הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 157

החל ממאי 2011

האם יאיר נתניהו מובטל או אלוף הקמפיינים?

11/09/2017

caricaturexl

רבות דיברו על הקריקטורה האנטישמית שפירסם הבן המובטל(?) של ראש הממשלה ועל נועם ההליכותיו בכלל.

גם מי שאינו חובב של ראש הממשלה, חייב להודות שהתנהלותו כלפי חוץ כולה גינוני נימוס ואיפוק (ברשתות החברתיות הוא מהלך לפעמים על הגבול, אבל מי זה ״הוא״ כשמדובר ביצוג וירטואלי?)  וגם רעייתו מתנהגת באופן תרבותי כאשר היא מופיעה בפני הציבור.

ואילו הבן, הוא לא שייך לדור הישן הזה. מה שבדור הקודם נהגו לשמור בבית פנימה הוא מוציא החוצה. הפנים מושפרץ לכל עבר כמו תוכן של פצעון בגרות שמשתחחר לחופשי.

לאט לאט אנחנו מתרגלים למציאות הזאת. מה שהפתיע אותי הפעם, הוא הדרך שהציבור מנתח את היציאה האנטישמית:

 לא, לא אלה שניסו להוכיח שזה בכלל לא אנטישמי.

או אלה שאמרו ״זו לא הנקודה, ילדי תימן, הם התחילו, לשרוף את כולם״, אלה כאן כבר מזמן.

או עלה ששתקו. האב, האם ואלה שלעולם לא יגידו משהו שיכעיס את הצמד.

מה שמרשים ולא לטובה, הוא הניתוח השיווקי של המהלך ואת זה ראיתי משמאל וגם מימין: מנהלי קמפיינים, ״מומחי״ תקשורת ושיווק הסביר מדוע זהו מהלך גאוני או מטופש. האין זה כמו לנתח את הרוטב של מנה מעוף מקולקל? כמו להתפעל מעריץ צמחוני? מהלך כזה מכשיר קמפיין כזה כאילו הוא ככל הקמפיינים.

היו נגיעות כאלה בעבר, ברור. אבל אף אחת מהם לא זכתה לניתוח כזה ולא לשתיקה גורפת של הממשלה של העם היהודי בציון.

העולם הפך ציני מספיק עד כדי שהוא מוכן שוב לספוג פרופגנדה גזענית טהורה כל כך באופן נרחב. פרופוגנדה שאף אחד לא יכול להגיד עליה ״אסור להשוות״, כי היא היא הדבר עצמו. האווירה מוכנה להמשך הקמפיין שבו כל אירוע יהיה קיצוני במעט מקודמו עד שאין לדעת מתי הנקודה המדויקת בו הופך אדם לבהמה. מכירים את התהליך.

השלב הבא בוא יבוא.

 

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

תצוגה מקדימה

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

תצוגה מקדימה

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה