי הפועל בתוך מרכז הסרטן בבי”ח שיבא ובמסגרת עבודתי במרפאתי הפרטית, אני מטפל במטופלים אונקולוגיים ובמטופלות אונקולוגיות בטיפול הומאופתי תומך המסייע להם ולהן בהתמודדות ובהקלת תופעות לוואי כבחילות, הקאות, חולשה ושלשולים המופיעים בעקבות טיפולי כימותרפיה  ובעקבות שימוש בתרופות ביולוגיות, בהקלה על תופעות עוריות המופיעות במהלך ולאחר טיפולי קרינה, בהתאוששות מהניתוחים ובהתחזקות כללית לפני ובמהלך הטיפולים השונים.

עוד מהבלוג של ד"ר יעקב פריד

תצוגה מקדימה

כתבה בעיתון שיבא

בהמשך לפוסט בנוגע להרצאתי ב"מרכז טל" - בי"ח תל השומר אני מביא בפניכם כתבה שפורסמה ב"מגזין המרכז הרפואי שיבא" בחודש אפריל. במסגרת עבודתי במרכז טל אני זוכה ללוות ולטפל בטיפול הומאופתי תומך חולים אונקולוגיים בגילאים שונים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הרצאה במרכז טל בי"ח שיב"א תל השומר

מוזמנים לצפות בהרצאה שלי במרכז טל בית חולים שיב"א תל השומר לצפייה בסרטון ...

תגובות

פורסם לפני 4 years

המטופלת האונקולוגית הראשונה שלי

בקיץ 1997 הייתי אבא צעיר לשני ילדים קטנים וחמודים, גרנו בכפר  פסטורלי, עבדתי כרופא משפחה בקופ”ח במסגרת התמחות ברפואת המשפחה והייתי בשלבים הראשונים של בניית המרפאה ההומאופתית שלי. באחת השבתות, כשהשתכשכתי עם ילדיי בבריכה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה