הבלוג של יעלי כרמי

מכל האהבות

מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה וליצירת בלוג - 'בלוג משלך', יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בת 50+, אמא למעין ונועה, גרה בקיבוץ הזורע, עם ע., בן זוגי האהוב. הבלוג שלי בסלונה נתן לי במה לכתיבה, להבעה וכך... +עוד

מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה וליצירת בלוג - 'בלוג משלך', יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בת 50+, אמא למעין ונועה, גרה בקיבוץ הזורע, עם ע., בן זוגי האהוב. הבלוג שלי בסלונה נתן לי במה לכתיבה, להבעה וכך יצרתי לי מקום ומומחיות בעולם. אני מאמינה שכל אשה צריכה בלוג משלה. מקום בו היא תוכל לכתוב, להשפיע, לשתף, להשתייך לקהילה, ולהשמיע את קולה. אני אוהבת שירה וספרות, קולנוע וטלוויזיה, שירים עבריים, לחם עם חמאה, שוקולד בטעם תפוז, וקשה לי לעמוד בפני עוד זוג מגפיים או סנדלים בסוף עונה. אני מזמינה את כולן לסדנאות הכתיבה ומתרגשת עם כל בלוג חדש שפותחת אחת התלמידות שלי. הבלוג שלי שינה את חיי, ואני יודעת, שהוא ישנה גם את חייכן. בואי, וגם לך יהיה בלוג משלך.

עדכונים:

פוסטים: 155

החל ממאי 2010

טלפון מארמון בקינגהם ובו הזמנה להגיע עם הסדנה שלי ‘בלוג משלך’ גרם לי להרגיש כמו נסיכה בעצמי, לונדון כן מחכה לי

23/01/2018

‘מיסיס כרמי?’ שואל אותי קול אשה במבטא אנגלי מושלם, ‘אי אם ספיקינג פרום בקינגהאם פאלאס, ויי הרד אבאוט יו אנד יור סדנה ‘בלוג משלך’ אנד ווי וולד לייק טו אינוויט יו טו טיץ’ אין דה פאלאס.

יס, מייגן מרקל וויל בי דר, שי וונטס טו אופן א בלוג ביפור דה וודינג וויט פרינס הארי.’

prince harry and magen

צילום: Chris Jackson/Getty Images

‘את נוסעת ללונדון ומשאירה את הילדה לבד בבית?’ שאלה אמא שלי בפלצות.

זו היתה הנסיעה הראשונה שלי כסוכנת נסיעות לסיור לימודי ללונדון.  בתי הבכורה היתה אז בת שנתיים בערך וכשסיפרתי על כך להוריי, אמי, כאמור, כמעט התעלפה.

‘יש לה אבא וסבא וסבתא משני הצדדים, היא לא נשארת ברחוב’ אמרתי ודחסתי למזוודה את כל מה שצריך ולא צריך ולא האמנתי שאני באמת עומדת לטוס ללונדון לסוף שבוע, מהעבודה.

מאז הייתי בעיר הנהדרת הזו כבר כמה פעמים. עם חברה, עם בתי, זו ש’נטשתי’ וכפיצוי נסענו יחד לסוף שבוע לכבוד יום הולדתה ה-18.

maayan in london

לונדון היא עיר שאפשר לחזור אליה שוב ושוב. רצוי פעם בשנה. אי אפשר לשבוע ממנה, מהרחובות, מהחנויות, מהתרבות, מההצגות.

כשהתחלתי להעביר סדנאות, קבעתי לעצמי חוק: המרחק הגאוגרפי לא יהווה לי מכשול.

ובכל מקום בו יש נשים הרוצות לכתוב, ללמוד את שפת ה’בלוגינג’, לנער את שריר הכתיבה- אגיע אליהן עם ארגז כלים, מחברת, מצגת והרבה מילים ואהבה.

וכך מצאתי את עצמי דוהרת בין ראש פינה לערד, בין גינוסר לגדרה, והתחיל, אפעס לגרד לי שריר ה’ז’טם טרמינל’.

ברשימת החלומות שלי, במקום גבוה רשום: להעביר סדנה לכתיבת בלוג בלונדון.

יש הרבה ישראליות בלונדון, נכון? יש להן בטח על מה לכתוב ומה להגיד, נכון? אז בלוג!

לפני הרבה שנים גרתי באפריקה. בגאנה ובטוגו וכל מה שרציתי היה הביתה. כל כך התגעגענו הביתה ואת היומיום שלנו כתבנו על נייר מכתבים (אוי, כמה שאני עתיקה) ושלחנו לארץ, למשפחה ולחברים.

את כל הצבעים והריחות, השווקים והבדים, החום והלחות, המלריה שחליתי בה, התופרת שתפרה חליפות איכות במכונת תפירה קטנה מתחת לעץ ואז שלחה אותי לשוק לדוכן קטן בו מכרו את כל התגיות של המעצבים הכי גדולים: גוצ’י, דולצ’ה וגבאנה ועוד והופ! המכנסיים שנתפרו מתחת לעץ הפכו למותג, כל האנשים והרוכלים, כולם הפכו לסיפורים קטנים ונשלחו במכתבים עם בול לארץ ועברו מיד ליד.

‘לו היה לי אז בלוג’ אני חושבת לעצמי לא פעם, ‘לו רק היה לי בלוג’.

וכך מצאתי את עצמי משוטטת בקבוצה שנקראת ‘ישראלים בלונדון’ וכמו לכל קבוצה ברשת, גם לזו יש מנהלת ושמה ויוי בן דוד אדגר Vivi Ben-David Edgar
ואני פונה אלייך,  ויוי:

הי ונעים מאד, שמי יעל כרמי ואני מנחת סדנאות לכתיבה אישית, כתיבה ברשת ויצירת בלוג והייתי רוצה להעביר את הסדנה הנהדרת שלי ‘בלוג משלך’ בלונדון, בפני נשים ישראליות.
אני יודעת שעבור נשים החיות וגרות בחו”ל הבלוג יכול לשמש כבן משפחה נוסף, כחבר, כמשענת וכתף וייצור עבור כל אחת מקום משלה בעולם בו תוכל לשתף את החיים מחוץ לישראל וגם לתעד אותם במילים ובתמונות.

מה נדרש? לא הרבה, חדר נעים עם שולחן גדול שמסביבו אפשר לשבת ולכתוב, חיבור לפטופ למסך, והרבה נשים תאבות כתיבה.

ובמהלך סוף שבוע, 3 שעות בכל יום,  אעביר לכן את כל הדברים החשובים, היפים ומעוררי הכתיבה והתשוקה למילים שאני יודעת ואוהבת.

אני כבר רואה בדמיוני את הנשים הכותבות על חייהן שם, על הגעגועים לכאן, על החיים בין שתי ארצות ואיך כל זה יתחיל לרקום מילים ואותיות ולכל אחת יהיה בלוג משלה.

אני שמה לרגע את הצניעות בצד ואומרת לך באחריות: אני מעולה במה שאני עושה, הסדנאות שלי מלאות ברגש והומור, אני חושבת עליהן ביום ובלילה ובעיקר אוהבת את הנשים שנרשמות וכותבות ונפתחות ומגלות שהן יוצרות לעצמן מקום משלהן בעולם בעזרת המילים שלהן.

כי כך קרה גם לי וקורה כל יום.

יעידו מאות הנשים שכבר למדו אצלי וממשיכות ללמוד.

הקיצער, ויוי, רק תזמינו אותי, ואני על המטוס. בשבילכן.

את כל הפרטים הלוגיסטיים כבר נסגור בהמשך.

ואסיים עם הסלוגן שלי : בואי, וגם לך יהיה בלוג משלך,

יעל כרמי

מישהי חכמה אמרה לי פעם כשהתלבטתי אם לעשות או לא, אם לשלוח או לא, אם להגיד או לא להגיד:

‘את ‘הלא’ כבר יש לך אולי יהיה לך ‘כן’?

והנה אני יוצרת לעצמי את הדרך ל’כן’, לטלפון מלונדון שאומר לי: ‘מתי את וסדנת הכתיבה שלך מגיעות אלינו? מחכות לך כאן.’

ומייגן מרקל? היא בטח עסוקה עם שמלת החתונה ועם החותנת שלה והמשפחה שלה ושלו ושל כל האומה האנגלית, אבל אני יודעת מה היא באמת צריכה:

בלוג משלה.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

להזמנת סדנאות והרצאות:

יעל כרמי

טל: 0523716176

[email protected]

https://www.yaelkarmi.co.il/workshop

#לאומי_עסקים

#דיגיטליות_בעסקים

#saloonaschool

עוד מהבלוג של יעלי כרמי

תצוגה מקדימה

לחמניות גבינה של שבת

את לא ממש חייבת לציין את זה כל פעם, נכון? אומרת לי אחת מחברותיי כשאני מספרת שאני נורא אוהבת שע. חוזר מהרכיבה בשבת, ויש ריח של מאפה טרי בבית.  לא, כי את כבר עוברת כל גבול. גם הבעלים שלנו יתחילו לדרוש יחס כזה וזה קצת מעבר...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לייק לחנות בפסג'

אז איפה החנות הזאת? שואל חדרתי אחד חדרתי אחר,  ליד הדואר הישן, בסמטה, נו, זאת שיורדת מיד לבנים, יש שם מין פסג' כזה, שמה. קיבלתי הבוקר הזמנה לעשות לייק לדף הפייסבוק של פוליצר. לא, לא זה מהפרס, אלה מהסופרמרקט. האחים פוליצר....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אהבה בת 90

בדרך הביתה שתקנו.  אביו של ע. ישב במושב לידו, באוטו הגדול והנוח שהזמנו מסידור הרכב בקיבוץ,  וע. הניח עליו מדי פעם את ידו.  כדי להימנע מפקק גדול שנקלענו אליו, נסע ע. בדרכים עוקפות, בין משתלות וכבישים, תל אביב הלכה והתרחקה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה