הבלוג של יעל כהן מרדכי

יעל כהן מרדכי יועצת זוגית מוסמכת

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות... +עוד

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות בקליניקה וגם בסקייפ. ונהנית מאוד מכתיבה, מהעברת הרצאות ומקיום סדנאות.

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מפברואר 2017

בסרט הדוקו “משפחה בשלט רחוק” בוחנת המגישה שי לי שינדלר האם ‘קיבלה את ההחלטה הנכונה, לחזור לארץ עם הילדים בעוד שבעלה נשאר בניו יורק ומבקר כל שבועיים

30/05/2018

שי לי שינדלר, בסרטה הדוקומנטרי “משפחה בשלט רחוק”, על חיי המשפחה והזוגיות שלה, שואלת את עצמה ומשתפת גם אותנו: “האם אני הולכת להרוס את הזוגיות שלי או האם אני הולכת לעשות לה רק טוב?”, זו שאלה קוטבית שלכאורה מאפשרת אחת משתי אפשרויות קיצון, שחור או לבן, כשהתשובה היא כנראה דווקא בגוונים של אפור.

לפני יותר משנתיים שי לי שינדלר ובעלה ליעד עברו יחד עם ילדיהם להתגורר בניו יורק בעקבות הסטראט אפ שליעד אגמון הקים ומנהל. שי לי עזבה כאן בארץ את הקריירה הטלוויזיונית שהיא פיתחה וויתרה למעשה על הגשמתה המקצועית לטובת אחדות המשפחה. כעבור זמן מה, קיבלה שינדלר הצעה מפתה מגיא לרר שהציע לה להנחות עימו את התכנית “הצנרת” המשודרת ב”רשת”. שי לי וליעד החליטו ששי לי תחזור עם הילדים ארצה ושליעד ישהה שבועיים בניו יורק ושבועיים בארץ. השניים קבעו שלושה חודשי ניסיון ועתה שי לי מבקשת לבדוק, לקראת תום תקופת הניסיון, האם כדאי להמשיך בסידור הנוכחי או לשנותו כדי לא להרגיש שהיא עושה טעות ופוגעת במשפחתה. על מנת לקבל החלטה היא מתייעצת עם אנשים שונים כדי לקבל מידע מזוויות שונות.

“אני רוצה לפצח את הדבר הזה. גם לפתח קריירה, גם להיות אמא טובה וגם להיות בת זוג מדהימה”

שי לי שינדלר צילום מסך

מדובר כאן בקושי שחוות אמהות רבות בימינו. ישנה תחושת שצריך להיות סופר וומן ואם אפשר אז על הדרך להיראות כמו דוגמנית על. פעם הלחץ על נשים היה בעיקר סביב האמהות והזוגיות ובימינו נוסף הנושא של פיתוח הקריירה. יש לנו ולעתים גם לסביבה ולחברה שלנו ציפיות מוגזמות. העומס הרגשי שנוצר כתוצאה מהציפיות האלה הוא רב ובאמת עלול לגרום לתסכול. כדאי שנגלה מעט חמלה עצמית ונשחרר את הציפיות והרצון לפרפקציוניזם. אנחנו יכולות להשתדל להיות אמהות טובות ובנות זוג טובות וכן להשתדל לפתח את עצמנו גם מבחינה מקצועית, אבל לא תמיד חייבים להשקיע “פול גז” בכל המישורים במקביל, אחרת אנחנו עלולות להסתכן בכך שנישאר עם מיכל דלק ריק.

אמא מאושרת, אישה מאושרת, אדם מאושר

שי לי שינדלר צילום מסך

השאלה היא האם שי לי יכולה להיות מאושרת באמת גם אם תחליט להתאחד עם ליעד ולחזור לניו יורק ולמשך תקופה מסוימת להקפיא את הקריירה שלה או לחילופין לנסות לפתח משהו מעניין בחו”ל. לפעמים בשנותיהם הראשונות של הילדים ישנן אמהות ואבות שמחליטים לוותר למשך תקופה מסוימת על המימוש המקצועי שלהם לטובת המימוש ההורי שלהם וההשקעה בילדים. במקרים שבהם שני ההורים מחליטים להגשים את עצמם עד הסוף מבחינה מקצועית במקביל, הילדים עלולים לשלם את המחיר. לכן, במשפחות רבות ישנו סידור שמאפשר בשנים מסוימות לאב לפתח את עצמו ובשנים אחרות לאם לפתח את עצמה, לימודית או מקצועית. כך דואגים בכל עת שיהיה הורה שיהווה את העוגן בבית וישקיע את עצמו בעיקר בהורות.

שי לי שינדלר צילום מסך

שי לי מעידה שליעד אומר לה כל הזמן שהוא כל כך שמח שהיא שמחה, וזה נהדר. מה עדיף? להיות יחד עם אישה קורבנית, שצריכה לוותר על החלומות והשאיפות שלה? במצב כזה עלול להיווצר מתח בזוגיות שנובע מכך שהאישה, באופן מודע או לא, צוברת כעס ומאשימה את בן זוגה בויתור שלה ובתחושות התסכול וההחמצה שלה. במצב כזה בני הזוג יתקשו ליהנות מהביחד וכן עלולים להגיע לפגיעה בזוגיות ואף לפרידה.

התשובה כבר נמצאת שם בפנים

שי לי שינדלר צילום מסך

קשה לא להרגיש שלמה עם משהו, כשהסביבה מערערת אותך, אבל לפעמים צריך למסך את הרעש מבחוץ ולהיות קשובה לעצמך כי התשובה שם בפנים, רק צריך לווסת את הרעש מבחוץ כדי לשמוע אותה.

שי לי לכאורה מבולבלת ולא יודעת מה להחליט, אבל נראה שהיא יצאה למסע הזה בעיקר כדי לחזק את מה שהיא רוצה עמוק בפנים וזה להמשיך בסידור הנוכחי ולהישאר בארץ עם ילדיה. איך אפשר לדעת? כשהיא בחרה להתייעץ עם שני המטפלים הזוגיים, היא הביעה התנגדות למטפל שטען שהסידור הזה בעייתי ולעומת זאת היא שמחה והרגישה בנוח עם המטפלת שאמרה שהמצב עובד להרבה זוגות. כשהבחירה קיימת מבפנים, השיחות שלנו עם גורמים שונים והתגובות שלנו לעמדות שלהם יכולות להצביע על הרצון האמיתי הפנימי שלנו.

ישנן משפחות שההרפתקאה הזו עלולה לפרק ומצד שני ישנן משפחות רבות שמתפרקות גם כשהן חיות יחד. התקופה הזמנית הזו עשויה גם להצמיח ולחזק. כל מקרה לגופו ואי אפשר לעשות הכללות בתחום הזה. גם כשמדברים על כך שלכאורה נוח יותר לבגוד כשמנהלים זוגיות בשלט רחוק זה לא מדויק מאחר  שישנם לא מעט בני זוג שבוגדים גם כשהם נמצאים תחת קורת גג משותפת וקרובה עם בני זוגם.

אומנם שי לי וליעד רחוקים, אך שניהם מאושרים ומגשימים את עצמם והסידור הזה הוא זמני בסופו של דבר. לפעמים מוטב להתרחק מעט גאוגרפית ולהיות קרובים רגשית, מאשר להיות קרובים ג”ג אך רחוקים רגשית.

מוזמנת להצטרף אלינו לקהילה מדברות זוגיות, המיועדת לנשים בלבד.

יעל כהן מרדכי היא יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה. כותבת, מרצה ומנחת סדנאות.

עוד מהבלוג של יעל כהן מרדכי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...