הבלוג של יפית שזו

לנשום מחדש

עיתונאית, בלוגרית, סופרת ומנהלת תוכן. מתמחה בכתיבת סיפורי חיים. כתבות דיוקן ומגזין. מחברת הספר "70 אבנים כחולות" ו"קפה אלמה" כתבת מסעות שטח על ג'יפים, בארץ ובחו"ל. חולה על הים וגם הוא מת עלי בחזרה.

עדכונים:

פוסטים: 50

החל מאפריל 2011

גלעד יקירי
זה הסיפור שלי עליך, ואני לא הכרתי אותך. לא ידעתי איזה ילד היית. מה אהבת לאכול ואיזה סרטים הכי אהבת לראות בטלוויזיה. לא ידעתי מה אתה אוהב לעשות כשהיית מגיע מהצבא ואיך אתה מעביר את הזמן בכלל. לא הכרתי את החברים שלך ואם הספקת להתאהב בפעם הראשונה..
גלעד

כל פעם שאני רואה חיילים במדי צבא דמותך עולה מולי, כל פעם שאני שומעת צעדים אני נזכרת בצעדים של נעלי צבא בשביל הבית שלכם מאלה שגם הזמן לא יכול למחוק. יחד עם הצעדים אני שומעת את הדפיקה על הדלת ואת ידית הדלת שנפתחה. את צעדיו של אביך חנן שעולה במדרגות לכיוון אמך ומבשר לה” חדווה קרה לנו אסון נורא”.

כבר המון זמן שאתה נמצא בראש שלי. מאז שהכרתי את אמך, חדווה. היא סיפרה לי עליך כשהיינו יחד במסע להימלאיה ואני התאהבתי בך מבלי להכיר אותך. העיניים הכחולות שלה שחו בצער וגעגוע אליך כשתיארה את תכול עינייך וכל מילה שיצאה מפיה יצא ליבי אליה ואליך. מסביב הכל היה ירוק ונושם אבל בפנים הרגשתי את החום הדחוס של אותו סתיו איתו הלכת. אח”כ יצאנו החוצה מהג’יפ עמדנו במקום כל כך גבוה שאפשר היה להרגיש שאלוהים אתנו וגם אתה. בכיתי את חסרונך כאילו שהכרתי אותך.

גלעד 1

וביקשתי בצמא לדעת עליך עוד. מי היה גלעד? ספרי לי. ואמא סיפרה. שהיית “ילד רגיש וצנוע. נחבא אל הכלים. מנסה לא לבלוט, לא לתפוס מקום, לא להישמע” במהלך שנות חייך רקמת קשרים חברתים ובכל מקום אליו הגעת יצר חברויות אמת. ביתך היה פתוח בשביל חברים שתמיד הרגישו שמחה להגיע אליו. גם בשטח הליכותיך התאפיינו ברצינות. חברים שלך אהבו לאהוב אותך. היית ילד של נתינה והשפיעת מטובך.על הסביבה. תמיד דאגת שהכל “יהיה בסדר” אצלך, לא הייתה קיימת המילה “יאוש” במילון האישי. “אין יאוש בעולם היה רשום על צג הטלפון שלך ” היה לך כושר עמידה גבוה וההחלטה להיות לוחם בצבא הייתה חד משמעית.

אין שום יאוש בעולם בכלל

חד משמעית, כמו הידיעה ההיא שהגיעה בסוכות – ב30.9.04 . 4 חודשים לפני השחרור שלך. לוחם בגדוד 50 של חטיבת הנח”ל. התקשרת להגיד לכולם חג שמח, זאת הייתה הפעם האחרונה שדיברת עם ההורים. הלילה היה ערפילי וסמיך, צה”ל יוצא למבצע “ימי תשובה”. בזמן ששמרת במוצב “חלי” גילית אומץ לב וגבורה במאבק עם מחבל שנכנס למוצב. בכך הצלת את יתר חבריך שישנו באותו זמן על זה צה”ל החליט להעניק לך צל”ש. המחבל השני זורק מטען ואתה נהרגת במקום. בן 22 היית במותך נלקחת באביב חייך.

גלעד ז"ל בתפילה לפני הקב"ה בליל החג, שעות ספורות לפני מותו.

גלעד ז”ל בתפילה לפני הקב”ה בליל החג, שעות ספורות לפני מותו.

עשר סתווים חלפו מאז הלכת. לא הכרתי אותך גלעד. ובעצם הכרתי עולם ומלואו גיל-עד תישאר לעד

…”ולמה לא
למה לא
למה לא נשארת איתנו
ומה היה כל כך דחוף שם במרומים
אותך לקחת ככה מעימנו” … (אהבתי / יענקל’ה רוטבליט)

שולחת מכאן למשפחת פישר היקרה, חיבוקים חזקים. גידלתם ילד לתפארת גלעד לא ימוש מליבי לעד.

עוד מהבלוג של יפית שזו

תצוגה מקדימה

ג'רוז - סיפור אהבה

כשאומרים עלינו הירושלמים שאנחנו "עם" ויש לנו "אופי" אחר מתל-אביבים, אני נהיית גאנש שוקולד, מתוקה ובעלת מרקם נוח למשתמש. אנחנו אשקרה עם – יש לנו שפה, ודרך מיוחדת משלנו...

תצוגה מקדימה

פרח גן עדן

עדן שירה פיטוסי, יקרה שלי. לצערי לא הכרתי אותך מקרוב. לא מספיק טוב. לא כמו שהייתי רוצה. לא ידעתי עליך את הדברים הפשוטים כמו מה את אוהבת לאכול, מה מצחיק אותך. איזה שיר את הכי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מיונים 2014 - מלכת המדבר

את נכנסת לאוטו בצהרים. מכרסמת גמבה ונזכרת שלא אכלת כלום היום. כלום. בדרך את חושבת ש"איזה מזל היה לי היום" כשהשוטר ההוא סימן לך לעצור בפינה. עשית עבירת תנועה" אמר. התווכחת. הצרת בפניו. שאת בכלל נהגת מצוינת "אין מצב שעשיתי את...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה