הבלוג של yaelpoznanski

המחשבות של יעלי

בת 45. אמא לשלושה מיוחדים (בן. בת. בן) כולם עם מתנת קשב. ד"ר לפסיכולוגיה קוגניטיבית ומאמנת אישית מומחית בתחום הפרעות הקשב. מרצה באוניברסיטה (אב"ג, אחווה, ספיר, רופין ועוד) מזה 20 שנה. מנסה לתמרן בחיים הלו בין כל התפקידים... +עוד

בת 45. אמא לשלושה מיוחדים (בן. בת. בן) כולם עם מתנת קשב. ד"ר לפסיכולוגיה קוגניטיבית ומאמנת אישית מומחית בתחום הפרעות הקשב. מרצה באוניברסיטה (אב"ג, אחווה, ספיר, רופין ועוד) מזה 20 שנה. מנסה לתמרן בחיים הלו בין כל התפקידים והמטלות של העולם המודרני. מבינה שהמחוך של וונדרוומאן טיפה לוחץ - אז משחררת. הפסיקה מזמן לנסות להצליח לעשות הכל. יודעת שהיא לא אמא מספיק טובה. לא מרצה מספיק טובה. לא בת זוג מספיק טובה. לא חברה מספיק טובה. לא אישה מספיק טובה. אבל... חיה עם זה יחסית בשלום ובהשלמה. את התסכולים מוציאה במטבח או בכתיבה.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מפברואר 2016

עד לפני כשנה וחצי סבלתי מבעיה מסויימת בהתנהלות שלי. בעיה שגבתה ממני מחירים רבים לאורך השנים. בעיה שכל פעם חירבה לי הכל – חברויות, מערכות יחסים, ענייני עבודה – מה לא? אבל תמיד ברחתי ממנה. ידעתי שזו בעיה. כאבתי את החורבן שהיא מביאה, אבל היה לי כואב יותר לנסות לחטט בה ולהבין את מקורותיה. כל פעם שנחרב עוד משהו בגללה, סגרתי הדלת בפניה ולא נתתי לעצמי להתמודד איתה. תמיד היו לי תירוצים, כשהבכיר בהם היה – זו אני, אין מה לעשות עם זה. כשאחרים ניסו לאמת ולעמת אותי עם הבעיה, השתבללתי. נכנסתי לפינה ולא נתתי לאף אחד להכנס לשם.

לפני שנה וחצי הגעתי למצב שזה כבר נהייה גדול מידי. במקום שזו תהייה בעיה שיש לי, אני הייתי הבעיה עצמה. קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות ביותר בחיי – אני את הבעיה הזו מעיפה מחיי. אבל איך עושים את זה? הדבר הכי קשה היה להבין שאני חייבת להעיף אותה ממני אם אני רוצה שיהיה לי טוב בחיים. והיה לי רע. מאוד רע. והרע הזה לא נבע רק מהבעיה שלי אלא מכל מיני תופעות לוואי שלה. איבדתי המון אנשים בגללה במהלך חיי. אז קיבלתי החלטה והתחלתי לנסות לחפור לעצמי בראש. היה לי ברור שאין ברירה – אני חייבת להבין מה מקור הבעיה כדי להוציאה מהשורש.

היום, שנה וחצי אחרי אני אדם אחר. זה היה קשה וכואב אבל הצלחתי. הבעיה עוד צצה לפעמים, ככה בקטנות. אבל כשהיא מרימה את הראש מול אנשים שאני אוהבת, אני עוצרת את עצמי בזמן. ואם לא הצלחתי לעצור, אני שמה על השולחן את מה שקרה ומתנצלת. זה הכי לא פשוט בעולם, אבל למדתי מזה המון.

בעיות לא נעלמות. אי אפשר להדחיק אותן ואי אפשר להכחיש אותן. התנהלות בעייתית בסופו של דבר מביאה לזה שהיא הופכת להיות אנחנו. הבעיה משתלטת על כל דבר בחיים ומחרבת כל דבר טוב שיש בהם. הכל נהרס בגללה.

נכון – זה קל לברוח מבעיות. זה קשה להודות בהן ואז גם לנסות לתקן אותן. לפעמים הבעיות האלו נובעות ממשהו שחווינו בעבר. לפעמים מטראומה. לפעמים נמנעים מהבעיה רק כי קשה להתמודד איתה. הרי לא סתם קוראים לה בעיה. אבל מורה לחשבון פעם אמר לי שלבעיות יש פתרון. אני לא בטוחה שבהקשר של חשבון זה תמיד נכון, אבל מהנסיון שלי, אין אדם שחי בשלום עם בעיה שהוא יודע שיש לו. ואין בן אדם שלא מודע לזה שיש לו בעיה כשהיא כל פעם נוקשת בדלת באותו אופן ובאותה צורה. יש גבול להדחקה. וגם אם אין, הרי ברור שכל אדם כבר נתקל במישהו שעימת אותו עם הבעיה הזו. אז כשזה בא ממישהו סתם זה נורא מעצבן ועוד יותר מכניס לפינה. אבל כזה בא ממישהו שנורא אוהב, ומנסה לעזור, כדאי לתת לזה לחלחל. התגובה הראשונית הנפוצה היא השתבללות – שוב כי זה נורא כואב לחטט בזה.  תשמעו לי – טוב לא יצא מזה.

כן – הדרך לפתרון כואבת. אבל שמעו עיצה ממי שעברה את זה:

הבעיה היחידה שאין לה פתרון היא המנעות מהתמודדות עם בעיות – בריחה מבעיות.

החיים הרבה יותר טובים כשסלע הבעיה יורד מעל הראש.

תאמינו לי.

עוד מהבלוג של yaelpoznanski

על הסתרות ושקרים במערכות יחסים

הכל התחיל משיחה עם חבר לפני כחודשיים. עלתה השאלה האם הסתרה ושקר חד הם? הוא טען שלא. אני טענתי שכן. משם השאלה המשיכה להתגלגל כי הדבר טרטר לי בראש. בערב בנות אצלי בבית הדיעות היו חלוקות: אחת שהיא עורכת דין (כלומר יודעת היטב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

החלטתי לקפוץ למים

בפתח היום הזה- היום בו החלטתי לקפוץ למים וסוף סוף, אחרי שנים של לבטים ומחשבות, לפתוח בלוג משלי. אני רוצה לאחל לעצמי - ברוכה הבאה לעולם הבלוגים. שנים שאני מפלרטטת עם הרעיון והנה זה הגיע. אני קופצת למים. אז יקירה - שיהיה רק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אילו רק עוד היית כאן בגינה איתי...

17.2.2016 מי היה מאמין ששלוש שנים עברו להן. לפעמים זה נראה כאילו הכל נגמר רק אתמול. אבל כשמסתכלים על שלוש השנים האלו ברור שכל כך הרבה קרה בהן, שאי אפשר היה שזה יקרה ביום. הכל שונה היום. אני לא אותה יעלי שעזבת לפני שלוש שנים....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה