הבלוג של יעלי כרמי

מכל האהבות

מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה אישית, לכתיבה ברשת ובמדיה החברתית, סיפורים ממגירת הזיכרונות, ליצירת בלוג - 'בלוג משלך', ותוכן אישי- שיווקי באמצעות סיפור. יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בעלת סדרת... +עוד

מרצה ומנחת סדנאות לכתיבה אישית, לכתיבה ברשת ובמדיה החברתית, סיפורים ממגירת הזיכרונות, ליצירת בלוג - 'בלוג משלך', ותוכן אישי- שיווקי באמצעות סיפור. יועצת ומלווה תהליכי כתיבה. בלוגרית וותיקה ואוהבת מילים. בעלת סדרת הרצאות 'מילים רבות יופי' בנושאי אהבה, טעמים וריחות, בתים וגעגועים. ילידת 1964, אמא למעין ונועה, גרה בקיבוץ הזורע, עם ע., בן זוגי האהוב. הבלוג שלי בסלונה נתן לי במה לכתיבה, להבעה וכך יצרתי לי מקום ומומחיות בעולם. אני מאמינה שכל אשה צריכה בלוג משלה. מקום בו היא תוכל לכתוב, להשפיע, לשתף, להשתייך לקהילה, ולהשמיע את קולה. אני אוהבת שירה וספרות, קולנוע וטלוויזיה, שירים עבריים, לחם עם חמאה, שוקולד בטעם תפוז, וקשה לי לעמוד בפני עוד זוג מגפיים או סנדלים בסוף עונה. אני מזמינה את כולן לסדנאות הכתיבה ומתרגשת עם כל בלוג חדש שפותחת אחת התלמידות שלי. הבלוג שלי שינה את חיי, ואני יודעת, שהוא ישנה גם את חייכן. בואי, וגם לך יהיה בלוג משלך.

עדכונים:

פוסטים: 162

החל ממאי 2010

בסוף ההצגה ‘ותכתוב’, עומדת שהרה בלאו על הבמה, לבושה בשחור, יחפה, בגרביונים ירוקים והולמת בידיה ביתד בדמות לא נראית,  כמו שהלמה יעל בת חבר הקיני ברקתו של סיסרא וחוזרת שוב ושוב על המילה: והלמה. והלמה. והלמה.

במשך כשעה, עושה גיבורת ההצגה הקבלה בין חייה, בין אהבה שהסתיימה שוב, לבין אחת מגיבורות התנ”ך, יעל אשת חבר הקיני, עליה היא כותבת ספר.

התפאורה מינימליסטית, ונעה על מרחב קטן בין שולחן הכתיבה בחדרה של הגיבורה, שכל עולמה נמצא עליו, המחשב, ממחטות טישיו משומשות, כוס קפה, קערת פופקורן, תנ”ך והם מרכיבים את עולמה.

אדם כותב יודע, ששולחן כזה הוא העולם כולו, ועל השולחן הזה, בין ניירות מקומטים, כוסות קפה ושאריות אוכל נבראים עולמות שלמים.

ושהרה בלאו אכן בוראת עולם כזה, מתוך כאב הפרידה.

היא נעה בין דמותה ככותבת, לבין דמותה כמנחה בטלוויזיה המדברת על סיפור יעל וסיסרא, ומביאה פירוש מעניין מאד משלה.

בעולמה של שהרה, יעל וסיסרא כבר הכירו בעבר, והיתד שהיא תוקעת בראשו והולמת  איתו שוב ושוב הוא הנקמה האישית שלה. נקמה של אישה בגבר שעזב.

שהרה בלאו אינה שחקנית, היא פרסונה ספרותית, שמאפשרת לקהל הקטן בתיאטרון תמונע, להציץ לרגעים אינטימיים בחייה.

שהרה בלאו ותכתוב תמונה

ההקבלות והמאטפורות הן רבות: שהרה מדברת על אהובה, זה שעזב, שאהב את האישה החזקה והבטוחה שהיא ואת ‘גב הברזל’ שלה, בעוד שלנו, היא מספרת על ניתוח עקמת שעברה כשהייתה נערה, בו הושתל בגבה מוט פלטינה, והיתד, בו מכה יעל את סיסרא, הוא בעצם היתד התקוע בליבה של הסופרת, זה שממנו בא הכאב ומאותו כאב, מגיעה גם הכתיבה.

על הבמה, שהרה בלאו היא גם הדמות היחידה והמרכזית, גם האשה שנעזבה, גם הסופרת, גם מנחת הטלוויזיה, וגם השחקנית.

היא מדברת אל עצמה ואל הקהל, מזיזה עמודי תאורה, נועלת וחולצת את נעליה, ומצליחה להעביר את הייסורים שהיא עוברת הן כאשה והן כסופרת.

זוהי הצגה לא קלה, ולא מדברת אל כל אחד, אבל אינטליגנטית מאד, מעוררת מחשבה, ומתאימה לתפאורה של תיאטרון תמונע בה היא מוצגת.

‘ותכתוב’ מאת שהרה בלאו ובביצועה.

בימוי, עריכת טקסט ועיצוב חלל : עמנואלה עמיחי.

דרמטורגיה: ניצן כהן, עמנואלה עמיחי

מוסיקה מקורית: דויד גורדון.

עיצוב תאורה: אמיר קסטרו

תיאטרון תמונה, כשעה.

עוד מהבלוג של יעלי כרמי

תצוגה מקדימה

לחמניות גבינה של שבת

את לא ממש חייבת לציין את זה כל פעם, נכון? אומרת לי אחת מחברותיי כשאני מספרת שאני נורא אוהבת שע. חוזר מהרכיבה בשבת, ויש ריח של מאפה טרי בבית.  לא, כי את כבר עוברת כל גבול. גם הבעלים שלנו יתחילו לדרוש יחס כזה וזה קצת מעבר...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לייק לחנות בפסג'

אז איפה החנות הזאת? שואל חדרתי אחד חדרתי אחר,  ליד הדואר הישן, בסמטה, נו, זאת שיורדת מיד לבנים, יש שם מין פסג' כזה, שמה. קיבלתי הבוקר הזמנה לעשות לייק לדף הפייסבוק של פוליצר. לא, לא זה מהפרס, אלה מהסופרמרקט. האחים פוליצר....

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אהבה בת 90

בדרך הביתה שתקנו.  אביו של ע. ישב במושב לידו, באוטו הגדול והנוח שהזמנו מסידור הרכב בקיבוץ,  וע. הניח עליו מדי פעם את ידו.  כדי להימנע מפקק גדול שנקלענו אליו, נסע ע. בדרכים עוקפות, בין משתלות וכבישים, תל אביב הלכה והתרחקה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה