הבלוג של יעלי כרמי

מכל האהבות

מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה וליצירת בלוג - 'בלוג משלך', יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בת 50+, אמא למעין ונועה, גרה בקיבוץ הזורע, עם ע., בן זוגי האהוב. הבלוג שלי בסלונה נתן לי במה לכתיבה, להבעה וכך... +עוד

מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה וליצירת בלוג - 'בלוג משלך', יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בת 50+, אמא למעין ונועה, גרה בקיבוץ הזורע, עם ע., בן זוגי האהוב. הבלוג שלי בסלונה נתן לי במה לכתיבה, להבעה וכך יצרתי לי מקום ומומחיות בעולם. אני מאמינה שכל אשה צריכה בלוג משלה. מקום בו היא תוכל לכתוב, להשפיע, לשתף, להשתייך לקהילה, ולהשמיע את קולה. אני אוהבת שירה וספרות, קולנוע וטלוויזיה, שירים עבריים, לחם עם חמאה, שוקולד בטעם תפוז, וקשה לי לעמוד בפני עוד זוג מגפיים או סנדלים בסוף עונה. אני מזמינה את כולן לסדנאות הכתיבה ומתרגשת עם כל בלוג חדש שפותחת אחת התלמידות שלי. הבלוג שלי שינה את חיי, ואני יודעת, שהוא ישנה גם את חייכן. בואי, וגם לך יהיה בלוג משלך.

עדכונים:

פוסטים: 151

עוקבים: 103

החל ממאי 2010

מתי מותר לומר לאשה: ‘ פששש, את שמורה לגילך’? אף פעם. במיוחד אם אתה נשיא ארצות הברית ואתה בביקור רשמי ומתכוון להחמיא לגברת הראשונה של צרפת. מיסטר טראמפ- שוב יצאת קטן

16/07/2017

‘מלניה, עמנואל, תראו איך בריז’יט נראית טוב לגילה, נכון?’

‘בחיי שאת שמורה לגילך’.

בשבוע שעבר נפגש ביקר נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ, בצרפת.

‏‏מקרון וטראמפ - עותק

קרדיט: Thierry Chesnot/Getty Images

ואתם יכולים לסמוך על דונאלד, שהביקור שלו התחיל ברגל שמאל והוא נשמע אומר בהתפעלות לגברת בריז’יט מקרון, אשתו של נשיא צרפת, עמנואל מקרון, את המשפט הבא:

 ”You’re in such good shape”.

עכשיו תראו, אפשר להיות תמימים ולומר: נו, הנה גבר שמחמיא לאשה הנראית יפה.

אבל הנימה המופתעת בה נשמע הנשיא גורמת לי לחשוד שהתרגום המתאים יותר כאן הוא: ‘את נראית נהדר לגילך’ במקרה הטוב ו’שמורה לגילך’ במקרה של הנשיא טראמפ.

נחמד, נכון? כולנו אוהבות ואוהבים לקבל מחמאות.

אבל מתחת למשפט ‘המחמיא’ של נשיא ארצות הברית יש עולם שלם של סאבטקסט:

הו, אז את המורה שהתחתנה עם התלמיד, מה?

בחיי שאת נראית לא רע יחסית להפרש הגילאים בינך לבין בעלך.

משומשת, משומשת,  אבל במצב טוב.

לא הייתי מאמין שאת בת 64 עם גזרה כזו.

בלי הקמטים בפנים הייתי נותן לך גג 45.

מלניה- כדאי שתלמדי ממנה.

MelaniaBrigitte1607_sec

קרדיט: Aurelien Meunier/Getty Images

הגברת הראשונה של צרפת מבוגרת מבעלה ב- 25 שנים, היא בת 64 והוא בן 39.

היא היתה מורתו לתיאטרון בתיכון.

סיפור אהבה לא שגרתי שהחל כשהוא היה קטין והיא המורה.  ההורים ניסו להפריד ושלחו אותו ללמוד בבית ספר אחר ומרוחק, אבל האהבה היתה חזקה והוא נסע אליה בכל ערב ברכבת.

גם הפער בין נשיא ארצות הברית למלניה, הגברת הראשונה הוא 25 שנים, רק הפוך, הוא המבוגר והיא הצעירה.

בעולם בו אנו חיים היום, בו יש כל כך הרבה סוגי משפחות, נישואים ויחסים, הפרש גילאים כזה בו האישה מבוגרת מהגבר עדיין גורם לנו להרים לפחות גבה אחת, לצקצק בלשון ולומר בפולנית שוטפת: ‘מה הוא מוצא בה?’

גברים מבוגרים עדיין מוצגים  כ’מושכים בעלי שיער מאפיר’.

לאשה עם שורשים לבנים יימצא תמיד מי שיעיר למה היא לא צובעת את שיערה.

גברים משתבחים עם הזמן ואילו הנשים- מזדקנות.

גיל המעבר אצלנו, הנשים, נקרא גם ‘גיל הבלות’, שהוא אחד מצירופי המילים המקוממים ביותר בגלל השימוש במילה הזה ‘בלות’ המרמזת על משהו בלוי, ישן, שאין בו חפץ, ואילו אצל גברים קיים רק המונח ‘גיל המעבר’ שהוא אלגנטי יותר.

בעקבות התקרית המביכה שפורסמה בכל העולם,  הועלתה בהפינגטון פוסט כתבה עם ציוץ של  חברת ריבוק ובה המלצות מתי אפשר לומר את המשפט ‘משומשת במצב טוב’:

רצוי שלא כשאתה במעלית עם אישה שאינך מכיר.

בשום אופן לא כשאתה נפגש לראשונה עם חמותך לעתיד.

לא כשאתה עומד עם אישה בתור לקפה.

בטח שלא כשאתה מתעמל ליד אישה בחדר הכושר.

וממש לא כשאתה נשיא ארה”ב המברך את אשתו של מנהיג מדינה אחרת.

מתי כן? אם במקרה נתקלת בבובת צעצוע ישנה שנראית טוב גם אחרי ששכבה שנים במרתף הישן של ההורים.

Reeboktweet1607

מעניין אם נשיא ארה”ב החמיא לנשיא רוסיה, פוטין, בפגישתם האחרונה על החליפה שהוא לבש או על ההתאמה של העניבה לנעליים, קשה לי להאמין.

בעוד חודש וחצי ימלאו לי 53 ואני גאה בגילי.

כשאני עומדת מול המראה אני רואה אישה בגילי. עם בגדים ואיפור המתאימים לגילי ואם לא עובר עלי איזה גל חום שגורם לי להרגיש כמו בתוך תנור גם בחדר ממוזג, אני אפילו מרוצה.

מחמאה כזו- ‘יפה לגילך’, או גרוע מזה ‘שמורה לגילך’ יש בה משהו מקטין, מצמצם: את יפה- אבל לא כמו פעם, ניכר המאמץ שאת משקיעה בלהישאר יפה.

אפשר גם סתם לומר: את נראית יופי, או – צבע השמלה מחמיא לך.

נחמד לתת ולקבל מחמאות הנאמרות מכל הלב בלי קשר לגיל.

מיסטר פרזידנט, משפטים ‘מחמיאים’ כאלה כדאי לשמור כשהולכים לקנות מכונית יד שניה ועושים עליה סיבוב כדי לראות אם כדאי או לא לקנות, לא כשאתה מנהיג המעצמה הגדולה בעולם.

אולי שיעורים של נימוסים והליכות יעזרו, במקרה שלך לא בטוח, לא כשיש לך פה גדול ומח קטן.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

אני מזמינה אתכן לבקר באתר החדש שלי – בלוג משלך - בנושאי כתיבה, כלים לכתיבה, מדור שבועי מיוחד בכל יום שישי- שיר לשבת, ועדכונים על  סדנאות והרצאות. 

בואי, וגם לך יהיה בלוג משלך.

עוד מהבלוג של יעלי כרמי

תצוגה מקדימה

לחמניות גבינה של שבת

את לא ממש חייבת לציין את זה כל פעם, נכון? אומרת לי אחת מחברותיי כשאני מספרת שאני נורא אוהבת שע. חוזר מהרכיבה בשבת, ויש ריח של מאפה טרי בבית.  לא, כי את כבר עוברת כל גבול. גם הבעלים שלנו יתחילו לדרוש יחס כזה וזה קצת מעבר...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

לייק לחנות בפסג'

אז איפה החנות הזאת? שואל חדרתי אחד חדרתי אחר,  ליד הדואר הישן, בסמטה, נו, זאת שיורדת מיד לבנים, יש שם מין פסג' כזה, שמה. קיבלתי הבוקר הזמנה לעשות לייק לדף הפייסבוק של פוליצר. לא, לא זה מהפרס, אלה מהסופרמרקט. האחים פוליצר....

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

אהבה בת 90

בדרך הביתה שתקנו.  אביו של ע. ישב במושב לידו, באוטו הגדול והנוח שהזמנו מסידור הרכב בקיבוץ,  וע. הניח עליו מדי פעם את ידו.  כדי להימנע מפקק גדול שנקלענו אליו, נסע ע. בדרכים עוקפות, בין משתלות וכבישים, תל אביב הלכה והתרחקה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה