הבלוג של יעל אדרי

לגדול מתוך צמיחה

אמא לארבעה, גננת ותיקה, מדריכת הורים, מנחת NLP, בוחרת כל יום לחיות מתוך עוצמה ואושר

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאוגוסט 2016

עומדת מול הגבעה השרופה שכבר החלה להתכסות בעשב. במה אנחנו מכסים את השרוף שלנו? במה שהיינו או במה שנרצה להיות?

07/01/2017

עומדת מול הגבעה שלא מזמן נשרפה. עבר רק חודש וכבר הטבע החזק מהכל והגשם שיורד, מרטיב, משקה ונותן כוח לאדמה. האדמה החזקה והטובה,שמקבלת אליה את הגשם, נותנת לו להיכנס לתוכה, להרטיב אותה ובעזרתו מצמיחה עשבוני דשא קטנים, ירוקים ורעננים כמו שמיכת פיקניק ירוקה. כאילו לא קרה כלום, רק לפני חודש נשרפה הגבעה וכבר האדמה כיסתה את עצמה בדשא ירוק, ואת השרוף, כבר בקושי רואים.

yael1

עומדת מול הגבעה ופתאום אני ילדה קטנה  שהולכת עם אבא שלה לאסוף פטריות אחרי הגשם. ילדה עם מגפיים אדומים ומעיל אדום, מחזיקה דלי כתום, גדול וריק ומקווה למלא אותו בשלל. הולכת ומביטה בתלמים של השדה שכבר הצמיחו את גבעולי החיטה הרכים. האדמה רטובה, רכה וטובה. לכל תלולית קטנה שבין התלמים אני רצה כדי לגלות האם מתחבאת שם פטרייה. לגלות פטרייה בתוך האדמה ,זה כמו למצוא אוצר. זה כמו יהלום של האדמה. כאילו האדמה והגשם יצרו את הפטרייה הזו עבורי.  אני מצאתי רק פטריות אחדות, אך אבא שלי מצא המון. היינו חוזרים עם המון בוץ ועם דלי מלא פטריות. בבית אבא הכין לנו מרק עם תפוחי אדמה, פטריות, פלפל שחור ומלח. לכל לגימה במרק ולכל נגיסה בפטרייה היה טעם של אדמה ושל הטיול בשדות שסביב הבית שלי. שם , בין הרגבים האלה, אני גדלתי ומשם צמחתי.

yael
עומדת מול הגבעה וחושבת, כל כך מהר אנו חוזרים לעצמנו. אך האם אנו חוזרים למה שהיינו או למה שאנחנו רוצים להיות? האם אנחנו נכסה את השרוף שלנו ונהיה אחרים ממה שהיינו? מה אנחנו רוצים להיות? לאן אנחנו רוצים ללכת?

בימים האחרונים הקפדתי לדבר רק במשפטים של העצמה אל הילדים בגן שבו אני עובדת. כמובן שעלי זה ישר השפיעה לטובה. כאשר אנחנו מדברים בצורה גבוהה ולא מתיילדת או מזלזלת זה משפיע גם עלינו ועל התודעה שלנו. ההתנהגות שלנו אחרת וכל הסביבה שונה. אך מה שיותר מדהים בעייני, זה מה שקרה לילדים.

למשל, ילד שהתיישב בשולחן הציור וצייר, ניגשתי אליו ואמרתי לו שאני גאה ברצינות שבה הוא יושב ומצייר והוא יכול להיות גאה בעצמו על כך. וכך אמרתי על כל דבר. ילד שבנה לפי דגם, או שיתף חבר במשחק, או התאפק ולמרות הכעס לא פירק בניה של אחר וכ”ו. כבר בסוף היום, ניגש אלי אחד הילדים עם הציור שצייר וביקש שארשום : “אני גאה בעצמי”.  בעייני זה מדהים שבזמן כה קצר, רק עם המילים הנכונות הילד יכול להגיד על עצמו שהוא גאה בו. עם זה הוא יכול להתחיל לצעוד בעולם, זה המון. יחד עם זאת, צריך לחזק את זה. אם נדע לכסות את מה ששרוף אצלנו על ידי משפטים של העצמה, יצמח דשא טוב ועוד המון דברים מדהימים יצמחו שם. אם רק נגיד את המילים הנכונות.

אם נדע לתת את גשם המילים במידה ובעוצמה הנכונים  עבורנו ועבור הילד, הוא יצליח להצמיח את עצמו. כמו שהאדמה לא יכולה להצמיח כלום בלי הגשם ולגשם אין משמעות בלי האדמה. יותר מידיי גשם או חזק מידיי, האדמה לא תוכל לקלוט את כל הגשם ואם יש פחות מידיי היא נשארת יבשה ולא מצמיחה דבר. צריך מידה נכונה. זה כל הסוד

yael2

 

yael3

עוד מהבלוג של יעל אדרי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

לגדול מתוך צמיחה

החלטתי לקפוץ למים או לעוף לשמיים (שניהם מבהילים מבחינתי באותה מידה), ולכתוב את הבלוג שלי.  עברו לי המון מילים בראש ולא החלטתי במה להתחיל. אתחיל בסיפור : באחד הלילות, כשנהגתי, ערפל כבד כיסה את הכביש. לא ראו כלום. הצלחתי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה