הבלוג של יעלי כרמי

מכל האהבות

מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה אישית, לכתיבה ברשת ובמדיה החברתית, סיפורים ממגירת הזיכרונות, ליצירת בלוג - 'בלוג משלך', ותוכן אישי- שיווקי באמצעות סיפור. יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בעלת סדרת... +עוד

מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה אישית, לכתיבה ברשת ובמדיה החברתית, סיפורים ממגירת הזיכרונות, ליצירת בלוג - 'בלוג משלך', ותוכן אישי- שיווקי באמצעות סיפור. יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בעלת סדרת הרצאות 'מילים רבות יופי' בנושאי אהבה, טעמים וריחות, בתים וגעגועים. ילידת 1964, אמא למעין ונועה, גרה בקיבוץ הזורע, עם ע., בן זוגי האהוב. הבלוג שלי בסלונה נתן לי במה לכתיבה, להבעה וכך יצרתי לי מקום ומומחיות בעולם. אני מאמינה שכל אשה צריכה בלוג משלה. מקום בו היא תוכל לכתוב, להשפיע, לשתף, להשתייך לקהילה, ולהשמיע את קולה. אני אוהבת שירה וספרות, קולנוע וטלוויזיה, שירים עבריים, לחם עם חמאה, שוקולד בטעם תפוז, וקשה לי לעמוד בפני עוד זוג מגפיים או סנדלים בסוף עונה. אני מזמינה את כולן לסדנאות הכתיבה ומתרגשת עם כל בלוג חדש שפותחת אחת התלמידות שלי. הבלוג שלי שינה את חיי, ואני יודעת, שהוא ישנה גם את חייכן. בואי, וגם לך יהיה בלוג משלך.

עדכונים:

פוסטים: 162

החל ממאי 2010

מה מביא נשים וגברים להירשם לתוכנית ריאליטי ולהתחתן מול המצלמות? ואיך מתרחש נס האהבה והזוגיות דווקא בתוכנית הריאליטי ‘חתונה ממבט ראשון’

24/06/2019

שירי ולירן יקרים.
מה אני אגיד לכם, פייר? התרגשתי.
במשך כל היום ספרתי את השעות והדקות, כמו השעון הזה בצד שמאל על מרקע הטלוויזיה, עד לשידור התוכנית האחרונה ‘חתונה ממבט ראשון’.
איפה ועם מי לא דיברתי על תוכנית הריאליטי הזו?

שירי ולירן, חתונה ממבט ראשון (צילום מסך)שירי ולירן, חתונה ממבט ראשון (צילום מסך)

את העונה הראשונה לא ראיתי.

‘פחחח’ אמרתי לבתי הבכורה ‘שאני אצפה בזה? סתם ריאליטי זיבלון, חבל על הזמן’.
ואז, מצאתי את עצמי מול העונה השנייה ולא יכולתי להפסיק.

אני מציצנית, גם אתם. כן, כן, גם אתם, לא יעזור לכם.
כולנו מציצנים ורוצים לדעת מה קורה מאחורי הדלת ממול, אצל הזוג שעבר לגור בבית ליד, אצל אלה שהאישה לא מטופחת והגבר תמיד נראה כועס.

אצל אלה שהילדים רשומים לכל החוגים בעולם ואצל אלה שהחליטו על חינוך ביתי.

אלה שנוסעים לחו”ל ואלה שרכשו מכונית חדשה.

כולנו קוראים הכל בפרופילים בפייסבוק וגם מגיבים.

‘איך הם יכולים לעשות הכל מול המצלמות?’ הייתה השאלה שחזרה שוב ושוב.
זה כמו לשאול אותי איך אני מספרת על חיי במדיה החברתית, בפייסבוק, בבלוגים, באתר, באינסטגרם.
מרגע שפתחתי פייסבוק, קיים סוג של חוזה לא חתום ביני לבין הקוראים שלי, אני מספרת להם והם מספרים לי.
לפעמים, אני גם מראה להם את התחתונים ורואה את שלהם.
ולא, לא תמיד הכל טוב ויפה ונחמד, ולמדתי, במהלך העשור האחרון בו אני נמצאת וכותבת ונוכחת במדיה החברתית, שדווקא במקום החשוף ביותר, מתקיימים חיבורים שלא חלמתי עליהם. אישיים ועסקיים.

שירי ולירן, חתונה ממבט ראשון (צילום מסך)מה הביא אותם להירשם לתכנית? (צילום מסך)

וכבר קרה לא פעם ולא פעמיים שסיפרתי על עוול או שהצפתי בעיה אישית וקיבלתי את העזרה הגדולה ביותר מחבריי ברשת. מהמקום בו חכמת ההמון היא אחד הדברים החזקים והנוכחים ביותר.

מה הביא את שירי, בת אל, לירן, יוגב דקלה, אלון, צוקית ודודו להירשם לתכנית הזו?
חשבתי על כך הרבה במהלך העונה, במיוחד כשראו כמה שירי נאבקת במצלמה, חוטפת התקף חרדה ורק רוצה שייקחו אותה מהסו קולד חתונה.
כשאלון העיף את דיקלה מהבית והיא חזרה דרך החלון, חבוטה ושרוטה ולחשתי לה: ‘לכי כבר, תעזבי אותו, שום דבר טוב לא ייצא מהקשר הזה, מהגבר הזה’.
כשצוקית דיברה את עצמה לדעת, ודודו היה נותן הרבה כדי להשתתף בפשיטה על נורמנדי.
כשבת אל חלמה על אורווה וסוסים מאחורי הבית, והגיעה לסוף העולם שמאלה, לתאשור, כל כך רחוק מניו יורק וקיבלה במתנה גבר מקסים.

אולי הייאוש, עניתי לעצמי, אולי החיפוש, אולי הסטוצים ללילה, אולי נשים וגברים מתחלפים שלא זוכרים בבוקר את שמותיהם, אולי ההצטעפות הזו בעיניים כשרואים את אחותך, גיסתך עם ערימת ילדים דביקים והחופש הגדול עוד לא התחיל אפילו?
והנה, דווקא במקום של הניסוי החברתי הזה, נוצרו חיבורים.
חיבורים שאף אחד מהזוגות שאמר אתמול ‘כן’ לא היה מעלה בדעתו.
‘הפחדים כל כך גדולים’ נחנקה אתמול שירי המקסימה שלמדתי לאהוב אותה במהלך העונה, אחרי שהתעצבנתי איך היא מתייחסת ללירן, גבר מהחלומות.

למי מאתנו אין פחדים כשהוא נכנס לקשר חדש?
מי מאתנו לא סוחב על גבו דבשת עשויה מקשרים קודמים שכשהסתיימו, היינו בטוחות, שנמות.

פשוט נמות מבדידות.

‘צריך לדעת שיש קונפליקטים ולא הכל וורוד’ אמר הפסיכולוג המלווה ‘ולא קורה שום דבר אם הולכים לילה אחד לישון בסלון, הכל בסדר. לא לפרק כל כך מהר את החבילה, אפשר לדבר, לתקן ולהתחבק’.

בדקות האחרונות של הפרק האחרון, כבר קירבתי אלי את הטישיו, ידעתי שתיכף היא תגיד לו איי דו, וכשהיא שאלה אותו אם ירצה להמשיך את החיים המשותפים, את הסקרנות, את הלמידה ההדדית, את האהבה מחוץ למצלמות- בכיתי.
שירי ולירן יקרים, וגם בת אל ויוגב, אתם הייתם הפייבוריטים שלי למשך כל העונה.
מגיעים לכם עכשיו חיים מחוץ למצלמות, למרות שהן ימשיכו וממשיכות לעקוב אחריכם, לשמחתי, אודה ולא אבוש.
אני מרגישה שותפה. אשמח אם תזמינו אותי לחתונה האמיתית.

יום אחד, יהיה לכם מה לספר לנכדים.
כי בסופו של דבר, אני באמת מקווה, שמצאתם אהבה.
כל השאר, לא חשוב.

עוד מהבלוג של יעלי כרמי

Thumbnail

לחמניות גבינה של שבת

את לא ממש חייבת לציין את זה כל פעם, נכון? אומרת לי אחת מחברותיי כשאני מספרת שאני נורא אוהבת שע. חוזר מהרכיבה בשבת, ויש ריח של מאפה טרי בבית.  לא, כי את כבר עוברת כל גבול. גם הבעלים שלנו יתחילו לדרוש יחס כזה וזה קצת מעבר...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

לייק לחנות בפסג'

אז איפה החנות הזאת? שואל חדרתי אחד חדרתי אחר,  ליד הדואר הישן, בסמטה, נו, זאת שיורדת מיד לבנים, יש שם מין פסג' כזה, שמה. קיבלתי הבוקר הזמנה לעשות לייק לדף הפייסבוק של פוליצר. לא, לא זה מהפרס, אלה מהסופרמרקט. האחים פוליצר....

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

אהבה בת 90

בדרך הביתה שתקנו.  אביו של ע. ישב במושב לידו, באוטו הגדול והנוח שהזמנו מסידור הרכב בקיבוץ,  וע. הניח עליו מדי פעם את ידו.  כדי להימנע מפקק גדול שנקלענו אליו, נסע ע. בדרכים עוקפות, בין משתלות וכבישים, תל אביב הלכה והתרחקה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים