הבלוג של יעל כהן מרדכי

יעל כהן מרדכי יועצת זוגית מוסמכת

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות... +עוד

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות בקליניקה וגם בסקייפ. ונהנית מאוד מכתיבה, מהעברת הרצאות ומקיום סדנאות.

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מפברואר 2017

אם נתייחס לזוגיות שלנו כאל חשבון הפקדות, מה מצב החשבון שלנו באמת? וכיצד אפשר לעבור ממינוס לפלוס?

02/02/2017

השבוע בתי הקטנה התאכזבה שאינה יכולה להתלוות לאחותה הגדולה למסיבת יום הולדת של חברה. הסברתי לה שהמסיבה היא רק לחברים מהגן ושהאחים והאחיות לא יכולים להשתתף. האכזבה על פניה הייתה ניכרת ורציתי מאוד לשפר את הרגשתה. באותו רגע נזכרתי בכך שמספר ימים קודם לכן היא ביקשה ממני לאפות איתה עוגיות. “רוצה שנאפה יחד עוגיות?” שאלתי, והיא השיבה “רק שתינו?” בשמחה וקפצה על ההצעה. חזרנו הביתה ואפינו יחד עוגיות, אבל לא סתם עוגיות, אלא עוגיות טחינה ובהמשך אבהיר את החשיבות.

IMG_20170124_122141510 (3)

אך קודם אני רוצה להציג בפניכם נושא שמשפיע על הזוגיות של כולנו: חשבון ההפקדות שלנו. בדיוק כמו שיש לנו חשבון בנק שבו הפקדות ומשיכות, כך גם בזוגיות. כפי שאנו בוחנים את מצב חשבון הבנק שלנו ובעיקר כמה כסף יש בו, כך גם בחשבון ההפקדות הזוגי, עלינו לבחון את מה שיש לנו כזוג. בחשבון הבנק, ככל שיש לנו יותר כסף, אם צריך לתקן או לשפץ משהו דחוף, זה לא נורא, השמיים לא נפלו. אומנם זה לא נעים, אבל יש פלוס בחשבון ואפשר להשתמש ביתרה לטובת מה שצריך. אך מה קורה לחשבון הזוגי שלנו אם פתאום יש משבר או ריב גדול? האם אנחנו בפלוס? האם נשרוד את המשבר או שנתחיל לגרד את קרקעית החשבון ונשאל “מי צריך את זה בכלל?”

אנחנו ביתרה או במינוס?

השלב הראשון הוא להתבונן בחשבון הזוגי ולהבין מה מצב החשבון ומה היתרה. עד כמה אנחנו מפרגנים זה לזו, מכירים תודה, מחבקים, משתפים, מחייכים, מגלים רגישות. לצד זאת לבחון גם מה אנחנו עושים למען בן או בת הזוג שלנו, מכינים זה לזו מאכלים אהובים, קונים מתנה, מפתיעים בבילוי מועדף ועוד. כדאי להתבונן ולשאול את עצמכם: האם אני מרגיש/ה שהחשבון שלי בפלוס כרגע ובמקרה שתהיה משיכה גדולה בדמות משבר, מחלוקת או ריב הקשר לא ייקלע ל’מינוס’? כי הרי כשאנחנו במינוס המצב גורם ללחצים ולמתחים שמזיקים לזוגיות וכמובן מזיקים לנו ברמה האישית.

כדאי גם לחשוב על ההתנהלות של כל אחד מבני הזוג, האם אתם יודעים כיצד להתנהל בחשבון והאם אתם זוכרים גם לבצע הפקדות ולא רק למשוך עוד ועוד? כדאי לשאול את השאלות האמיצות: האם אני מתנהל/ת נכון בזוגיות הזו? כי במידה ולא ובסופו של דבר תחליטו לסיים את הזוגיות, כשתתחילו זוגיות חדשה, מהר מאוד אותם ליקויים יצופו אל פני השטח.

כיצד תפקידו נכון לחשבון הזוגיות שלכם?

מה נחשב כהפקדה?

פעמים רבות, גם כשאנחנו קונים מתנת יום הולדת, אנחנו קונים מה שאנחנו היינו רוצים שייקנו לנו או מפתיעים באופן שבו אנחנו היינו רוצים שיפתיעו אותנו. אך חשוב להבין שעל מנת שההפקדות אכן ייקלטו בחשבון ההפקדות, הן צריכות להתקבל כהפקדה על ידי הצד השני. כלומר, אני יכול/ה לפנק את בן/ בת הזוג במתנות, בהפתעות או ביציאות למסעדות מושקעות, בשעה שמה שבן/ בת הזוג היו רוצים באמת הוא לקבל יותר חום, פרגון והקשבה. כך שחשוב לשמור על תקשורת טובה ופתוחה ולא להתבייש לשאול על מנת לוודא שאתם אכן מפקידים נכון.

גלו אחריות
“אני לא אומר תודה, על מה כבר אני צריך להגיד לה תודה”
“אני לא טיפוס מפרגן, מה לעשות, זה אני, שתתמודד”
“עד שהוא לא מפקיד משהו, גם אני לא מפקידה!”
ייתכן ותמצאו את עצמכם או את בן/ בת הזוג שלכם באחת הדוגמאות או בשלושתן. הבעיה היא שהאמירות והמחשבות האלה מכניסות את הזוגיות שלכם למינוס משמעותי. כדאי לשחרר את תחושת ה”צודק/ת” ולעבור לתפקיד ה”חכם/ה”. במקום שבו אף אחד מכם לא מתאמץ להפקיד, גלו אחריות והפקידו ראשונים, מאחר שהחשבון כולל פעמים רבות גם את הילדים שלכם. מומלץ להפקיד אפילו מספר הפקדות רצופות עד שבן/ בת הזוג שלכם יתחילו להפקיד גם כן. כמובן שלאורך זמן חשוב ששני בני הזוג יפקידו, אחרת הצד המפקיד יישחק ויאבד רצון להמשיך. ישנם מקרים בהם אחד הצדדים שוקל את סגירת החשבון ולכן מסרב להשקיע בו וזו כבר בעיה שכדאי לטפל בה ברצינות.

מה אם באופן זמני אני לא פנוי/ה להפקיד?

לעיתים קורה מצב שבו אחד מבני הזוג לא פנוי להפקיד מאחר שהוא נמצא תחת לחץ יוצא דופן בעבודה, או משום שהוא חווה אובדן של אדם יקר או משום שהיא לאחר לידה ומתקשה לבצע הפקדות. כאן נכנסת חשיבות מצב החשבון שלכם. במידה והוא בפלוס סביר, גם אם לתקופה מסוימת נבצר מאחד הצדדים להפקיד, אתם לא תגיעו למינוס. זאת בשעה שהצד השני שכן מסוגל להפקיד, יגלה הבנה למצב ויבין שמדובר בתקופה מוגבלת בזמן ויוכל להכיל זאת ולהמשיך לבצע את ההפקדות שלו כדי להראות לצד השני שהוא תומך ולצידו.

חשוב לזכור בסיכומו של עניין, חשבון ההפקדות הוא כמו גיגית עם חור. אנחנו מפקידים כל הזמן, אך ישנה נזילה תמידית ועלינו להמשיך להפקיד. כלומר, חשבון ההפקדות צריך להיות באופן קבוע ועקבי בהשקעה ובהשגחה. נשמע מחייב מדי? אנחנו צריכים להשקיע גם בעבודה שלנו וגם ביחסים שלנו עם הילדים ובכלל עם כל גורם אחר. עבור חלקנו ההשקעה בזוגיות היא אוטומאטית וקלה ועבור אחרים היא יכולה להיות מאתגרת ומורכבת יותר. עם עבודה נכונה ומודעת תוכלו לשפר משמעותית את הזוגיות שלכם כשתתחילו לשים לב לנושא ההפקדות. עם זאת, במידה והזוגיות שלכם במצב מורכב יותר ויש כעס, מתח וריחוק שהצטברו, לא תוכלו להסתפק בהפקדות בלבד על מנת לשקם את הזוגיות. במידה ואתם חשים שאתם כבר “חורגים מהמסגרת” כדאי לטפל בזוגיות שלכם ברצינות ולא להסתפק בהפקדות.

הפקדה לשני חשבונות במקביל!

אסיים בעוגיות הטחינה שאפיתי עם בתי הקטנה, שהתאכזבה מכך שלא התאפשר לה להצטרף למסיבת יום הולדת עם אחותה הגדולה. כיצד אפיית העוגיות קשורה לחשבון ההפקדות הזוגי שלי? ובכן, כמה ימים קודם לכן האיש שלי הזכיר שהוא מתגעגע לעוגיות טחינה. חשבתי לעצמי, בתי רוצה לאפות עוגיות והאיש שלי רוצה לאכול עוגיות טחינה. אני יכולה להפקיד כאן במקביל, בפעולה אחת, לשני חשבונות: לחשבון הזוגיות ולחשבון ההורות, ביחסיי עם בתי הקטנה. ביליתי זמן איכות בלעדי עם בתי ובנוסף מילאתי קופסא ענקית בעוגיות טחינה אהובות לאיש שלי. להבא אני רק צריכה לזכור להוסיף עוד קצת סוכר.

o בהשראת החוויה הדיאלוגית/ נוגה בר

אם עולה בך מחשבה או התלבטות לגבי הזוגיות או ההתפתחות האישית שלך, אני מזמינה אותך להתקשר אליי לשיחת ייעוץ ללא תשלום: 0545250268.  כי מגיע לך להיות מאושרת.

יעל כהן מרדכי ~  יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה. כותבת, מרצה ומנחת סדנאות.

עוד מהבלוג של יעל כהן מרדכי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"חתונה ממבט ראשון": מי יישאר יחד ומי ייפרד?

בפרומו שמשודר שוב ושוב בימים האחרונים נראה שמנסים לבלבל אותנו ובעיקר, ליצור מתח לקראת פרק סיום העונה. אז מי ייפרד ומי יישאר יחד? טוב, אנחנו לא באמת רוצים לנסות לחזות מה יקרה בפרק הפרידה, הרי הנבואה ניתנה לשוטים, אבל בואו...

תצוגה מקדימה

הילד/ה במצוקה, איך נוכל לסייע?

                   הבוקר ליויתי את בתי לגן, אך כשהגענו נזכרה הקטנה כי שכחה את בקבוק המים האהוב שלה בצהרון והחלה לבכות. כאמא ניצבו בפניי מספר אפשרויות תגובה, כפי שניצבות...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה