הבלוג של יעל זוהר - UNSTOPPABLE

life is now

אני עוברת דרך החיים בכל הכוח ולא נותנת להם לעבור דרכי, אמא לשלושה בני נוער, אשת קריירה, עצמאית בתחום הפקת אירועים בחברה שלי - http://www.zoharevents.com/, אוהבת ליהנות ממה שהחיים מציעים לנו ומגשימה את החלום של לשלב בין קריירה לאימהות.... +עוד

אני עוברת דרך החיים בכל הכוח ולא נותנת להם לעבור דרכי, אמא לשלושה בני נוער, אשת קריירה, עצמאית בתחום הפקת אירועים בחברה שלי - http://www.zoharevents.com/, אוהבת ליהנות ממה שהחיים מציעים לנו ומגשימה את החלום של לשלב בין קריירה לאימהות. אני בלתי ניתנת לעצירה ומרצה על זה.

עדכונים:

פוסטים: 111

החל מדצמבר 2010

שוב הרימה החיטה את ראשה, השדות מבשרים. אביב. ריחות משכרים.

06/04/2014

שוב הרימה החיטה את ראשה, כאילו רוצה להודות היא לגשם שהגיח לפתע אחרי שתעתע בה חורף שלם, יבשה ונמוכה היא עמדה שם ופיללה אליו, צבעה חיוור ואת האדמה שלא מאכזבת אותה לעולם יכולתי לשמוע זועקת אל המים. ואז הוא הגיע, דרמטי וגועש, מושיע.

אולי לכבוד האביב הגיע הגשם? או לכבוד מחזוריותו המופלאה של הטבע שגם אם מאכזב הוא לעתים  את הסדר הוא משיב על קנו, או לכבוד הלב שלי שכל כך זקוק לה. לחיטה. את ראשה הרימה שוב, שזורה במיליוני פרחים צהובים ואדומים ולבנים, מרבדים בלתי נגמרים של פלא הבריאה הזה שרק הטבע יודע לייצר ממנו עוטפים אותי.

9

אוויר. הלב שותת. הדרכים והטבע והמכונה המופלאה הזו שמונעת בכוח הרצון, מתעלמת מהאותות, מהרמזים, מתכחשת לכאבים, לגב הבוגד, המכונה הזו שמאפשרת לברוח. אני והטבע. הטבע ואני. רומן כזה של שנים. מאז הילדות ההיא שם בשדות העמק הבלתי נגמרים, בבקרים קפואים, חיטה מכוסה בטל, מרבדים. מרחבים.

להקה של נחליאלים, דמעות. מהיכן הגיחה להקה של נחליאלים ואיך לא ידעתי שיכולה בטבע להיות כזו. רוכבת בשקט, מנסה לעצור את הנשימה ואת הזמן ולהתמזג בו, ברגע הזה, מייחלת להתרומם ולנסוק עמם מעלה, גבוה, אל העננים.

והשדות. הפתעה. השדה הגדול נקצר אתמול. ופריחת החרציות הפראית שאך אתמול הייתה בצד השדה הזה ממש, קמלה והורידה לפתע ראשה. הפרחים נבלו. כאילו רצו לבכות את קציר החיטה ואת לכתו של הגשם. ומחר כשארכב תשכב כאן החיטה הירוקה והקצורה ותצהיב לה בלהט השמש שלא תרחם. ובין התלמים שיפרסו, יצוצו להם פרגים אדומים ופרפרים חופשיים. אביב.

8

מחשבות. מנותקות. הטבע מטעין את הנשמה והנפש, הטבע שייך ללב. הטבע מרגיש לבבות ריקים, שבורים ולבבות מלאים ואוהבים. לבבות מדממים ומשתוקקים. לבבות מסופקים.

מעגלים. השדה שלי בנוי ממעגלים. גם החיים. בשדה אני מכירה כל חריץ, כל פניה, כל עץ. בחיים אני לא מכירה כלום. במעגל של הטבע ממתינה לי בכל יום חוויה. חדשה. מרגשת, מעצימה, חווית הטבע המשתנה לו במעגלים. אחד מתחיל, אחר נגמר. תמיד היא חוזרת החיטה. בכל אביב היא ממתינה לי שם זקורה ומעודדת, מנחמת ומלטפת.

Radio Roxette בוקע מהכידון, הנוסטלגיה של השירים מתמזגת עם הנוסטלגיה הנצחית שיש בטבע ועם האופניים. האביב גורם לי להוריד הילוך. רגע אחר כך להעלות. הצמיגים חורכים את האדמה שיבשה. כבר ימים ארוכים מאז שהתחילה הפריחה הזו שממתינה לי כאן בכל שנה, לקראת הפסח. אני רוכבת. משתדלת להגיע כל יום. בבוקר או בצהריים או לקראת שקיעתה המופלאה של החמה שמשווה לשדות החיטה מראה רומנטי. באה להיטען.

10

ברווזים משכשכים בשלולית שיצר הטבע באמצע השדה. ענפות, להקות של סנוניות שנדמה שפצחו במחול בקצב של Roxette חגות מעליי, אלפי פרפרים שהגיעו לימים ספורים והריח. לו רק יכולתי לתאר את ריחם של ההדרים המתמזגים עם ריחם של הפריחות ומרוממים את הנפש.

השדות הם מקום לסודות, לטבע תוכלי לגלות את הכול, כך בישרו לי מרחבי ילדותי. הטבע יהיה לך חבר ומושיע וגם סתם אוזן קשבת ושומר סוד. הטבע יעוץ לך עצה אם רק תבקשי וייטע בך תקווה אם לרגע תיפלי, עם הטבע תוכלי את אושרך לחלוק ולצעוק ולבכות ולקוות.

12

כהרגלי אני מודה. מודה לאלוהים שלי הפרטי שמזכיר לי בכל יום ליהנות עכשיו, מהדברים הפשוטים, הקטנים, הזמינים. אלה שהטבע זימן לנו. אביב. השדות מבשרים.

חג שמח,

באהבה,

 אני

 11

עוד מהבלוג של יעל זוהר - UNSTOPPABLE

תצוגה מקדימה

חזרתי להתרגש. אחרי שנים שחשבתי שנגמר. (צילומים רונן טופלברג)

נפילת מתח. התרגשות. אדרנלין שטס בוורידים, בנימים ומאיים לפוצץ את העורק הראשי. כבר כמעט חשבתי ששכחתי את ההרגשה. לא חוויתי כזו בעוצמה הזו כבר שנים. 25 שנה אני חיה ברכבת הרים של אדרנלין בלתי נגמר בעולם מטורף של הפקת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

כסף לא קונה אושר. שופינג כן.

כל יפי הנפש (ובעיקר יפות כמובן), הפוסט הזה לאו דווקא בשבילכם ואם אתם נשארים איתנו, אז תנסו רגע ליהנות ולהבין שדברים שרואים מכאן לא רואים משם. זה לא סוד שמפגשי בנות הם אחד הבילויים החביבים עליי (ואם הייתי הולכת לפסיכולוג,...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

גם אתם רצתם לירקן האורגני היום ? וגם מה זה קבוצת מאכ״ל.

זהו. נכנעתי. לא יודעת כמה זמן זה יחזיק אבל אני עברתי לאורגני. האמת שלא הייתי צריכה את התחקיר של גלית גוטמן בשביל לדעת שאנחנו מרעילים את עצמנו ואת ילדינו בזמן שאנחנו חורטים על דגלנו את סגנון החיים הבריא, אבל התכנית הזו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה