הבלוג של יעל ניסימוב

yaelnissimov

אישה, אמא, בת ורעיה

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מינואר 2013

מרכז כנסים ברמת אפעל, 19:00 בערב, בחוץ מצטופפים פעילים של המפלגה, בפנים מסתיים מפגש של שלי יחימוביץ’ עם פעילים, והכל מוכן לקראת מפגש בנושא מגדר נשים.

אני מודה, הגעתי בחששות גדולים. כמעט בכל מערכות הבחירות הקודמות שבהן הצבעתי (מ-1992) נתתי את קולי למפלגת העבודה, אבל בשנים האחרונות זה היה לי הרבה פחות ברור. המפלגה הפכה לצל חיוור של עצמה, ונראה היה שפשוט מישהו צריך לעשות לה טובה ולבצע בה המתת חסד. ואז הגיעה שלי, ופתאום המוניטור המקרטע של המפלגה החל להראות סימני חיים, הצבע חזר ללחיים, ולא רק שעכשיו מדובר במפלגה חיה, היא גם מצליחה לבעוט.

את הערב פתחה מרב מיכאלי, שתפסה את תשומת ליבן של כולנו בנתון סטטיסטי מדהים: נשים בכל העולם מחזיקות 1% מההון בעולם, אם לא היינו בטוחות עד עכשיו עד כמה העיוות גדול, קיבלנו את התשובה ישר בפרצוף.

אני מאוד מחבבת את מרב מיכאלי, ושמחה מאוד שהיא הצטרפה לפוליטיקה, למרות כל השמועות על החיכוכים בינה לבין שלי. אני לא לגמרי בטוחה שהחיכוכים האלה אכן קיימים, וזה לא עוד אחת מהפעמים האלה שבהן בכל פעם ששתי נשים חזקות נמצאות זו ליד זה, תמיד יהיה איזה חוכמולוג שימציא יריבות ביניהן. אבל גם אם כן – אני מעדיפה במפלגה שלי חיכוכים ולא חבורה של אומרי הן.

הנושא המרכזי סבב סביב נושא מגדר, אפליית נשים ופמניזם. ישנן שלל דוגמאות למקומות בהם קיימת אפליית נשים: החל מהצבא, דרך מקומות העבודה וכלה במערכת הפוליטית, שבה לדוגמה יש רק 3 נשים בממשלה של 30 שרים.

למרות המתח שקיים לכאורה בין שלי יחימוביץ ומרב מיכאלי, היה ניסיון להפריך אותו בציון של שיתוף הפעולה בינהן לפני מספר שנים, בכל הקשור לעזרה לנפגעות תקיפה מינית. כאמור, אני ממש לא זקוקה להוכחות האלה, ובכל מקרה קשה היה לדעת אם אכן המתח הופג, ולו רק בשל העבודה שמיכאלי מיהרה לצאת למפגש אחר, עוד לפני ששלי יחימוביץ עלתה לנאום.

הדגש העיקרי שאליו כיוונה שלי יחימוביץ את דבריה היה העובדה שמפלגת העבודה היא המפלגה היחידה שחרטה על דגלה את הפמיניזם, מפלגה שכל חברותיה פמיניסטיות מוצהרות, שתפעלנה בכנסת הקרובה להביא לצמצום משמעותי של האפלייה. אתם יודעים מה? אני מאמינה לה.

לסיום סיפרה שלי שהיא מרגישה שהפוטנציאל הגדול שלה להביא מצביעים חדשים טמון בנשים, היא בתחושה שיש נטייה של נשים להצביע לה. והיא צודקת. כשיצאתי מהמפגש הזה הרגשתי שאני יכולה להפסיק ולהתלבט, ושהקול הצף שלי שקע בבטחה במקום שאליו הוא תמיד היה שייך.

עוד מהבלוג של יעל ניסימוב

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה