הבלוג של יעל כהן מרדכי

רק אומרת..

יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה. וגם בלוגרית דעתנית שאוהבת לחשוב ולכתוב על מגוון נושאים, מוזמנים להצטרף אליי כאן וגם לבלוג הנוסף והמקצועי שלי על יחסים וזוגיות: http://saloona.co.il/yaelcmor/

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מנובמבר 2017

יונתן רושפלד הוא שף מחונן ודמות מרתקת, אבל אם אפילו רק חלק ממה שתואר בכתבה עליו נכון, הוא מזמן היה צריך להיעלם מהמרקע. גאון גדול, איש קטן

15/01/2018

במשך שבע עונות של מאסטר שף שבדיעבד אולי היו צריכות להיקרא “מאסטר דוש” השתתף יונתן רושפלד בתור שופט מוערך ובעל ידע. שופט קשוח ומחוספס שממש לא עושה חשבון. האמת, בגלל זה אהבנו אותו כל כך. כי הוא תכל’ס ולא רואה בעיניים או מתייפיף, כי חיכינו לשמוע מה יש לו לומר, כן, גם אם זה על חשבון המתמודדים בתכנית. ידענו שיש לו פה גדול ושהוא לא מחשבן, אבל לא ידענו עד כמה.

אני מודה שהוא היה השופט החביב עליי ואולי בגלל זה עוד יותר התבאסתי לשמוע בימים אלה על מעלליו הבלתי נסבלים, לכאורה כמובן. מה שתואר מעל דפי ידיעות אחרונות בסוף השבוע האחרון הוא שנה ועוד שנה ועוד כמה שנים יותר מדי, שבהן נהג רושפלד לזלזל ולהשפיל את האנשים שעבדו בסביבתו ונראה כי ככל שהיו זוטרים יותר חטפו ממנו יותר. על מנהלים ואנשים ש’תפסו תחת’, מה שנקרא, והתחילו לנהוג בזלזול מגעיל כלפי עובדיהם כבר שמענו. לחלקנו גם יצא או עדיין יוצא לעבוד עם כאלה, לרוע המזל.

יונתן רושפלד, פצצת רייטינג שהתפוצצה בפנים (צילום מסך ממאקו)

פצצת רייטינג שהתפוצצה לנו בפנים

אבל הסיפור של רושפלד חמור מכך, לכאורה כן? כי בעידן של #metoo ושל עוד ועוד סיפורים שצפים על הטרדות מיניות בשלל צבעים אנחנו כבר לא ממש מצליחים או רוצים לסבול מטרידנים, בטח לא כאלה שנופחים הטרדה מינית מטופשת בכל משפט שיוצא להם מהפה, ככה סתם. כי הם יכולים והם מגניבים והם שפים יודעי כל ויש להם במה והפקה שלמה שתומכת בהם.

שבע עונות!!! זה שש עונות יותר מדי. אז נכון שמבחינה טלוויזיונית רושפלד הוא פצצת רייטינג מהלכת, אבל הוא פצצה מהלכת באופן כללי והנה, הפרשה התפוצצה בסופו של דבר ומסתבר שהריקושטים או הריקושיטים שלו התעופפו לכל עבר ופגעו בהרבה יותר מדי אנשים ובעיקר במיכל אנסקי אחת.

אייל שני, חיים כהן ומיכל אנסקי, ליהוק לא הוגן? (צילום מסך ממאקו)

דרדסבא, בר מוח, רגזני ודרדסית

אז בואו נדבר על מיכל, שהוכיחה לכולנו שהיא ממש לא ‘מיכל הקטנה’, אלא אנסקי הגדולה. אחת הבעיות שצורמות לי כבר שנים עם מאסטר שף ובכלל עם תוכניות ריאליטי מהז’אנר הזה הוא ליהוק השופטים. ממש כמו בתכנית הילדים האהובה עלינו ‘הדרדסים’ שבה יש דרדסים גברברים מביני עניין ובעלי כישורים מיוחדים כמו ‘בר מוח’ החכם, ‘קונדסון’ שמריץ דאחקות, ‘בר כוח’ השרירן ו’דרדסבא’ זקן השבט החכם, ישנה גם נציגה אחת בלבד למין הנשי, ‘דרדסית’, שהייחוד שלה הוא בכך שהיא נראית טוב ובעלת קול עדין ודיבור נשי, אה, וכמובן שיער בלונדיני גולש, ריסים ארוכים, נעלי עקב ושמלה. נראה שמתכניות כמו דרדסים ועד לתכניות הריאליטי של ימינו, לא התפתחנו יותר מדי. אם את חיים כהן ניתן להקביל לדרדסבא, את אייל שני לבר מוח או ל’בר מבלבל את המוח’, את רושפלד ל’רגזני’ בשילוב ‘זללני’ וקבלו חידוש ‘מטרידני’, הרי שאת מיכל אנסקי הנשית והחטובה נוכל להקביל ל’דרדסית’, למרות ההבדל בפריזורה.

נשים קטנות? ממש לא

אני חושבת שלמיכל אנסקי נעשה הרבה עוול וללא סיבה. הרי ליהקו שלושה שופטים שהם באמת בעלי ניסיון עשיר מאוד בעולם הקולינריה, שלושה שפים מוכרים ומדופלמים ובעלי מעמד רציני בחברה. לצד שלושת השופטים הגברים המכובדים ויודעי הכל ליהקו גם אישה אחת: מיכל אנסקי. ליהקו אותה כי היא נעימה, נראית טוב, מבינה דבר או שניים בעולם הקולינרי ויש לה כריזמה טלוויזיונית, על זה אפשר להסכים. אבל היא עדיין לא שפית מדופלמת ומוערכת כמו שלושת הגברים שלצידה. וחלקנו כל כך מתרעמים על כך ובשיחות סלון, כולל בשבת האחרונה, שמעתי אנשים שממש לא יכולים לסבול אותה וחושבים שהיא נטע זר בין השופטים בתכנית.

הבעיה היא בכלל לא במיכל אנסקי, שהיא אישה חכמה, מבינה עניין ובעלת ידע רלוונטי לתכנית, וכן, גם אישה שנראית ממש מצוין ועוברת מסך מעולה, אלא שהבעיה היא בשיטה, בהפקה, בהחלטות הליהוק. הרי יש גם שפיות נשים שהיו יכולות להשתתף בתכנית, אבל הן לא עוברות מסך כמו מיכל אנסקי. אז הן נשארו בבית, או במטבח, של המסעדה שלהן, כן? ואז מה שקורה הוא שכולנו מקבלים שוב את הרושם שגברים יותר מביני עניין מנשים ושייחודן של נשים מסתכם בעיקר בכך שהן נראות טוב. התכניות והליהוקים האלה יוצרים מצג שווא שמזיק לנשים ולא רק למיכל אנסקי.

תגובתה של מיכל אנסקי לכתבה על רושפלד (אינסטגרם)

תגיד תודה שאתה גבר ושתוק משהו

לרושפלד אין בעיה עם אנסקי, אלא שלפני כולם יש לו בעיה עם עצמו ועם תסביך שקשור באיבר המין שלו, אם להאמין למה שקראנו בימים האחרונים. אין לו בעיה עם אנסקי, אלא עם נשים באופן כללי כך נראה. חבל שבמקום לטפל בעצמו הוא נטפל לאחרים ועושה נזק. הרי על כל מטרידן כזה יש עשרות ומאות של נפגעים ושל נפגעות, שחלקם ממש מתקשים להתאושש ולהמשיך הלאה. לקראת כתיבת פוסט זה הגיעו אליי עדויות מיד ראשונה ממישהי שהשתתפה בהפקה גדולה, שבה רושפלד היה מעורב, על כך שהוא נהג כלפיה בגסות רוח ודיבר באופן מטריד ומיני ביותר על אחת הנשים שהייתה במחיצתם וגם על מיכל אנסקי, שנראה כי היא ממש מטרידה את מנוחתו, בכל רגע נתון, גם מחוץ לאולפני התכנית.

אם לסכם את הסאגה הזו, אפשר רק להצטער שאלה פניו של רושפלד, שהיה חביב על מאוד על חלקנו. נקווה שירצה ויוכל לטפל בעצמו ולחיות בשלום עם עצמו ועם סביבתו. אבל מה שבאמת שווה להתעכב עליו בסיפור הזה הוא תגובתה של אנסקי, שלמרות הפיתוי הרב, לא נכנסה לפינה של רושפלד ולא ירדה לקומתו המדורדסת, היא הגיבה בסגנון הייחודי שלה, בקלאסה ובחן והוכיחה לנו שלעומתו, שפוטר בבושת פנים (כמה שנים מאוחר מדי, כאמור) היא עדיין שופטת במאסטר שף, ולא בחסד, אלא לגמרי בזכות.

מוזמנת גם לבלוג שלי בנושא יחסים וזוגיות.

מחכה לך בעמוד הפייסבוק שלי, אם את בעניין של תכנים, טיפים ותובנות בנושא יחסים.

יעל כהן מרדכי היא יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה. כותבת, מרצה ומנחת סדנאות.

עוד מהבלוג של יעל כהן מרדכי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

בר רפאלי, לא מה שחשבתם

למה אנחנו כל כך אוהבים לשנוא את בר רפאלי? אולי כי היא לא שירתה בצבא, היא נחקרה על העלמת מיסים והיא לא תמיד משתפת פעולה עם התקשורת. הרי אנחנו אוהבים את הסלבריטאים שלנו מתמסרים אלינו עד הסוף, פותחים את הקישקע ומוציאים הכל,...

תצוגה מקדימה

גם אמא וגם ראש ממשלה? איזה פטנט!

ג'סינדה ארדרן, ראשת ממשלת ניו זילנד, הכריזה לאחרונה כי היא ובן זוגה, אליו טרם נישאה רשמית, קלארק גיפורד מצפים לילדם הראשון. ומאז נראה כי הרוחות סוערות ולכל אחד יש מה לומר על ראשת הממשלה בת ה-37 שהעזה להגשים את עצמה (גם) כאמא...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה