הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 157

החל ממאי 2011

הטרנד החם, אופנה צנועה ומרהיבה, קיבלה את חותם הכשרות של אנה וינטור בשבוע האופנה בניו יורק שהתקיים החודש. אני מדמיינת שזו מחווה להוליווד של שנות החמישים.

22/09/2016

עולם האופנה המוסלמי פורח. מעצבי אופנה רבים נכנסים לתחום עיצוב החיג׳אב, כיסוי הראש הצבעוני המאפשר להם חופש פעולה (לעומת בורקה והניקאב השחורים והשמרנים) ולטראנד החדש – האופנה הצנועה – עדנה. הבגדים מאופיינים בטקסטיל מרהיב: בדים צבעוניים ורכים בשילוב של צבעים אחידים עם דוגמאות גאומטריות המושפעות מאמנות איסלמית מסורתית. העיצובים הצנועים מושפעים מאופנה מערבית במגבלות של מחשופים סגורים, שרוולים ארוכים ושמלות (או מכנסיים רכות ורחבות) באורך מלא.

באיסטנבול התקיים במאי האחרון ״שבוע אופנה הצנועה״ הראשון:

Istanbul fashion week

embedded by Embedded Video

.
עם התמורות האחרונות ברחבי העולם, ההיבט הפוליטי של החיג׳אב הולך ומתעצם. הצרפתים, למשל, בפניקה: תחת ״עקרון הדמוקרטיה החילונית״ הם אוסרים על כיסוי הראש במוסדות חינוך ועל בורקיני בחוף הים. הבורקיני מייצג אף הוא את כיוון הרוח בעולם האופנה המוסלמי, המשלב בין מסורת ובין קידמה:  הבורקיני לא בא להחליף את הביקיני אלא את הרחצה בלבוש מלא ומסורבל.
.
עולם האופנה המערבי לא נשאר אדיש: טרנד האופנה הצנועה הולך ומתרחב מתוך ההכרה שזהו שוק משמעותי וחלקו מבוסס מאוד - גם נשים צנועות הן צרכניות שיק. ליינים של אופנה צנועה נראים במערב זה זמן מה (מ-h&m עד דולצ׳ה גבאנה).
.
בשבוע האופנה האחרון בניו יורק נחגג ניצחון נוסף של הטרנד: תצוגת אופנה של המעצבת האינדונזית אניסה הסיבואן בה כל הדוגמניות צעדו בחיג׳אב. זו הפעם הראשונה שבה נראתה תצוגה מהסוג הזה בפורום כה אקסלוסיבי, המהווה חותמת איכות (והכשר ״נכונות״).  הדוגמניות בתצוגה צעדו בחיג׳אבים של הסיבואן ובחליפות, קימונואים ושמלות תואמות ממשי, קטיפה או ברוקד בגוונים סתוויים מטאלים.
קרדיט - Anniesa Hasibuan during New York Fashion Week: צילום: gettyimages

/

האופנה החיג׳בית קיבלה אם כך חיבוק במכה של עולם האופנה, והיא מרהיבה, נשית ורכה. עושה חשק. לא?
.
fancyline
.
לפני כשנתיים טיילתי באיסטנבול. חלק מהזמן הסתובבתי עם צעיף מכסה ברישול את שערי.
.
10155527_10202711634164967_2989993392380865392_n
.
.
הרגשתי מאוד אלגנטית. אולי כמו שברידג׳יט ג׳ונס הרגישה עד שהצעיף שלה עף ברוח:
.
בריג׳יט ג׳ונס ואודרי הפבורן
.
כמובן שהעדפתי לחשוב על סופיה לורן:
.
sophia+loren
.
מאוחר יותר בקשתי מחברה מוסלמית שתסביר לי איך לקשור והתאמנתי מול המראה.
.
ץ
11046634_10205145823538180_2769723931265529240_n
.
.
טוב נו, ליז טיילור אני לא:
.
Eliabath-Taylor
.
כל זה נאה לכוכבת ההוליוודיות הזוהרות ביותר, מסמל תחכום ואלגנטיות, אז למה לא לנו? אם הבגדים האלו לא היו טעונים פוליטית…הייתי מגוונת בשמחה. כמובן שהייתי שומרת לעצמי את הזכות לג׳ינס וגופיה.
.
.
.
tumblr_mfnujgS9gs1rync6go1_500
.
.
.
fancyline
.
.
בבלוג הזה אני עוסקת מדי פעם בהבטים שונים של החיג׳אב, לפעמים פוליטיים, היסטוריים או עם דגש על זכויות נשים,  הפוסט הזה למשל מתמקד גם בהתמודדות של האופנה אירנית עם מערכת חוק מגבילה (מאופנה מטעם השלטונות, המאופיינת השמרנות כמובן  ועד אופנה שמותחת את הגבולות כמו של המעצבת פארמז אבדולי:
.
a2eyt0wk97p1l6vy7en4

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

תצוגה מקדימה

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

תצוגה מקדימה

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה