הבלוג של יעל ברזילי

יעל בפינה

צלמת, כותבת, תושבת חוזרת, נקלטת, מתחבטת, אם, דיסלקטית (סוג של), מעורבת, חוקרת, מחפשת, מתקשרת, אופטימית עד כדי הדחקה. וגם קצת, תסלחו לי על המילה פמיניסטית.

עדכונים:

פוסטים: 157

החל ממאי 2011

כשהילד המופרע של הגן מוביל את הגננת והטרור האנרכיסטי יהודי.

24/12/2015

בגן שלנו יש ילד אחד עם בעיות התנהגות חמורות, הוא אלים מאוד ומרביץ לילדים אחרים.

ההורים שלו הכחישו. בהתחלה הם אמרו שזה לא הוא שמרביץ. כשהראו להם סרט ממצלמת האבטחה הם ירו לכל הכיוונים: זה זיוף, יש ילד אחר אלים יותר, הוא רק ילד – תתמודדו. כשהילד בעצמו אומר להם שהוא ימשיך להרביץ כי מגיע לילדים האחרים, הם התעלמו.

הם לא דיברו על זה שהילד מאיים גם עליהם, כי כרגע הוא קטן והם מסתדרים. אולי הם חששו שאם יכירו בבעיה – יאשימו אותם.

הגננת, שרק רוצה שקט, מפחדת קצת מההורים של הבנדיט, לא רוצה שיעזבו את הגן (גם ככה מספר הילדים בגן גבולי) – לא אומרת כלום.  בחוסר דוגמא טובה מהגננת, הילדים האחרים מתחילים לחשוב שזו התנהגות נורמלית, שככה זה. חלקם מצדיקים אותו ואומרים שהוא מרביץ רק לילדים רעים.

 והילד גדל, לא מטופל והרי הוא נער.

כבר הרבה זמן שאין לנו מנהיגות. יש ״מנהלים״ שמעבירים תקציבים מפה לשם, מתבטאים על פי עצות של יועצי תקשורת, כשהמטרה העיקרית היא לא להרגיז בוחרים. במקום להוביל דעת קהל – מזדנבים אחרי מה שנראה להם כדעת הקהל – כלומר מה שעושה הכי הרבה רעש. פלא שבוואקום כזה ״אם תירצו״ מודיע לכולם מה העם רוצה, והנבחרים רצים בעקבותיה.

כך עומדים נבחרנו-הלא-מנהיגים מול הנער, המחתרת האנרכיסטית היהודית, נזהרים לא להגיד יותר מדי. לא להרגיז את ההורים של הילד. לא להכעיס את הקולניים שמכחישים ממרומי הדיסונאנס של ״אבל יש ילד אחר שמרביץ יותר״.  כי יש את הבחירות הקרובות, ולפי פייסבוק… מה ימנע, אם כן, מהפעילות של קבוצות כאלה להחריף?

ואז בא בנט, כן – זה שגוזר את ספרי האזרחות ומדביק בהם תפילות, בא בנט וקורא לתינוק בשמו, במילים ברורות (ובלי להתנצל!), בנט נותן לגיטימציה לאנשי ימין רבים שמותר להם להגיד את המילים האלה: ״טרור אנרכיסטי יהודי, כנופיות מופרעות שיצאו מכלל שליטה״. כן, חבל שלא מוקדם יותר. אולי ארועים מסוימים היו נמנעים אם ההנהגה היתה ברורה יותר בחוסר הלגיטימציה לאנרכיזם גזעני. על רקע השתיקה הפחדנית של הנבחרים – זהו ארוע חריג ומבורך.

למול המילים הברורות של בנט בולט הכלום של נתניהו. הלז מדבר בטון זהה ומרדים על התקציב, הכלב היצוגי שלו, רעייתו והאנרכיסטים האלימים שמכריזים שברצונם להרוס את המדינה מבפנים (אם כי חייבים להודות שכשזה נוגע למתווה הגז הוא מתעורר קצת).

לקקן הבוחרים המצטיין. אפס במנהיגות.

teror

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של יעל ברזילי

תצוגה מקדימה

מאיפה יש לך את האומץ, גברת זליקובסקי?

‫יום אחד, לפני כ-4 שנים, כשהגברת אלה זליקבסקי, היתה בכיתה ב', הביא אחד הילדים לשעור את אוסף השטרות שלו.‬ אלה, התבוננה בשטרות ושאלה את הדבר הראשון שעלה בדעתה:  מדוע יש על השטרות רק גברים? זה היה בשעור ‫"חקר" - שיעור בו כל ילד...

תצוגה מקדימה

לא נבחרות, לא בוחרות - יש פמניזם חרדי.

על My stealthy freedom, נשים איראניות שמוחות בפומבי על חובת לבישת החיג׳אב כסמל לדיכוי נשי, דיווחתי כאן, מתוך סולידריות נשית. באותו זמן, ממש קרוב לבית, מתנהל אירגון נשים לא פחות מהפכני...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גאווה ודעות קדומות (כי אי אפשר לתת שם אחר לפוסט הזה)

לפעמים אנחנו מתווכחים עם מה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו מניחים מה מריסה מיירס חושבת, למה מתכוון יאיר לפיד, או מה רוצים החרדים, ואז מתווכחים עם ההנחה שלנו, ולא עם העובדות. זו אחת מהסיבות שהצטרפתי לפני כשנה וחצי לקבוצה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה