הבלוג של yaelpo

yaelpo

עדכונים:

פוסטים: 3

עוקבים: 1

החל ממאי 2016

17/10/2016

תדעו לכם שאין על בנות חזקות. כאלו שיודעות מה טוב עבורן, מה הן רוצות, מי נגד מי ומי נגדן. יודעות להחלט,לבחור ,לעשות.

בוכות בסרטים רומנטיים אבל לא נופלות בפח של גיבור מקומי, מורחות לק ג’ל בגוון פאני באני על אצבעותיהן אבל מאגרפות אותן לאגרוף במקרה הצורך, חושפות ברמיזה שדיים בשמלת ערב שחורה אבל לא מהססות לוותר עליהם אם צריך.

אני רוצה להאמין שגם אני כזאת. חזקה,זאת אומרת. עם החלק הראשון של המשוואה אני מניחה שאני די בסדר. אני בוכה בסרטים (וגם בפרסומות), לק בגוון פאני באני אהוב עלי במיוחד , ואף מחשוף עמוק ככל שיהיה לא הבהיל אותי מעולם.

החלק השני במשוואה בעייתי קצת יותר, לא פגשתי גיבור מקומי או אגרפתי אצבעותיי כדי להרביץ,אבל לפני 16 שנה עם שתי בנות ותינוק חדש, בבית חדש עם גינה כמו שתמיד חלמתי, ובן זוג שהיה אביר נעוריי, בדיוק בשלב הזה של החיים בו מתחיל השקט, התחוללה בחיי סערה. חליתי בסרטן השד.

הוא נורא מפחיד הסרטן הזה. גם בנות חזקות. גם בנים. גם בנות רופאות. גם בנים רופאים. הוא הפחיד גם אותי. הפחיד כל-כך שנאלצתי להלחם בשלושה רופאים שאיבנו אצלי היפוכונדריה, היסטריה, וסימפטומים של אישה אחרי לידה.

טוב,היפוכונדרית אני לא, אבל חייבים להודות שהייתי קצת היסטרית ,ואין ספק שאם את הקילוגרמים המיותרים שהיו לי ניתן לכנות כ:” סימפטומים של אישה אחרי לידה” אז גם האיבחון הזה מדויק. אבל היה לי סרטן. ואחרי שהתעקשתי, ואחרי שנבדקתי כמו שהגיע לי, ואמרתי לרופאים: “אמרתי לכם”, לא רק מפני שאני פולנייה, אלא גם על מנת שילמדו שאישה והיסטריה הם לא בהכרח היינו הך. אז עשיתי כל מה שצריך כדי לחיות. כדי להיות אמא.כדי להיות אישה. כדי להיות בת. חזקה. עשיתי כל מה שצריך מפני שעם כל הכבוד לסיפורים על גן עדן,גן העדן האמיתי הוא לקום כל בוקר בבית שלי. עם המשפחה שלי.

בכל שנה באוקטובר,כשמציינים את חודש המודעות לסרטן השד, אני חושבת לכתוב משהו. היו שנים שעשיתי זאת, אבל הפסקתי.אני אוהבת לכתוב, אוהבת לדבר, הכי אוהבת לכתוב ולדבר על עצמי,אבל פחות עלי ועל הסרטן. לא התחברתי אליו, אני ממש לא מעוניינת להיזכר בו,ובטח שלא בו ובי יחד, אבל איך אומרים?  לפעמים צריך לתת אחת בשביל החברה,אז הנה, אני נותנת את שלי.

תהיו חזקות  תבכו בסרטים תמרחו לק (גם אדום זה סבבה) אבל אל תשכחו לאגרף את האצבעות ולהלחם במה שצריך. תלחמו עבור המשפחה שלכן, תלחמו עבור העקרונות שלכן,תלחמו עבור הבריאות שלכן. פעם בשנה לכו להיבדק, כי להיות חזקות זה לדעת מה טוב עבורכן, מה אתן רוצות.

להיות חזקות זה יותר מהכל פשוט לדאוג לעמכן.

IMG-20161016-WA0011

עוד מהבלוג של yaelpo

תצוגה מקדימה

חג שבועות או חג היורו?

זו לא  הפעם הראשונה  שאני כותבת על כדורגל. האמת, שאני לא מתחייבת שזו תהייה הפעם האחרונה. הכדורגל  פשוט זועק מכל פינה בבית שלי. בגדים,שעונים,מצעים וערוצים 50, 55, 54, 53,365 ימים בשנה, כל היום,כל הלילה. בלי הפסקה, אפילו לא...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

לכתוב את עצמי | יעל פרידמן-פורת

האם לכתוב את עצמי  זה משבר גיל הארבעים החדש? האם הרעיון לכתוב טומן בחובו רצון להרגיש חידוש ושינוי,יציאה מהשגרה והאם יכול להיות שאני נחשבת בקרב ידידי (הספורים,יש לומר...) ל"כותבת טובה"  בעצם רק בגלל כמה ברכות יומולדת לא...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה