הבלוג של יעל ששון גלאובר

yaelglauber

כותבת לכם, עליכם ובשבילכם.

עדכונים:

פוסטים: 59

עוקבים: 14

החל מספטמבר 2012

מופע השראתי בו כל אחת מספרת את סיפור חייה בדרך מעניינת, אמיתית ואותנטית, מלאת הומור ועצב שנוגע, נכנס עמוק אל תוך הלב ויחד עם זה עולה לו כוח עצום מכל סיפור. כוח שמחבק ולופת את כל מי ששומע, וגורם לו להרגיש שהנה, גם את או אתה יכולים להחליט לקום, ולהיות, לעשות, לשנות ולעוף על עצמך ועל החיים.

21/09/2016

קוראים לי יעל ואני מהממת.

מה, אתם לא מאמינים? צוחקים? אני יעל. אמא, בת זוג, שכירה נאמנה למקום העבודה, חברה טובה, בת נהדרת, כותבת מהלב, ועוד ועוד, לאו דווקא לפי הסדר הזה.

אופס, נגעתי בנקודה רגישה? כן לפי הסדר הזה? קודם אמא, כי ילדים הם הכי חשובים בעולם, נכון? בת זוג, כי צריך לתת למישהו משמעות. וחום. ולתמוך. ולאהוב. ולהשקיע במקביל בעבודה עוד שעות ועוד ולא להיות ראש קטן, ומיד אחרי זה להקשיב לחברות, ולהיות שם, ותוך כדי שוב ג’ינגול מחדש ותשומת לב, למשפחה, לילדים, לעבודה, בן הזוג, חברות, וילדים וילדים, וחברות, ובן הזוג, ומשפחה ועבודה, וילדים וילדים, ובוס על הראש, ועבודה, וקניות וניקיונות, וילדים, ובן הזוג, וחברות, וניקיונות וקניות, וילדים.

מה לא בסדר? ככה כבר שנים, אנחנו רגילות, לא? כך הרגילו אותנו, כך בנוי העולם.

עולם כמנהגו נוהג – את נגמרת והעולם שותק.

ומה איתך באמת? מתי שמת את עצמך במרכז? מתי זה קרה שקמת ואמרת: די. אני לא במשחק הזה יותר. עכשיו אני !

שש בנות עולות על הבמה. שש בנות שכל אחת מהן היא אישה בפני עצמה. יפות ומטופחות ובעיקר משדרות עוצמה. משהו מופלא מתרחש על הבמה. כמה אנרגיות טובות וצבעוניות, כוח, השראה והעצמה מוגשים לנו, קהל הצופים, בחיוך ושמחה, לעיתים בעצב, אך עם מסר ברור ונפלא שלכל אדם יש סיפור או קשיים שחווה, השאלה היא מה הוא עושה עם זה? ומתי הוא מחליט לקום ולשנות.

 kumi5

אחת אחת הן קמות ומספרות לנו בכשרון וחינניות את סיפור חייהן, והסיפורים נוגעים בכל אחת ואחד, ובכל סיפור חיים יש משהו להזדהות איתו ולקחת ממנו תובנות.

בכל הן נוגעות, ששת המופלאות. מאמא שנתנה את עצמה במשך שנים רק לילדים ולבן הזוג ללא מימוש עצמי עד שקרסה, נכנסה לדיכאון ושמנה, אך משם רק צמחה ועלתה, רזתה ושינתה את חייה.

או האישה היפיפייה שסיפרה בכנות על שנות הבולמייה שחוותה, כי מי מאתנו לא רוצה להיות רזה וחטובה רק כדי למצוא חן ולהרגיש שווה?

בולמייה שכמעט הרגה אותה עד שזעקה ופנתה לעזרה ובכוחות אחרונים עזרה לעצמה לצאת, ולהיות, להרגיש ולחיות.

 kumi3

הבנות, מלאות ההשראה והעוצמה, נוגעות שם בילדות מלאה בעוני שרומס את הנשמה אך גורם לה לגדול ולהיות חזקה ועצמתית. נוגעות במחיקת ה”אני עצמי” בשל הרגשה שהעדה אליה נולדת והיא הזהות שלך, לא מספיק טובה בעיניי החברה, בהעלבות וכינויי גנאי לגבוהה שבחבורה, ששנים חשבה שהיא צריכה להתפשר כדי להיות חלק ממשהו אותו חשבה ליותר טוב ממנה, נוגעות בגירושים מגברים שאוהבים בעיקר את עצמם, לא מכילים, ונישואים חסרי אהבה, בהגשמת חלומות והמסר שבא איתם שתעשי מה שטוב לך ורק מה שאת אוהבת.

כל אחת מספרת את סיפור חייה בדרך מעניינת, אמיתית ואותנטית, מלאת הומור ועצב שנוגע, נכנס עמוק אל תוך הלב ויחד עם זה עולה לו כוח עצום מכל סיפור. כוח שמחבק ולופת את כל מי ששומע, וגורם לו להרגיש שהנה, גם את או אתה יכולים להחליט לקום, ולהיות, לעשות, לשנות ולעוף על עצמך ועל החיים.

 otzma 11

בין סיפור לסיפור מושמע פס הקול של שיריה של גלי עטרי, שירים רוחניים ועצמתיים בעלי מסר חזק, אחיד וברור. קריאה להתחבר לצד הנשי שלך, שלא חייב להיות רך וחסר יכולת אלא צד של עצמה נשית וחזקה של אישה בשלה שיודעת מה היא רוצה ומה היא צריכה בחיים שלה שיעשה לה טוב.

כל אחת מהמופלאות, מלאות הנתינה והחיוביות על הבמה, היא מאמנת אישית בחייה הפרטיים. משכילה ומצליחה. אך כמו שהן בעצמן מסכמות לקראת הסוף, זה לא באמת משנה, החשוב הוא שאת או אתה תתחילו להתבונן פנימה, עמוק עמוק בפנים ותקבלו החלטה לקחת את החיים שלכם ואת כל מה שלא טוב בהם ופשוט לשנות, פשוט לקום להיות.

 

****

וקצת בנימה אישית. לפני כמה שנים עברתי בעצמי שינויים בחיים. זה משהו שחלחל לאט לאט ואחר כך מהר. עלתה בי התובנה שאלו לא החיים שאני רוצה ופשוט קמתי ושיניתי. שינויים בזוגיות, שינויים מקצועיים, למדתי דברים אחרים, הרחקתי מחיי אנשים מסוימים, קרבתי אחרים, התחלתי לשים את עצמי במרכז.

זה ממש לא פשוט כמו שזה נשמע ואפילו קשה וכואב ולוקח לעיתים שנים ארוכות לצאת למסע כזה. אך כשהתובנות צומחות בתוכך, עמוק מבפנים, מהאמת של האמת, אי אפשר כבר לעצור אותן.

ומי שמתחיל במסע המופלא הזה ובאמת מניח לעבר ומסתכל קדימה, לומד בכל יום משהו חדש על עצמו ועל החיים. קוראים לזה צמיחה אישית, קוראים לזה אומץ ונחישות, קוראים לזה לקום ולהיות.

****

קומי תהיי – סיפורן של נשים רגילות לגמרי.

מופיעות: אלמה צ’לרו, חן אטלס, יפעת רביד, מזל שאול, עירית שובל ורדי, רחלה וייס

בימוי: אסף שלמה

הצגה נוספת ב 01.11.16 בהבימה.

 

* צילומים: יעל ששון גלאובר – מתוך המופע.

עוד מהבלוג של יעל ששון גלאובר

תצוגה מקדימה

המעצבת שעיצבה את חייה

כשנתבקשתי לחשוב על מישהי שעשתה את זה, מישהי שפרצה אל מחוץ לגבולות הקופסה, בנתה והקימה עסק מצליח, לבדה, בעשר אצבעותיה, ישר חשבתי על חברתי צביה וילציק. צביה ואני חברות מילדות, ואף שהיא טוענת שרבתי איתה בגן ולא רציתי לשחק...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"מת על החיים", תיאטרון הסימטה. "כל אדם מת, לא כל אדם באמת חי".

"מת על החיים". תיאטרון הסימטה. קומדיה שזכתה בפסטיבל "אביב היצירה" האחרון, מאת רוני נוימן, בבימויו של שלום שמואלוב. "כל אדם מת, לא כל אדם באמת חי". (וויליאם וולאס). חשבתי על משפט זה עם תחילתה של ההצגה, בזמן שצפיתי בגיבור המחזה,...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"חלום ליל קיץ" / אנסמבל אספמיה / דליה שימקו

חלום ליל קיץ בליל אפריל קריר יפו "היפה בלילות" יפה בכל מצב ובכל עונה, ובעיניי הייתה יפה מכל באחד מלילות חודש אפריל עת צפיתי במחזה הרומנטי והמופלא מאת וויליאם שייקספיר "חלום ליל קיץ", בבימויה המושלם והמצחיק של דליה שימקו....

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה