הבלוג של יעל זוהר - UNSTOPPABLE

life is now

אני עוברת דרך החיים בכל הכוח ולא נותנת להם לעבור דרכי, אמא לשלושה בני נוער, אשת קריירה, עצמאית בתחום הפקת אירועים בחברה שלי - http://www.zoharevents.com/, אוהבת ליהנות ממה שהחיים מציעים לנו ומגשימה את החלום של לשלב בין קריירה לאימהות.... +עוד

אני עוברת דרך החיים בכל הכוח ולא נותנת להם לעבור דרכי, אמא לשלושה בני נוער, אשת קריירה, עצמאית בתחום הפקת אירועים בחברה שלי - http://www.zoharevents.com/, אוהבת ליהנות ממה שהחיים מציעים לנו ומגשימה את החלום של לשלב בין קריירה לאימהות. אני בלתי ניתנת לעצירה ומרצה על זה.

עדכונים:

פוסטים: 111

החל מדצמבר 2010

02/07/2013

מאז שהייתי קטנה, אי שם בבית הילדים בקיבוץ, במקום שבו פשטות הייתה מהות, הן היו החברות הטובות ביותר שלי. המילים. הייתי מכורה לספרי שירה, מכורה לשירים בכלל, מתעקשת להבין את המשמעות שמבעד ללחנים, מתרגמת בכפייתיות עם מילון הכיס הישן את שירי האהבה הגדולים של שנות השמונים, מושמעים מטייפ קסטות קטן, בחדר נעורים נטול מבוגרים, נאחזת בספרי השירה של ורד מוסינזון כאילו היו התנ”ך בהתגלמותו, מחליפה רומנים דביקים בקביעות אצל בתיה הספרנית, שוקעת בעולמם הדמיוני של המילים, מפליגה עמן בחלומות, יודעת שיש עולם גדול בחוץ שמחכה לי.

מילים. מאז ועד היום (עברו כבר למעלה מ 25 שנה), הן סוערות בי כגלים המבקשים להתנפץ בקול גדול, שוצפים, מלאי קצף לבן, על קירות מזח ענקיים בערי נמל רדופות נאהבים.

מילים. הן רוחשות בי כגחלת שרוצה לבעור ולהתפרץ ולגדול ולהפוך לאש גדולה ועזה.

מילים. הן מחביאות בתוכן סודות אבודים. אפלים. מכאיבים. מבקשות להן מקלט מהסתבכותן.

מילים. כמה עוצמה, כאב, טירוף, תשוקה, רוגע, געגועים, אהבה יש בהן.

מילים. הן עוזרות להיאחז כשאני רוצה לשמוט. להישאר כשאני רוצה לברוח. לוותר כשאני לא.

מילים. הן רפואה למכאובי הלב, למסתרי הכאב.

מילים. יפות. משובצות באבני חן, בהגיגי שטות, מהפנטות, מרוממות רוח, עושות כשפים.

כשאני עצובה אני כותבת, מאושרת כותבת, מבולבלת כותבת, כואבת כותבת, אוהבת כותבת… מודה לו לאלוהים שלי הפרטי, האישי, השומר ומראה הדרך שנתן בי את מתנת האותיות, המצטרפות להן במחול מדויק ותזזיתי, הופכות למילים, מוציאות ממני את שנכלא.

מילים למגרה. והיא מכילה הכול.

בשנים האחרונות, בהן השגרה כה דחוסה, מכתיבה לי את חיי הסואנים, גדושים, מלאים, יש לי פחות זמן אליהן. למילים. אך הכמיהה, הניצוץ, הזיק יבערו בי לעולם.

לעיתים, גונבת לי רגעים קטנים של שקט פנימי, מקשיבה למוסיקה ולמילים, ברכב בווליום שמאיים להכניס את המילים ומשמעותן העזה, הזועקת אל תוך קרביי מרוב שחזק הוא, בלילות כשאנשים חכמים ומצוינים מעלים בלוג שנון ומרומם רוח וברקע המחשב שלי משמיע בבחירה אישית את מיטב הלחנים, בתקופות בהן ספר טוב גורם לי להיאחז בו בכל דקה פנויה, שואב אותי אל שמחתו, כאביו, תשוקתו.

מזה חודש שלם לא היה לי רגע פנוי לא לכתוב, לא לקרוא, לא להקשיב. עבודה, בית וחוזר חלילה. ימים, לילות, סופי שבוע. בעיקר עבודה, מעט מאוד בית. חודש ימים הייתי באילת. טסה, נוחתת, עובדת.

ביום שישי שעבר הפליאה חברתי הטובה והאהובה להביא לי מתנת יום הולדת, ספר – “מעשה בטבעת” של אילן שיינפלד. צללתי אליו בטיסה לאילת. 30 דקות. קצר. נשאבתי. מאז, ראשי מבקש רק לחזור אל המילים. זהו ספר מלא בכול. אני רק מחכה לכל דקה פנויה בכדי לחזור ולצלול לתוכו, מאפשרת לו לשאוב אותי לעולמו הפורה, כתוב ברהיטות, מדלג בחכמה בין עולמות הדמיון למציאות, כשפים ותפילות, אהבות גדולות לצד אכזבות גדולות עוד יותר. רוצו לקרוא אותו, תנו למילים לעשות בכם פלאים, למלא חללים שהתרוקנו, להבריא פצעים שנפתחו, להשכיח מכאובי יום יום ולטעת בכם תקווה אם זה הזמן והמקום.

מילים ביכולתן לרפא. יש בהן כוח עצום ונשגב. בלתי נראה. למילים יש נשמה. תנו להן להפליא בכם. לא תצטערו על כך לעולם.

באהבה,

אני

עוד מהבלוג של יעל זוהר - UNSTOPPABLE

תצוגה מקדימה

חזרתי להתרגש. אחרי שנים שחשבתי שנגמר. (צילומים רונן טופלברג)

נפילת מתח. התרגשות. אדרנלין שטס בוורידים, בנימים ומאיים לפוצץ את העורק הראשי. כבר כמעט חשבתי ששכחתי את ההרגשה. לא חוויתי כזו בעוצמה הזו כבר שנים. 25 שנה אני חיה ברכבת הרים של אדרנלין בלתי נגמר בעולם מטורף של הפקת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

כסף לא קונה אושר. שופינג כן.

כל יפי הנפש (ובעיקר יפות כמובן), הפוסט הזה לאו דווקא בשבילכם ואם אתם נשארים איתנו, אז תנסו רגע ליהנות ולהבין שדברים שרואים מכאן לא רואים משם. זה לא סוד שמפגשי בנות הם אחד הבילויים החביבים עליי (ואם הייתי הולכת לפסיכולוג,...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

גם אתם רצתם לירקן האורגני היום ? וגם מה זה קבוצת מאכ״ל.

זהו. נכנעתי. לא יודעת כמה זמן זה יחזיק אבל אני עברתי לאורגני. האמת שלא הייתי צריכה את התחקיר של גלית גוטמן בשביל לדעת שאנחנו מרעילים את עצמנו ואת ילדינו בזמן שאנחנו חורטים על דגלנו את סגנון החיים הבריא, אבל התכנית הזו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה