הבלוג של יעל כהן מרדכי

יעל כהן מרדכי יועצת זוגית מוסמכת

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות... +עוד

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות בקליניקה וגם בסקייפ. ונהנית מאוד מכתיבה, מהעברת הרצאות ומקיום סדנאות.

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מפברואר 2017

אין סיבה שנמשיך למנוע מעצמנו חוויות ואירועים מיוחדים כנשים ונעביר הלאה לבנותינו את המסר שהן צריכות לשבת בצד, במקום לקפוץ למים, תרתי משמע!

20/06/2018

הקיץ כבר כאן ועבור האמהות שבינינו, גם הרצון של הילדים שלנו לבלות בים ובבריכה. חגיגות סוף השנה במסגרות השונות של הילדים מזמנות אף הן לעיתים חגיגות סיום ב…. ים! וחלק מאיתנו חושבות “בדיוק מה שחסר לי, להיכנס לבגד ים ליד כל הורי הגן”. אז מה עושות? נזכרתי שבאחת מהחגיגות האלה בגן של בתי הקטנה מרבית האמהות כלל לא נכנסו לים והעדיפו להישאר על חוף הים, בבגדיהן. רוב הילדים נכנסו למים יחד עם האבות שלהם. האמהות העדיפו להישאר באזור הנוחות, כלומר באזור הכנת שולחנות הכיבוד.

אז למה אמהות רבות לא מרגישות בנוח להיכנס למים יחד עם הילדים?

האם אנחנו חייבות להיות שלמות עם עצמנו וללבוש ביקיני או בגד ים כדי להיכנס איתם למים? האמת היא שכשאני רואה נשים שלא עונות לאידיאל היופי של ימינו, כלומר, מלאות מדי/ שעירות מדי/ לבנות מדי/ משהו אחר מדי, כלומר “לא בדיוק”, לובשות בגד ים ושמות פס על הכל ועל כולם ומתמקדות רק בהנאה ובכיף שלהן, אני נפעמת. מודה שאני לא שם. לא גדלתי במקום שבו קיבלתי מסרים שלמרות המשקל שלי אני סבבה, להיפך. קיבלתי מהסביבה מסרים שאני צריכה לרדת במשקל וגם של “איזו כוסית תהיי אם רק תרזי”. אז אני אמנם לא “מתעלפת” על עצמי, אבל בין זה לבין הימנעות והסתרה מתקיים עולם שלם של אפשרויות.

האפשרות שבחרתי בה היא ללבוש מה שנוח לי, במקרה שלי בגד ים שלם וטייץ קצר, ולקפוץ למים, תרתי משמע. אני מבלה עם הבנות שלי המון בבריכה ובים ומרשה לעצמי לשחק, להשתולל ולשחות איתן. הבחירה שלי מאפשרת לי כמה דברים במקביל.

יעל כהן מרדכי צילום אלבום פרטי

יעל עם בתה. ללמוד מחדש לקפוץ למים

תיקון אישי עבור עצמי

כילדה וכנערה אני זוכרת שממש לא הרגשתי בנוח להיכנס למים. עד היום אני זוכרת את הפעילות שהייתה לנו עם כל השכבה בתיכון ב”אטרקציה” (זוכרות את המקום?!) ישבתי בצד בתחושת קורבנות וצפיתי מהצד בכולן ובכולם נכנסים למים ועושים חיים. היום אני מרשה לעצמי מה שלא הרשיתי לעצמי בצעירותי. בכלל, אני רואה לעיתים במלתחות נשים מבוגרות עם גוף שמן, מקומט או נפול, מתהלכות להן עירומות לחלוטין מבלי להיות מוטרדות מההקשרים סביבן. איכשהו, דווקא בצעירותנו, כשהגוף עוד צעיר ומתוח, אנחנו מרגישות הכי פחות בנוח. האם ייתכן שככל שהחזה שלנו צונח החיבור שלנו לעצמנו והיכולת לא לדפוק חשבון דווקא עולה?

העברה בין דורית

או במילים פשוטות יותר סינון ובחירה שלי מה לקחת הלאה מאמא שלי ומסבתא שלי ומהסבתא של הסבתא של סבתא שלי ועל מה לוותר. אני זוכרת שאמא שלי לא הייתה נכנסת איתי למים כילדה וזה היה לי חבל. זה זמן איכות וכיף כזה שלא היה לנו יחד. אני כאמא לא רוצה לוותר על זה וגם לא רוצה למנוע את הכיף הזה מבנותיי. עם זאת, אני ממש לא שופטת את האמהות שלנו, שגדלו בזמן קצת אחר, אני לא מגנה ואין לי כתב אישום נגדן, אלא שיש לי רצון להתפתח ולהשתדרג מדור לדור. לדור של ימינו יש מידע, כלים ואנשי מקצוע שלא היו לאמהות שלנו ובטח שלא לסבתות.

יעל כהן מרדכי אלבום פרטי

יעל כהן מרדכי עם בעלה. צילום: אלבום פרטי

דוגמא אישית בריאה לבנותינו

אם נחשוב רגע על אמא שלנו, נזכור שהרבה פעמים היא הייתה מגבילה את עצמה. מנעה מעצמה לאכול דברים מסוימים,  ללבוש דברים מסוימים או לעשות פעילויות מסוימות, כמו להיכנס למים, למשל. חשבי רגע על דימוי הגוף של אמא שלך. האם את זוכרת אותה בבגד ים? האם היא הרגישה בנוח עם עצמה? מבלי לשים לב, אנחנו לעיתים קרובות עושות “קופי-פייסט” מדור לדור.

עכשיו אנחנו כאמהות יכולות לעצור את זה וללמד את בנותינו, לא רק במילים, אלא גם במעשים, שאנחנו לא מונעות מעצמנו, אנחנו לא בעונש, לא יושבות בצד, גם אם אנחנו לא שלמות לחלוטין עם הגוף שלנו, עדיין יש לנו זכות מלאה ליהנות יחד עם הילדים שלנו ועל הדרך גם להעביר להם מסר בריא. כשאני לובשת בגד ים ומה שנוח לי ונכנסת למים, אני משמחת לפחות שתי ילדות במקביל: את הילדה הפנימית שבי שאני מאפשרת לה הנאה וכיף וגם את הילדה שיצאה מרחמי ומשחקת איתי עכשיו במים ונהנית מזמן איכות משותף ומשפחתי.

יעל כהן מרדכי צילום אלבום פרטי

יעל והילדים. לא לוותר לעצמנו. צילום: אלבום פרטי

אמא שלמה לא מושלמת

אנחנו הרבה פעמים רוצות להיות “האמא המושלמת”, אבל אני לא מאמינה ב”מושלם”, כפי שכתבתי גם כאן, ואת זה אני כותבת כמי שבעברה הייתה פרפקציוניסטית להחריד. לא מאמינה ב”זוגיות המושלמת” או ב”הורות המושלמת” או בלהיות “אדם מושלם”, כי אנחנו בני אדם ויש לנו מורכבויות וזה חלק מהיופי שלנו. וגם הזוגיות שלנו וההורות שלנו מורכבות. אפשר לדבר על זוגיות שלמה או על הורות שלמה, על להרגיש שאני משתדלת לעשות הכי נכון וטוב שאני יכולה ומשתדלת שלא לדרוך על אותם המוקשים שההורים שלי דרכו עליהם בהורות שלהם. ללמוד מהעבר ולצעוד אחרת בהווה וגם לקחת בחשבון שבלתי נמנע שאני כאדם וכאמא בוודאי עוד אדרוך על מוקשים אחרים. כי ככה זה.

אין לנו על מה לגנות את עצמנו, כל אחת מאיתנו משתדלת לעשות את ההכי נכון וההכי טוב שהיא מכירה ויודעת. אבל עם מודעות ורצון אנחנו יכולות לעשות, אם נבחר בכך, קצת אחרת. לא רק כדי לתת מענה לילדים שלנו, אלא גם לעצמנו.

מוזמנת להצטרף לקהילה שהקמתי מדברות זוגיות, המיועדת לנשים בלבד.

 יעל כהן מרדכי היא יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה. כותבת, מרצה ומנחת סדנאות.

עוד מהבלוג של יעל כהן מרדכי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

חוכמת המונים או התלהמות המונות?

בקבוצה "מאמאזון" פורסם פוסט שקרא לנשים שמגיבות בפייסבוק לפוסטים של נשים שאינן מכירות, המתייעצות לגבי קשיים בזוגיות, לנהוג באחריות. לטענת הכותבת, תגובות אימפולסיביות ולא אחראיות גורמות לפירוק משפחות. מהר מאוד החל שרשור...

תצוגה מקדימה

נסיך על סוס לבן? שיחכה לי

(function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(d.getElementById(id))return;js=d.createElement(s);js.id=id;js.src='https://embed.playbuzz.com/sdk.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}(document,'script','playbuzz-sdk')); ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה