הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 157

החל ממאי 2011

דונלד ומלאניה טראמפ עולים למטוס הרישמי. גם כאן אישיותו המיוחדת מתפרצת.

20/05/2017

יש כללים ברורים לטקס המקדים ליציאתו של מנהיג העולם החופשי למסע בינלאומי .

הנשיא, נכון לרגע זה מדובר בגבר, לבוש חליפה רשמית כהה צועד מהבית הלבן לכיוון מסוק שממתין על המדשאה, מנועיו פועלים.

לצידו אישתו, לבושה בשמלה מדוגמת (עיתונאים ידושו בבחירות האופנתית מאוחר יותר). הם מנפנפים בידיהם  לקהל שנמצא מחוץ לפריים המצולם, הנשיא לוחץ יד למישהו, זורק מילה לאיש הצוות, עולים בחמש המדרגות ונעלמים בפתח המסוק.

כשהם מגיעים לשדה התעופה, רכב שרד לוקח אותם מהמסוק למרגלות Air Force One, שם נערך טקס דומה, הפעם רב משתתפים.

בתום הטקס הקצר, הנשיא וזוגתו עולים בגרם מדרגות לעבר המטוס הנשואותי. הם יודעים ודאי שמליונים צופים בהם עולים מדרגה אחר מדרגה, גבם לקהל. בקצה גרם המדרגות הם מסתובבים ומנפנפים לקהל. או אז הנשיא נוגע בעדינות במותניה של אישתו ומדריך אותה לתוך המטוס.

למרות כללי הטקס הנוקשים נשאר מרחב פעולה לייצג את אישיותו הספציפית של הנשיא: באופן ההליכה, בהתיחסות לסובבים ולאישתו בפרט.

הנשיא הנוכחי, צרכן תקשורת אובססיבי, ראה ללא ספק את ההשוואות שנעשו בהקשר הזה בינו לבין קודמו, אם כי לא הושפע מהן. כמו גם במעשיו האחרים, לא תמיד קל להבין את המוטיבציה שלו. האם הוא אומר: כזה אני, תתמודדו? האם בעולם ממנו הוא בא, להשאיר את אישתו מאחור זהו אות של עוצמה גברית?

הוא צועד לצד (ליתר דיוק לפני) אישתו השלישית במפגן של חוסר אינטימיות, מקפיד להקדים אותה בלפחות חצי צעד. הם נראים מרוחקים. פניה קפואות רוב הזמן, אולי במתכוון.

הריחוק בולט במיוחד כאשר הנשיא יוצא מכלי תחבורה כלשהו. אז נראה שהוא שוכח מקיומה של אישתו, ממהר להפלט לאור הזרקורים לקראת מי שלא יהיה שמחכה לו בחוץ.

דונלד טראמפ

מדי פעם הוא נוגע במורד מותניה, מגע שנמשך לא יותר משניה ונועד להורות לה לאן לצעוד. הם נעמדים במעלה המדרגות, מקפידים על מרחק נגיעה. ואז מגיע הרגע היחיד בו טרמפ מורה לאישתו לצעוד לפניו – כאשר עוברים בפתח כלי התעופה. ג׳נטלמן.

embedded by Embedded Video

הנשיא ורעייתו מגיעים למטוס המאלכותי. מיד לאחר ההמראה פרצה שערוריה חדשה עקב הדלפה נוספת: הנשיא הכפיש בחדר הסגלגל, מסתבך עם אורחיו הרוסים, את ראש ה-CIA המפוטר והסביר שעכשיו יהיה לו קל יותר בעניין הקשר הרוסי. ניכר שהם אורחים רצויים בלשכתו יותר מאיש כוחות הביטחון המפוטר. עד שתקראו שורות אלה בוודאי תתפרץ פרשה חדשה שתאפיל על זו הקודמת.

embedded by Embedded Video

הנשיא הקודם ורעייתו מגיעים למטוס המאלכותי.

embedded by Embedded Video

עוד המראה שקשה לשכוח, שוב המזרח התיכון.

.

.

 

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

תצוגה מקדימה

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

תצוגה מקדימה

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה