הבלוג של יעל כהן מרדכי

יעל כהן מרדכי יועצת זוגית מוסמכת

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות... +עוד

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות בקליניקה וגם בסקייפ. ונהנית מאוד מכתיבה, מהעברת הרצאות ומקיום סדנאות.

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מפברואר 2017

שנבזבז זמן על ניסיון לתקן או שעדיף לחתוך ולהתקדם לדבר הבא?

08/06/2017

divorce

לפני הכל, שאלה קטנה. מתי בפעם האחרונה לקחתם נעל לתיקון אצל הסנדלר? מה אנשים עושים בימינו כשהנעל כבר לא מה שהייתה? בגדול, רובנו פשוט זורקים אותה לפח או תורמים אותה וקונים נעל חדשה. אנחנו חיים בעידן של צרכנות די מטורפת ובתקופה כזו שבה הכל צריך להיות זמין, מהיר ולתפקד על 100%. וכשלא כך, מעיפים ומשיגים חדש.

להחליף את הבטריה
נראה שהתפישה הזו, חלחלה לנו מעט גם לעולם הזוגיות. נראה שאנשים היום מבקשים לעצמם זוגיות טובה ומתפקדת. עד כאן לגיטימי ונחמד. הצרה מתחילה כשהזוגיות הזו מתחילה לקרטע או לשעמם או לעשות צרות אחרות. חלק “סוחבים” זוגיות מקרטעת ומעבירים שנים וחיים בפשרה מסוימת. אחרים מחליטים שזה לא עובד ומחליטים להתגרש. ויש חלק מסוים שמבין שלפני שמפרקים את החבילה, צריך לנסות לתקן אותה. לפני שזורקים לפח משהו טוב, צריך לוודא שהוא באמת כבר לא עובד וחסר ערך לחלוטין. כי לפעמים, ממש כמו בחפצים הטובים שאנחנו נפטרים מהם, צריך רק להחליף את הבטריה, לחזק איזה בורג. ובזוגיות עצמה, צריך לעבוד על התקשורת, לחזק ולחדש את החברות, לראות שוב אחד את השני, באמת, כפי שהיה בעבר. כמובן שהדברים הרבה יותר מורכבים מזה. וישנם התנהגויות ואירועים שקשה מאוד לסבול או לעבור עליהם לסדר היום. וכמובן שלא כל מערכת יחסים ניתן להציל, אבל אם לא באמת ניסינו, אין לנו דרך לדעת. גירושין זה דבר מורכב. זה לקחת משפחה ולפרק אותה. לפרק לילדים את הבית. לפרק את החלום לכולם. צריך לדעת שעשינו מה שאפשר כדי להרוויח את המקום הזה של להתגרש.

ייעוץ? וואלה, לא חשבנו על זה!
לפני כמה ימים שוחחתי בטלפון עם חברה טובה שגרה באזור המרכז, אמא לשלושה ילדים. היא סיפרה לי שלאחרונה יש אצלם בשכונה לא מעט זוגות שמתגרשים או שלקראת גירושין. הופתעתי מעט כי אני מודה שבסביבה שלי פחות יוצא לי לשמוע על כך ושאלתי אותה: “מה, הם ניסו ללכת לייעוץ וזה לא עבד?”. והיא השיבה: “ייעוץ? לא נראה לי שמישהו שם חשב על זה”. התעקשתי: “את אומרת לי שאנשים מוכנים לפרק בית ומשפחה מבלי שהם ניסו קודם לעבוד על הדברים באמת ולתת לעצמם צ’אנס?”
ואז הבנתי שהופתעתי משום שאני נתקלת באותם זוגות שכן עושים את הצעד הזה, שמגיעים אליי לקליניקה ואומרים “זהו, הבנו שאנחנו חייבים שינוי או שזה פשוט לא יעבוד ונאלץ להיפרד”. הבנתי שאני, מתוקף תפקידי כיועצת זוגית, פוגשת באותם הזוגות שהבינו שיש להם ארבע אפשרויות על הפרק: להישאר יחד בטוב; להישאר יחד ברע; להיפרד בטוב; או להיפרד ברע. הסיפור הזה מסתבך לעיתים כשצד אחד בוחר באפשרות אחת ואילו הצד השני בוחר באפשרות אחרת. אך גם אז, אחד הצדדים או שניהם יכולים להסתייע באנשי מקצוע כדי לעשות עבודה, לעבור תהליך ולקבל כלים שיסייעו להם להתמודד עם המצב.

שניפרד?

ואם כבר התקבלה ההחלטה להיפרד, אז נשאלת שאלת האיך? בטוב או ברע? גם כאן לא תמיד תהיה תמימות דעים. לעיתים אחד הצדדים עושה כל שביכולתו, אולי אף בעידוד עורכי דין מסוימים, להיפרד ברע. ישנם כל כך הרבה מקרים וכל אחד מהם כמובן עומד בפני עצמו והוא יחיד ומיוחד. אבל אם נבחן לרגע את הסטטיסטיקה שמתעלמת מייחודיות המקרים, נבין שאנחנו חיים בחברה שמתגרשים ונפרדים בה לא מעט. לאור העובדה שישנם זוגות שמתגרשים וחוזרים לאחר מכן זה לזו, אולי אפשר להסיק שכדאי להגיע בשלים באמת להחלטה הזו של פירוק החבילה ולדעת שניסינו הכל. שבעוד כמה שנים כשהילדים שלנו יגדלו וישאלו אותנו “אמא, אבא, עשיתם הכל כדי לנסות ולמנוע את הגירושין?” נוכל להשיב בחיוב.

אם עולה בך מחשבה או התלבטות לגבי הזוגיות או ההתפתחות האישית שלך, אני מזמינה אותך להתקשר אליי לשיחת ייעוץ ללא תשלום: 0545250268.  כי מגיע לך להיות מאושרת.

יעל כהן מרדכי ~  יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה. כותבת, מרצה ומנחת סדנאות.

Logo

עוד מהבלוג של יעל כהן מרדכי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"חתונה ממבט ראשון": מי יישאר יחד ומי ייפרד?

בפרומו שמשודר שוב ושוב בימים האחרונים נראה שמנסים לבלבל אותנו ובעיקר, ליצור מתח לקראת פרק סיום העונה. אז מי ייפרד ומי יישאר יחד? טוב, אנחנו לא באמת רוצים לנסות לחזות מה יקרה בפרק הפרידה, הרי הנבואה ניתנה לשוטים, אבל בואו...

תצוגה מקדימה

מהו סוד הזוגיות של הזוגות ה"מוזרים" האלה שחיים יחד כל כך הרבה שנים?

מה ההבדל בין מדיח כלים לבין זוגיות? בואו נדבר רגע על מכשירי חשמל שמתקלקלים, מה שלצערנו קורה לכולנו. תכף גם תבינו כיצד הם קשורים לזוגיות. אם יצא לכם להזמין איש מקצוע לתקן מכשיר חשמלי ישן, הוא בוודאי התפעל ממנו ואמר לכם "היום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה