הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 158

החל ממאי 2011

כמה באמת כדאי להתלהב מהג׳סטה של הקצאת השער של ניו יורק טיימס לשוברות השתיקה Me Too.

07/12/2017

אז אחרי שגמרנו להתלהב מהעובדה שעל השער של ״אדם השנה״ של טיימס מופיעות נציגות פרויקט #me_too נציין כמה עובדות:

1) זה היה צפוי ומתבקש אחרי שדונאלד טראמפ ״עשה ברוגז״ עם השער הזה. ת׳אכלס, השער הגיע לו, כאדם שהעסיק נונ-סטופ את עמודי החדשות (ואת הסאטיריקנים). אם לא טראמפ, אז פוטין שנוכחותו השקטה מרחפת מעל טראמפ. נזכור גם שהבחירה היא לאו דווקא באדם השנה לחיוב – גם היטלר כיכב על השער הזה (1939) וסטלין זכה בכבוד פעמיים.

2) מאז שמוסד הדף הזה ב-1927, אפשר לספור על אצבעות כף יד אחת את הנשים שזכו לככב על השער שלא כחלק מקבוצה. ב-1975 השער הוקדש ל״האישה האמריקאית״ ומאז, במשך 42 שנים, זכו בכך שתי נשים – אחת נשיאה ואחת קנסלרית. אי אפשר לומר שהשער של 1975 פתח שערים.

3) בשיא סערת המי-טו-מניה פרצה שערוריית רוי מור באלבמה – נערמו עדויות על כך שלמועמד הרפובליקאי לסנט יש עבר מפוקפק של רודף קטינות. ברוח התקופה הממסד הרפובליקאי מיהר להכריז אמון מלא במתלוננות, הקפיר את מימון המועמד הסורר ודרש את פרישתו של מור, הנשיא שתק.
עברו שבועיים. רק שבועיים. הבית הלבן התישר על גירסת ״רק לא דמוקרט ליברלי, מור מכחיש וצריך להקשיב גם לו, הן שקרניות״ והממסד הרפובליקאי החזיר רת המימון ומזמר עכשיו ״לתת לאנשי אלבמה להחליט״. 70% מאנשי אלבמה חושבים שהכל שקרים ושהממסד ושאר אמריקה מתנשאים על הערכים שלהם (מניעת הפלות קודם,  הטרדות מיניות פעם אחרת).

אז יש שער ל-me too וכל הסימנים מעידים שבשבוע הבא יבחר לסנט האמריקאי תוקף קטינות. רק אומרת.

 

Time person of the year

Time person of the year 2017

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

Thumbnail

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

Thumbnail

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים