הבלוג של יעל אוריאלי

יעל אוריאלי -חיה בצבע

יעל אוריאלי בת 40, אמא לשניים. מומחית שיווק באינטרנט ורשתות חברתיות. בעלת המותג Dolls 'n' All מפיחה חיים בציורי הילדים הופכת אותם לבובות בתלת מימד.

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מינואר 2012

“לכל אורך הילדות שלי קיבלתי את הרושם שאני קצת איטי. איך קיבלתי את הרושם הזה? אולי זה קשור לעובדה שכשאנשים היו מדברים אליי הם היו מוסיפים הרבה פעמים את המילה “נו”: “נו בוא כבר”. “נו , כמה זמן נחכה לך?”. אנשים נתנו להבין שזו בעיה שאני עושה דברים לאט. עכשיו, בגלל שיש לי מוח לוגי שיודע להסיק מסקנות, הבנתי שאני כנראה, נו, איך קוראים לחיה הזאת שהיא ממש, אבל ממש, לא מהירה?

נשמע לכם מוכר? מצלצל אצלכם פעמון פנימי?..אם כן, כדאי לכן לקרוא את הספר “אבולוציה שלי” מאת גילי ויינטראוב. את הספר קיבלתי לפני שבועיים ומאז הספיקו לקרוא אותי חוץ ממני, גם בני בן ה 14 ובעלי כבר באמצע.

אני כבר כמה ימים מנסה למצוא את ההגדרה המתאימה לספר הזה ספר קוצ’ינג-נשמע טרחני, ספר רוחני-נשמע פלצני, ספר לחיפוש עצמי- ממש לא הודו. אני חושבת שההגדרה המתאימה לספר הזה הוא “ספר אמיתי” מהחיים, הסופר מצליח להעביר בספר בצורה קלילה אבל כזאת שגורמת לך לחשוב, על עצמך. איזה בנאדם אתה באמת, מי אתה רוצה להיות ואיך אתה משלב ביניהם אם בכלל.

באבולוציה שלי-הסופר מנסה להעביר את המסר דרך ההשוואה בינינו לבין בעלי החיים ומנסה לעזור לכל אחד מאיתנו למצוא את התכונות השונות שיש לנו בבעלי חיים, תכונות שהיינו רוצים שיהיו לנו כמו לבעלי החיים ואילו חיות “הדביקו” לנו הסובבים אותנו במהלך השנים.

אחת הפסקאות שמאפיינות את כולנו היא: “יש הרבה קוסמים שיכולים לשלוף שפן מהכובע. אבל לשלוף שפן מתת המודע זה כבר הרבה יותר מסובך…”הגעתי לעולם עם המון אפשרויות לעשות משהו משמעותי, אבל אספתי בדרך חיות שלא עוזרות לי להתקדם. אולי אפילו להפך, הן עוזרות לי להישאר מאחור.”

הנושאים שהוא נוגע בהם בספר הן : הנאמנות לעצמינו או בעברית “לבחור רק במה שמשרת אותנו”. כח השקט- כדי להבין מה כדאי לנו לעשות, אין דרך טובה יותר מאשר להיות בשקט.

לדעת לשחות עם הזרם הפנימי שלנו, לגלות את האש שלנו- איך להפוך לאדם קדמון. לדעת לקבל כל אחד את הגוף שלו ואיך לחיות כמו מלך (כמו אריה).

מכירים את הבטוי “זה מי שאני!”..”כשאני מבין שמי שאני חושב הוא בעיקר תוצאה של החיים שעברתי, של דברים שקרו לי ושל מילים שאמרו לי, אני יכול להחליט לקחת בעלות על החיים שלי ולהתחיל לבחור מחדש מי אני.”

על הספר כתוב שהוא מתאים לגילאי 14-80, בן ה 14 שלי בהתחלה קצת התנגד לקרוא ספר שהוא בטח “פילוסופי”. אחרי שסיים אותו לא שאלתי שאלות, אבל אחר הצהרים כששחינו בבריכה הוא קפץ ואמר “אני זברה חופשיה”..אז הבנתי שהוא הפנים את הכתוב ושמחתי.

החלטתי שחוץ מלכתוב עליו ביקורת, אני רוצה לדבר עם הסופר,השגתי את הטלפון של גילי ושוחחתי אותי טיפה: עניין אותי מה גורם לבנאדם לקום בוקר אחד ולכתוב כזה ספר.

גילי הסביר לי שמאז שהיה ילד קטן וגם בחייו המוקדמים הרגיש תמיד מחסור בעצמה פנימית. במשך 15 שנים עבר מסע אישי שסופו הוא כתיבת הספר. הספר נולד מתוך החלטה להתחיל לכתוב- פרוייקט חדש. בשביל לקבל מעצמו את האוקיי החליט לשבת ולהתחבר לשקט (טכניקה שהוא מסביר איך עושים בספר). בתהליך ההתחברות לשקט הבין איך יכתוב ומה יכתוב וכשסיים התיישב לכתוב.

מאד מקווה שתקנו את הספר ותיהנו ממנו כמונו.

יעל אוריאלי


עוד מהבלוג של יעל אוריאלי

תצוגה מקדימה

אמנות מקורית יש גם בפריפריה

שנה בערך מתבשל לי הפוסט הזה בראש, בבטן. שנה בה אני מבטיחה לעצמי כל פעם מחדש.."ביום שישי הקרוב את נוסעת לבאר שבע לסטודיו של שוקילי". העוקבות הותיקות שלי לא יופתעו מההפתעה החדשה, אני מאד מאד אוהבת יצירות אומנות בסגנון "עשה זאת...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

בגדי הים החדשים

הקיץ עוד דקה וחצי כאן. חלקכן כבר משנסות מותניים והתחילות בדיאטה, חלקכן למדו להשלים עם הגוף שלהן וכבר לא מתעסקות בזה. לפני שבועיים חזרתי מטיול משפחתי ארוך בסין, חזרתי משם עם הרבה תובנות אישיות (פוסטים נפרדים על הטיול...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

3 ספרים לסערה

אין כמו מזג אויר קר וסוער, כזה שמשאיר אותי תמיד בבית מתחת לפוך בשביל לקרוא ספרים. האמת שאני תמיד בבית כי אני עובדת כאן..אבל הפוך נראה קרוב יותר מאי פעם. היום אני לא מקפחת את הקוראים הצעירים וממליצה על ספר מקסים לילדות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה