הבלוג של יעל אוריאלי

יעל אוריאלי -חיה בצבע

יעל אוריאלי בת 40, אמא לשניים. מומחית שיווק באינטרנט ורשתות חברתיות. בעלת המותג Dolls 'n' All מפיחה חיים בציורי הילדים הופכת אותם לבובות בתלת מימד.

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מינואר 2012

רקפת היא קב”נית בצה”ל, חובבת גברים ושקרים. רקפת נולדה “כמפעל הנצחה” לאחיה שנהרג במלחמת יום כיפור.
בסיפור אנו חווים את תהליך התבגרותה בבית עם הורים שכולים, “מקדש” לאחיה הנופל וחדרו הנעול והמסקרן בו הרבה סודות.

בעקבות פגישה עם חבר ילדות של אחיה, מתחילים להתעורר בלבה של רקפת ספקות לגבי נסיבות מותו של אחיה, האם הוא באמת גיבור מלחמה?
רקפת יוצאת למסע גילוי אובססיבי בו היא חוקרת, מחטטת ובוחשת בשאלות שמרחפות כל השנים בבית הוריה..

במקביל לסיפור חקירת נסיבת מותו של האח, מספרת רקפת את סיפור הרומן בינה לבין עודד, עו”ד מצליח המבוגר ממנה בשנים רבות, אשר מנהל מגוון גדול של תיקים ורומנים במקביל. בין היתר עם אלמנת טייס קרב הידועה כאלמנה מס’1 של צה”ל, מתחרה רצינית לרקפת.

כשקיבלתי את הספר היססתי בהתחלה. בתור אחות שכולה לא רציתי לקרוא עוד סיפור על שכול ואובדן, אני בדר”כ נמנעת. אחרי כמה עמודים הבנתי שהסיפור הזה שונה, בצורה בה הוא מתאר את חיי המשפחות השכולות וההתמודדות היום יומית עם האובדן.

בסיפורה האישי של רקפת היא נוגעת בנושא שרק בשנים האחרונות התחילו לדבר עליו: “אחים שכולים”. אבל הוא כתוב כאן בצורה קלילה עם הרבה הומור ופוגע בול.

היא מתארת בצורה אמיתית את אותם “מקדשים” שנבנים בבתים לאחים שאינם. את מערכת היחסים החדשה הנרקמת בין ההורים לאחים שנשארו, את החיים בצילו של “צביקה גיבור המלחמה”.

“בתחילה החדר של צביקה לא היווה בכלל אופציה עבורי. הסתפקתי במקדש הקטן שעמד משמאל לדלת הכניסה ובטקסי הבאת הקורבנות (הנחת זר פרחים עונתי) מדי פעם.”

ההתעסקות האובססיבית הזאת מחלחלת גם להתנהלות בשאר תחומי חיה הפרטיים של רקפת ומשפיעים על מערכת היחסים המורכבת בינה לבין עודד:
“מובן שהדבר הראשון שעשיתי ברגע שבו שמתי עין על עודד שטנגר, עוד במפגש הראשון בבקו”ם, היה למצוא עליו כמה שיותר מידע.
בשביל זה יש מערכות מידע משוכללות בצה”ל ובשביל זה יש קצינים בתפקידים רגישים בצה”ל, שיכולים לקבל הרשאה מממכ”א להוציא הכל, כמוני למשל.”

סיימתי את הספר תוך כמה שעות,כך שאם אתם מחפשים סיפור נחמד וקליל להעביר איתו את החג השני “שקרים מהבוידעם” הוא אופציה מוצלחת ומומלצת.

את הספר כתבה תמרה אבנר, אמא ל3, סופרת ומשוררת, שירתה כעו”ד בפרקליטות הצבאית בדרגת סגן אלוף. בתפקידה האחרון, הייתה מופקדת על הטיפול בכל תביעות הנזיקין של פלסטינים בעזה ובגדה. היא פירסמה שלוש אסופות שירה, סיפורים קצרים במסגרת תחרות הסיפור הקצר של עיתון “הארץ”. רומן הביכורים “התנתקויות”, זכה להצלחה רבה ולשבחי הביקורת.

ממליצה בחום ומקווה שתהנו מהספר כמוני.

המשך חג שמח,

יעל אוריאלי

www.yaeluriely.com

עוד מהבלוג של יעל אוריאלי

Thumbnail

אמנות מקורית יש גם בפריפריה

שנה בערך מתבשל לי הפוסט הזה בראש, בבטן. שנה בה אני מבטיחה לעצמי כל פעם מחדש.."ביום שישי הקרוב את נוסעת לבאר שבע לסטודיו של שוקילי". העוקבות הותיקות שלי לא יופתעו מההפתעה החדשה, אני מאד מאד אוהבת יצירות אומנות בסגנון "עשה זאת...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

בגדי הים החדשים

הקיץ עוד דקה וחצי כאן. חלקכן כבר משנסות מותניים והתחילות בדיאטה, חלקכן למדו להשלים עם הגוף שלהן וכבר לא מתעסקות בזה. לפני שבועיים חזרתי מטיול משפחתי ארוך בסין, חזרתי משם עם הרבה תובנות אישיות (פוסטים נפרדים על הטיול...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

3 ספרים לסערה

אין כמו מזג אויר קר וסוער, כזה שמשאיר אותי תמיד בבית מתחת לפוך בשביל לקרוא ספרים. האמת שאני תמיד בבית כי אני עובדת כאן..אבל הפוך נראה קרוב יותר מאי פעם. היום אני לא מקפחת את הקוראים הצעירים וממליצה על ספר מקסים לילדות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים