הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 158

החל ממאי 2011

מגיע לנו עיתון לנשים חושבות.

10/03/2016

אישה נכנסת לחנות ומבקשת למדוד מכנסיים. המכנסיים קטנים מדי והמידה הגדולה יותר חסרה. המוכרת לא מאבדת את העשתונות ואומרת: ״זו בדיוק המידה שלך, שאני אסביר לך למה?״

כך מתייחס עיתון ״הארץ״ למגדר שלי. תחת איצטלה ליברלית וטענות לחופש הביטוי נושבת רוח שובניסטית מדפי העיתון וקמפייני הפירסומת שלו. נציגי העיתון מסבירים ללקוחות מדוע התחושות שלנו מוטעות, וזה בדיוק העיתון למידתינו. אבל אנחנו הלקוחות החושבות והעיתון הזה קטן לנו.

 

תיראו, יש דברים שאנחנו לא רוצות בעיתון שלנו ושום טור של צפי סער או רויטל מדר לא יאזן אותם: לא רוצות הגדרות אונס בתשבץ, לא רוצות רמיזות שובניסטית ב״נמוך גבוה רע טוב״, לא רוצות מאמרי דיעה המצדיקים אונס (זאת דיעה? ״הצבת מראה״ בתחת שלנו), לא רוצות מדור ספרות מדולל קול נשי.

 במהלך ההיסטוריה סבל המאבק הפמינסטי לא פעם מחוסר שיתוף פעולה של גורמים ליברלים מקבילים, דוגמא  לכך הבאתי בפוסט הקודם, על ארועים שקרו לפני 37 שנים. רק בתקופה האחרונה דנים היסטוריונים האם לחוסר שיתוף הפעולה הזה אין השלכות רחבות יותר על אופיה הליברלי של החברה.

לכאורה עיתון המייצג מלחמה על זכויות אדם אמור להיות הבית הטיבעי של תנועה פמניסטית. מדוע זה לא כך? נראה שבמוקדי הכח יושבים באופן מסורתי אלה שלא מייחסים חשיבות למאבק הספציפי שלנו או אינם מודעים למגבלותיהם. אם תגוייס עורכת למדור ספרות, יתכן ויתגלה  שנשים יודעות בעצם לכתוב לא פחות מגברים. ידוע שעורך המדור עבר תקופה לא פשוטה, ומגיעה לו חופשה, למה שלא ננסה? אולי העורך הראשי זקוק ליועצת?
מר שוקן, אנחנו לא מעוניינות בעיתון נוסף, כלומר נשמח, אבל זה אכן לא ריאלי. אנחנו מקוות שהשערוריה האחרונה לא תהיה קטלנית, ושתמצאו את הדרך להחזיר את הלקוחות. הפעם ידרש כנראה שינוי רדיקאלי לצורך כך.

.

.

הנה רעיון שלא עלה על דעתך: מדוע שהארץ לא יהיה אותו עיתון ליברלי שמגויס גם עבור המאבק של מחצית האוכלוסיה אליה אתה לא שייך? אם הצוות הנוכחי לא מסוגל להוביל שינוי כזה, קחו יעוץ, לא חסרות נשות מקצוע שישמחו לעזור לכם להפוך את הארץ לעיתון ליברלי אמיתי.

לא בושה לבקש עזרה כשצריכים.

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

תצוגה מקדימה

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

תצוגה מקדימה

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה