הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 158

החל ממאי 2011

גם אני רוצה שילדי ירצו לנסוע איתי לחו״ל כשיהיו בני 26, אבל…

13/01/2018

*** עדכון: כמה שעות אחרי שפרסמתי את הפוסט התפרסמו הידיעות הראשונות: יאיר לא נוסע. זו החלטה נבונה, חבל שלא יוצאת הצהרה מתאימה לצידה. עדיין מציעה את ההצעה שבסוף הפוסט ומקווה לשמוע את ראש הממשלה מתחיל להתיחס לנושאים המוזכרים ***
-
יָאִיר נוֹסֵעַ לְהֹדּוּ עִם אִמָּא וְאַבָּא  ואני חושבת: איזו משפחתיות יפה, לא כל אחד זוכה להרמוניה כזו. גם אני רוצה שילדי ירצו לנסוע איתי לחו״ל כשיהיו בני 26!
/
יָאִיר נוֹסֵעַ לְהֹדּוּ עִם אִמָּא וְאַבָּא ואני חושבת: אולי בכל זאת בפעם הזאת היה ראוי להפעיל קצת סמכות הורית? התחשבות בסערה הציבורית? הרי גם התגובות שתמכו בו, בסופו של דבר אמרו ״כן, התנהגות מגעילה, אבל…״. האין זה פרוש קצת מרחיק לכת ל”חנוך לנער על-פי דרכו”?
/
אַבָּא לוֹקֵחַ אֶת אִמָּא וְיָאִיר לְהֹדּוּ. המחשבה שאבא נתניהו עשוי להתחשב בסערה הציבורית היא חלום באספמיה: נתניהו לא נוהג לקחת אחריות כלשהי בעקבות ביקורת או להתיחס להטרדות מיניות.  הוא הודף, הוא מסביר שזה נועד ״להפיל״ אותו, זאת אומרת את הממשלה כולה. ואם לשים את הקלפים על השולחן: הוא לא מתיחס להטרדות מיניות נקודה. הוא שתק גם כשהתגלו כאלה בסיעתו, במשרדו, בכנסת. הנשים שסביבו והשרות שלו לא ראו צורך להתיחס לשתיקתו.
השרות?  השרות שקד ורגב, מתי הן בעצמן תמכו במאבק נגד הטרדות או זנות? ואם הן מזועזעות כל כך מ״פרשה יאיר, ההקלטה, עובדי המדינה והחשפניות״ עד כדי בחינת אפשרות לשינויים תחוקתיים, מדוע הן עוצרות בהקלטות? בחוקים מהם הבוס שלהן ירווה נחת?  האם איו עוד דבר מה ששכחנו?
/
הנה הצעה נוספת שאפשר להניח על השולחן עקב הפרשה הזו ובכלל: ילדי ראש הממשלה יסמכו לתקציב המדינה כל עוד הם קטינים. כשיתבגרו, יצאו לחופשי, מחוץ לעין ולכיס הציבורי. זה טוב לכל הצדדים (חוץ מהכיס של אבא). כך, למשל, הטענה שראש הממשלה, בעל המשפחה מלוכדת כל כך, לא ידע מי החברים של הבן שלו גם כשאלה מרוויחים מליארדים מפעולותיו, תהיה קצת יותר אמינה.
שלא יובן אחרת: מפרגנת חופשה משפחתית מהתקציב הפרטי, כמו כולנו, הרחק מהמצלמות.
/
זה כמובן היבט מצומצם מאוד, אחד מני רבים, שאפשר להסיק מהפרשה הזו. נתניהו מצליח פעם אחר פעם לקשור את הביקורת עליו בנסיונות ״להפילו״ ובכך מנטרל ביקורת עליו מתוך המחנה וכל צורך להסיק מסקנות כלשהן, גם אם הן מינוריות כמו להגיד לבן הפוחז: אדוני, לנסיעה הזאת אתה לא נוסע. אף אחד לא ״יפול״ מזה.
/
יָאִיר נוֹסֵעַ לְהֹדּוּ עִם אִמָּא וְאַבָּא  וזה נשמע כמו ״נא באוזן״.
.

כַּפַּיִם.

עִדְכּוּן: אַבָּא וְאִמָּא לֹא לוֹקְחִים אֶת יָאִיר לְהֹדּוּ, הֵם לֹא מַסְבִּירִים לָמָּה אוֹ אִם יִסַּע אִתָּם בַּפְּעָמִים הַבָּאוֹת. יָאִיר יֶלֶד גָּדוֹל וְיָכוֹל לְהִסְתַּדֵּר לְבַד.
-
משפחת נתניהו

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

Thumbnail

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

Thumbnail

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים