הבלוג של יעל כהן מרדכי

יעל כהן מרדכי יועצת זוגית מוסמכת

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות... +עוד

יועצת ומאמנת לזוגיות בריאה. מחזירה את הצבע הורוד ללב :) ומאמינה שעם מודעות וחיבור פנימי נוכל להגשים כל מה שנבחר. עובדת עם יחידים ועם זוגות המעוניינים לשפר את היחסים עם עצמם, עם בני הזוג ובכלל עם הסביבה. מקיימת פגישות בקליניקה וגם בסקייפ. ונהנית מאוד מכתיבה, מהעברת הרצאות ומקיום סדנאות.

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מפברואר 2017

חזרתי מחתונה אבל לא סתם אלא חתונה של גיסתי. ולא סתם חתונה של גיסתי, אלא כזו שהתקיימה במקום הכי לא שגרתי ומפתיע שאפשר לחשוב עליו: היכן שהמוות והחיים נפגשים לחגיגה יוצאת דופן

27/12/2017

הזוג הצעיר בזוגיות מצוינת כבר מספר שנים ובשלוש השנים האחרונות הם התגוררו יחד בארה”ב. מדובר בזוג גאונים, בוגרי הטכניון, שטסו כדי להתפתח מקצועית ולימודית בחו”ל. אלעד החתן סיים פוסט דוקטורט באוניברסיטת הרווארד (גאון כבר אמרנו?) והכלה הטרייה, יעל, פיתחה את הקריירה שלה באחד ממקומות העבודה הנחשקים בעולם: Google. הם תכננו בכל מקרה לחזור לארץ בקרוב וגם היה להם ברור שהם זוג לחיים. על חתונה במובן המקובל הם לא בהכרח היו לחוצים, אולי בשביל המשפחה.

מה שטרף את כל הקלפים והתכניות היה העובדה שסבתה האהובה של יעל, “באבי”, (שהיא גם הסבתא של האיש שלי) חלתה ולאחרונה חלה התדרדרות במצבה שאלצה להעבירה להוספיס לחולים סופניים. יעל, שקשורה מאוד לסבתה, זכרה וידעה שסבתא שלה תמיד רצתה לזכות לראותה מתחתנת.

Babi

(צילום: גילי טמבה)

חתונה מעכשיו לעכשיו

בתוך מספר ימים יעל ואלעד קנו כרטיסי טיסה חזרה לארץ והחליטו לארגן חתונה מיידית, בתקווה שהסבתא תחזיק מעמד ותוכל להשתתף. והאמת, זה לא היה ברור מאליו. אך הבעיה הייתה שלא ניתן להוציא את הסבתא מההוספיס, לכן הוחלט לקיים את החתונה בתוך ההסופיס! בלובי ממש. כולם התגייסו לטובת ההפקה וממש בתוך מספר ימים הצליחו להפיק חתונה שלמה. החתונה הייתה כל כך מיידית שאפילו שיר כניסה לחופה לא תוכנן מראש וגם לא המילים שיחליפו החתן והכלה ביניהם מתחת לחופה. גם כאן הייתה ספונטניות שהעצימה את האירוע ואת המילים וריגשה עוד יותר, הכל זרם בטבעיות מדהימה.

גם אנחנו לקחנו חלק צנוע בהפקה ואספנו בדרך לחתונה את עוגת החתונה מהמאפייה. בנוסף, הבאתי ליעל עליונית שתתכסה בה במהלך החופה. הדהים אותי לחשוב כיצד הכל וכולם הסתדרו ושיתפו פעולה כדי להקל, הכל זרם באופן נדיר. הרי אנחנו יודעים כמה תקלות ובלת”מים עלולים להיות באירועים מהסוג הזה. אפילו העליונית שלי התאימה בול לשמלה שיעל לבשה. סיפרתי לה לאחר החתונה, שרציתי לתרום לגמ”ח את העליונית הזו, אך פשוט לא יצא לי, כאילו שכל השנים האלה היא פשוט שכבה בארון והמתינה בידיעה שקטה לחתונה המיוחדת של יעל ואלעד.

רוח ההתנדבות והחברות בולטת באירועים כאלה

ההוספיס עצמו שמח לשתף פעולה ואפשר את השימוש במקום, הקייטרינג היה מושלם, האח של החתן דאג להגברה ואפילו מוסיקה הייתה. הדודה של החתן תיעדה כצלמת את החתונה כולה ובעיקר ההורים טרחו וניצחו על ההפקה. אבל מה שהדהים אותי לראות יותר מכל הוא את שני הנגנים שניגנו בחתונה. האמת שאפילו הופתעתי כשראיתי אותם. לא ידעתי למה לצפות כי בכל זאת, חתונה בהוספיס זה מעין אירוע סוריאליסטי ושילוב כזה שעטנזי של חגיגת החיים מחד וסיומם הטראגי והמדכא מנגד. זה מפגש כמעט בלתי אפשרי. הנגנים ששרו וניגנו על גיטרה וכינור לא סתם נשכרו לצורך האירוע, אלא שמסתבר שהם נגנים מתנדבים מעמותת חברות שמגיעים בקביעות להוספיס על מנת לנגן לחולים השוהים שם ולהנעים את זמנם. כשהנגנים שמעו על החתונה בהוספיס, הם רצו להשתתף ולנגן בחתונה בהתנדבות. גם מייסדת העמותה, רחל אטון, שהקימה אותה לאחר שבתה בת ה-11.5 נפטרה, השתתפה בחתונה. האמת, הייתי בטוחה שהיא מהמשפחה של החתן בגלל שהייתה כל כך נרגשת ומעורבת.

יעל ואלעד צילום: אלבום משפחתי

(צילום: גילי טמבה)

מסיבת חתונה של תחילת החיים ומסיבת פרידה של סיומם

היה משהו כל כך מרחיב את הלב ואת הנשמה באירוע כולו. במחווה העצומה הזו של הזוג הצעיר שהשקיע כל כך על מנת לאפשר לסבתא היקרה הזו להגשים את משאלתה האחרונה בעולם הזה ולהיות חלק מהחתונה. זו הייתה חגיגה שאיחדה את המשפחה ואפשרה לסבתא לכנס סביבה את הילדים שלה, שחלקם הגיעו ממדינות רחוקות, את נכדיה ואת ניניה. מצד אחד זו מסיבת חתונה מדהימה שמסמלת את תחילת חיי הנישואין המשותפים של הזוג הצעיר ומצד שני זו מסיבת סיום מפוארת של חיים שלמים שהסבתא והסבא בנו יחד. האהבה הגדולה שסבתא באבי השקיעה בנכדים שלה חזרה אליה ובענק. מחווה כזו לא עושים לכל סבתא, היא באמת מדהימה וחיובית ומה שמדהים עוד יותר הוא שהיא גם צלולה לחלוטין. אמנם הגוף שלה במצב קשה, אך היא ידעה בבירור היכן היא נמצאת ומה קורה סביבה וכל כך שמחה להיות חלק מזה. לאחר החתונה, כשעלינו לחדרה לומר לה שלום, היא אמרה לי שהייתה חתונה יפה ושיעל הייתה כלה כל כך יפה. היא התקשתה לדבר, אך ידעה בדיוק מה היא אומרת. היא הייתה שם, לגמרי.

רחוקים מיחסי הציבור וקרובים ללב

ומשהו אחרון לסיום, יעל ואלעד הם זוג מקסים, הם אנשים טובי לב ויוצאי דופן. הם לא כל כך הרגישו בנוח עם הפרסום והחשיפה שהם קיבלו והם עשו את החתונה הזו רק כדי לשמח את הסבתא שלהם. ביקשתי אישור מיעל לכתוב על כך כי בעיניי זה סיפור כל כך יפה על אהבה ועל תקווה ועל התחדשות. זו מחווה נדירה שמראה שגם במקומות החשוכים ביותר של ההוספיסים יש חיים ויש אהבה ויש דרך לחגוג אותם יחד. ויש עמותות ומתנדבים ואחוה כזו טובה ונדירה שמרגשת ומאפשרת לנו לדעת, שלצד הקושי, הכאב והרוע שיש בעולם, יש גם את הדברים ואת האנשים שנותנים קונטרה ומרחיבים את הלב.

יעל כהן מרדכי היא יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה. כותבת, מרצה ומנחת סדנאות.

עוד מהבלוג של יעל כהן מרדכי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"חתונה ממבט ראשון": מי יישאר יחד ומי ייפרד?

בפרומו שמשודר שוב ושוב בימים האחרונים נראה שמנסים לבלבל אותנו ובעיקר, ליצור מתח לקראת פרק סיום העונה. אז מי ייפרד ומי יישאר יחד? טוב, אנחנו לא באמת רוצים לנסות לחזות מה יקרה בפרק הפרידה, הרי הנבואה ניתנה לשוטים, אבל בואו...

תצוגה מקדימה

מהו סוד הזוגיות של הזוגות ה"מוזרים" האלה שחיים יחד כל כך הרבה שנים?

מה ההבדל בין מדיח כלים לבין זוגיות? בואו נדבר רגע על מכשירי חשמל שמתקלקלים, מה שלצערנו קורה לכולנו. תכף גם תבינו כיצד הם קשורים לזוגיות. אם יצא לכם להזמין איש מקצוע לתקן מכשיר חשמלי ישן, הוא בוודאי התפעל ממנו ואמר לכם "היום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה